Search form

23.09.2011

Drukāt

Vēl var paspēt: Ikviens var apmeklēt atvērto durvju dienu Saeimā

Photo

ŠODIEN Saeimā notiek atvērto durvju diena, kurā ikviens klātienē var aplūkot Saeimas namu, iepazīt tā arhitektūru un vēsturi, kā arī vairāk uzzināt par deputātu ikdienas darbu.


Interesenti var skatīt Saeimas sēžu zāli, kurā deputāti ceturtdienās sanāk uz sēdēm, un Sarkano zāli, kurā notiek Saeimas Prezidija sēdes, diskusijas un konferences. Tāpat apmeklētāji var ielūkoties Saeimas priekšsēdētāja kabinetā un darbinieku darba telpās, kā arī aplūkot Dāvanu zālē izvietotās ārvalstu delegāciju dāvanas Latvijas parlamentam.
 
Dota reta iespēja apskatīt reprezentācijas telpas, kurās tiek uzņemti ārvalstu parlamentu vadītāji, ministri, vēstnieki un citas augstas amatpersonas.

Apmeklētāju uzmanībai  piedāvāti arī informatīvi izglītojoši videosižeti un fotogrāfijas par parlamenta darbu, tostarp deputātu diplomātiskajām aktivitātēm un Saeimas tradīcijām.
 
Šī gada 21.augustā tika atzīmēta mūsu valsts neatkarības faktiskās atjaunošanas 20.gadadiena, un Saeimas viesiem būs iespēja aplūkot vēsturiskus dokumentus – oficiālos atzīšanas rakstus, ar kuriem citas valstis pēc 1991.gada 21.augusta atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu.
 
Ikviens varēs piedalīties erudīcijas konkursā un pārbaudīt savas zināšanas un vērību, izstaigājot parlamentu. Konkursa uzvarētāji saņems pārsteiguma balvas.
 
Ņemot vērā, ka Saeimas ēkā vienlaicīgi var atrasties ierobežots apmeklētāju skaits, priekšroka būs tiem, kuri savu apmeklējumu  pieteikuši iepriekš.
 
Pārējos interesentus aicinām ierasties Saeimas namā, Jēkaba ielā 11, laikā no pl.10 līdz 18. Šiem apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Saeimu rindas kārtībā.
 
Visiem apmeklētājiem jāuzrāda Saeimas apsardzei personu apliecinošs dokuments (pase, skolēnu apliecība vai autovadītāja apliecība). Lūdzam ierasties savlaicīgi, ierēķinot laiku drošības pārbaudei – aptuveni 15 minūtes.
Saeimas nama apmeklētājiem jābūt atbilstoši ģērbtiem –  netiek ielaisti apmeklētāji īsbiksēs un sporta tērpā. Aizliegts ienest šaujamieročus, sprāgstošas un viegli uzliesmojošas vielas, asus priekšmetus u.tml. Apmeklējuma laikā jāievēro pieklājības normas, nedrīkst trokšņot, lietot mobilos telefonus, kā arī ēst ārpus tam speciāli paredzētām vietām. Apmeklētājiem jāpakļaujas Saeimas apsardzes un Saeimas darbinieku norādījumiem.
 
Saeimas ēkā atļauts fotografēt un filmēt, ievērojot Saeimas apsardzes un Saeimas darbinieku norādījumus.


Ziņo: LR Saeima

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas