Search form

22.09.2011

Drukāt

RĪT - Eirologs aicina uz Valodu dienu un Zinātnieku nakti ES mājā

Photo

Vizināšanās ar ūdeņraža auto, bioplastmasas vārīšana, zīmju valodas stunda, zibensturnīrs par Eiropas Savienības (ES) jautājumiem ar vērtīgām balvām un daudz citu iespēju aizraujoši pavadīt laiku – Eiropas lietu zinātājs Eirologs šogad parūpējies, lai ikgadējā atvērto durvju diena ES mājā Aspazijas bulvārī 28 kļūtu par īpašu piedzīvojumu. Šoreiz Eirologs ciemos aicinājis arī citu nozaru zinātniekus, lai kopā atzīmētu arī Zinātnieku nakti, tāpēc 23.septembrī ES mājā mācīties, minēt, eksperimentēt un uzzināt daudz jauna varēs jau no pulksten 13:00 līdz pat 22:00 vakarā.


Atvērto durvju dienu atklās valodu darbnīcas, kurās no pulksten 13:00 līdz 16:00 būs iespējams iepazīties ar itāļu, īslandiešu, angļu, franču, latviešu, grieķu un spāņu, kā arī zīmju valodu. Tajā pašā laikā norisināsies arī zibensturnīrs par ES jautājumiem – nelielas piemiņas veltes saņems katrs, kurš piedalīsies, bet veiksmīgākos gaidīs vērtīgas balvas.

No 15:00 līdz 17:00 Rīgas Dabaszinību skolas eksperti  rādīs, ka ūdens liešana nebūt nav garlaicīga – viņi demonstrēs dažādus eksperimentus ar katram pazīstamo ķīmisko vielu, ļaujot tajos iesaistīties arī apmeklētājiem.

Arī vakara cēlienu paredzēts aizvadīt dažādu zinātņu zīmē –zinātnieka un TV ekrānos iepazītā Dr. Jura Šteinberga vadībā no 18:00 Zinātnes kafejnīcā varēs uzzināt vairāk par sasniegumiem un iespējām medicīnas jomā, tajā pašā laikā jaunākie apmeklētāji varēs piedalīties zinātniskos eksperimentos un radošās darbnīcās, kuras vadīs LTV bērnu raidījuma "Kas te? Es te!" fizikas un mehānikas likumu izzinātājs Varis. Savukārt no 18:00 līdz pat 22:00 ES mājas pagalmā būs iespēja pavizināties ar Latvijas Universitātes Cietvielu un Fizikas institūtā radīto ūdeņraža auto.

Ik rudeni ES mājas institūcijas – Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība – rīko atvērto durvju dienu, tā atceroties 2003.gada septembri, kad referendumā tika pieņemts lēmums par Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai.

Informācijai un grupu pieteikumiem zvanīt 67085445 vai rakstīt uz [email protected]


Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas