Search form

20.09.2011

Drukāt

Apdrošinātāji apmaksās dzirdes aparātus

Photo

Tenesī štata (ASV) Senāts pieņēmis likumu, kas uzdod apdrošināšanas kompānijām iekļaut polisēs obligātu noteikumu apmaksāt dzirdes aparātus visiem bērniem ar dzirdes traucējumiem, kas nav sasnieguši 18 gadu vecumu.


Lēmums pieņemts, neraugoties uz iebildumiem, ka tas var izsaukt apdrošināšanas polišu cenu pieaugumu.

Saskaņā ar jauno likumu visām apdrošināšanas kompānijām būs pienākums vienu reizi trīs gados apmaksāt bērniem dzirdes aparātu 1000 dolāru (504 latu) vērtībā. Šādu piedāvājumu jau pašlaik nodrošina apdrošināšanas kompānija  TennCare štata valdības  atbalstītās veselības apdrošināšanas programmas Medicaid ietvaros.
 
„Ģimenēm, kurās aug bērni ar dzirdes traucējumiem, tā būs ļoti liela palīdzība,” uzsvēra šīs idejas autors senators Overbijs.
Senatori, kas balsoja „pret”, nebija pret palīdzību bērniem, viņus biedēja iespējamā polišu cenu paaugstināšanās: „Ideja ir laba, bet tā var novest pie medicīnas aprūpes sadārdzināšanās,”  teica Demokrātu partijas senators Duglass Henrijs no Nešvilas. „Izvēloties šo variantu jārēķinās,  ka vairs nebūs iespējams atbalstīt citus svarīgus ar veselības aizsardzību saistītus priekšlikumus.”
 
Arī apdrošinātāji  nav īpaši iepriecināti par jauno likuma prasību, viņi uzskata, ka likumdevējiem nevajag iejaukties biznesa darbībā. Vienlaikus viņi pauž gandarījumu, ka dzirdes aparātu maksimālajām izmaksām noteikti saprātīgi ierobežojumi. Kaut arī kopumā ar jauno likumu apdrošinātāji nebija apmierināti, vairākums štata senatoru uzskatīja, ka nedzirdīgo bērnu vajadzības ir svarīgas, un tāpēc viņi nobalsoja par jaunā likuma pieņemšanu.
 
 
Sagatavoja: Pēteris Vilisters

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas