Search form

29.11.2011

Drukāt

Apgrozībā laists jauns, lētāks dzirdes aparāts

Photo


Kad Tims Tvaits regulāri sāka pagriezt skaļāk TV, viņš saprata: pienācis laiks iegādāties dzirdes aparātu.

Taču, tāpat kā daudziem Austrālijas iedzīvotājiem, viņam šo plānu nācās atlikt, jo dzirdes aparātu cenas sasniedza līdz pat 10 000 dolāru. Taču šobrīd Tvaita kungs izmanto bionisko dzirdes tehnoloģiju labumus.

Šādu tehnoloģiju izveidojuši 5 Melburnas zinātnieki. Mazā ierīce labi kalpo tiem cilvēkiem, kuriem bail no dzirdes aparātiem: tos var lietot, iztiekot bez audiologa apmeklējuma, kā arī to cena ir visai pieejama – tikai 3000 dolāru.

Izmantojot atbilstošu programmu un mazu kastīti, kas pievienota datoram, kopējais instalācijas process aizņem mazāk par stundu.

Iestatījumus var precīzi regulēt ar „zizlīti”, attiecīgi piemērojot dažādas skaņas intensitātes, piemēram, darba vai mājas videi.

„Mana sieva saka, ka es vairs nebļauju tik skaļi, kā agrāk mēdzu to darīt,” stāsta Tims Tvaits. „Tagad varu sadzirdēt arī fona skaņas. Šī ierīce patiešām uzlabojusi manu ikdienu.”

Šādu palīgierīci var izmantot cilvēki ar vieglu vai vidēju dzirdes zudumu – apmēram 90% no kopējā nedzirdīgo skaita Austrālijā.

Vairāk nekā 3,5 miljoni Austrālijas iedzīvotāju cieš no dzirdes zuduma. Aprēķināts, ka ap 2050. gadu tie varētu būt jau 8 miljoni.

Austrālijas Dzirdes palīglīdzekļu centra līdzdibinātāja Ailīna Sondersa stāsta, ka dzirdes zuduma traucējumi cilvēku piespiež bieži vien pamest darbu, radot finansiālus zaudējumus, jo īpaši vecumā pēc 45 gadiem.

„Dzirdes problēmas ietekmē spēju komunicēt, ietekmē darba vidi, karjeru, ģimenes dzīvi, attiecības, garīgo veselību, var novest līdz drošības sajūtas zudumam un daudzām citām nepatīkamām parādībām,” saka Sondersa.

Viņa ierosina iepriekš izrunāties ar draugu vai partneri, mēģinot rast kādu risinājumu  un neatliekot to uz vēlāku laiku.

„Mums ir vidējā vecuma paaudze, kuras dzīves kvalitāte jau stipri samazinās dzirdes zuduma dēļ. Bieži vien šādas problēmas izraisījusi regulāra skaļas mūzikas klausīšanās vai neciešams troksnis darbavietā.”

Austrālijā ražotās dzirdes palīgierīces var iegādāties arī internetā. Baterijas ilgums – apmēram 4 gadi.


Pēc interneta materiāliem sagatavoja: Laura Reisele


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas