Search form

30.12.2011

Drukāt

Nedēļas nogalē priecīgi sagaidīsim Jauno gadu. Lai izdodas!


RĪGĀ
 
Ziemassvētku egļu ceļš skatāms līdz 15. janvārim
Ja vēl neesat atraduši līdz šim laiku apskatīt skaistās Rīgas egles, tad to var darīt arī šonedēļ, jo rīdziniekiem un pilsētas viesiem svētku noskaņas iespējams rast, izstaigājot brīnišķīgo Ziemassvētku egļu ceļu.
Egļu karti skatīt: http://www.eglufestivals.lv/index.html
Foto: www.kultura.riga.lv
 
 
 
 
 
 
 
 
Gadumijas sagaidīšana
Jaunā, 2012. gada sagaidīšana galvaspilsētā jau tradicionāli notiks pie Brīvības pieminekļa.
 31. decembrī, pēc Latvijas himnas atskaņošanas, tieši pusnaktī  rīdzinieki un pilsētas viesi varēs noskatīties svētku uguņošanu.
Tiem, kam patīk dejot, droši dodieties  uz Domu laukumu no pl. 21 un  pl. 22 uz Līvu laukumu, bet pl. 23 uz Esplanādi. Darbosies tradicionālie Ziemassvētku tirdziņi.
Foto: www.apollo.lv
 
 
SIGULDĀ
Jaungada sagaidīšana – Svētku laukumā
Jau no pl. 23 risināsies gadumijas jautrā ballīte. Nāciet un kopā sagaidīsim 2012. gadu! Siguldas novada pašvaldība turpina svētku garšīgo tradīciju – arī šajā gadu mijā tiks baudīta Jaunā gada brīnišķīgā torte un karstvīns.
Foto: www.sigulda.lv
 
 
TUKUMĀ
Jaungada sagaidīšana – Brīvības laukumā
Pilsētas iedzīvotājus un viesus pl. 23.30 aicina uz Jaungada sagaidīšanu un svētku uguņošanu pusnaktī.
Foto: www.tukums24.lv
 
 
 
 
VENTSPILĪ
Vecgada skrējiens
Sacensībās aicināti piedalīties ikviens, neatkarīgi no vecuma. Katrs varēs brīvi izvēlēties sev piemērotu distanci no 1 līdz 5 kilometriem bez laika kontroles, kā arī distances ar laika kontroli – sievietēm 3 km un vīriešiem 5 km.
Pēc finiša skrējiena dalībnieki varēs baudīt karstu tēju un nelielus gardumus no sacensību organizatoriem, kā arī sasildīties basketbola halles pirtī. Dalībnieku pieteikšanās skrējienam basketbola hallē no pl. 11.
Notiek: 31. decembrī, starts pl. 12 pie Olimpiskā centra „Ventspils”
Foto: www.ventspils.lv
 
Jaungada sagaidīšana – Lielajā laukumā
Jautrība pilsētā sāksies 31.decembrī pl. 23.30, kad ikvienu priecēs muzikāli pasākumi; pl. 00.30 pilsētniekus un viesus svētkos sveiks Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.
Svētku uguņošana sāksies pl. 00.33, kas šajā gadu mijā noteikti būs gana iespaidīga un krāšņa.
Foto: www.ventspils.lv
 
 
LIEPĀJĀ
Jaungada balle – Liepājas biedrībā
31. decembrī ikviens aicināts piedalīties Jaungada pasākumā. Līdzi ņemiet jautru garastāvokli, groziņu. Ieejas maksa Liepājas biedriem 1 Ls; pārējiem 3 Ls; bērniem līdz 18 gadiem bez maksas. Sīkāka informācija pie G. Paņko sms 28259504
 
Gadumija –  Rožu laukumā
Rožu laukumā no pl. 22 sāksies muzikāla programma, uz video ekrāniem tiks demonstrēti liepājnieku apsveikumi un novēlējumi 2012. gadam. 
Pirms pl. 24 svētku uzrunu teiks Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks, bet, pulkstenim sitot apaļo stundu, Liepājas debesis rotās krāšņi uguņošanas ziedi, ko pavadīs īpaši sarūpēta mūzika.
Pēc uguņošanas jautrības Rožu laukumā turpināsies ar dejām.
Foto: www.liepaja.lv
 
KULDĪGĀ
Jaunā 2012. gada sagaidīšana
 Pl. 22.30  brīvdabas kinoizrāde –  dokumentālā filma „Kuldīgas stāsti”. Īpašais Kuldīgas karstvīns no pl. 23.40 būs baudāms Pils ielā. Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas Ingas Bērziņas apsveikums īsi pirms gadumijas, bet pl. 24 salūts uz Vecā tilta.
 
SMILTENĒ
Jaunā gada sagaidīšana Smiltenes pilsētas centrā
Jau no pl. 23.30 būs iespēja atskatīties uz aizejošā gada skaistākiem mirkļiem video projekcijās, bet pusnaktī gan mazus, gan lielus priecēs svētku salūts.
Foto: www.smiltene.lv
 
 
 
RĒZEKNĒ
Gadumijas pasākums  Rēzeknes Kultūras un atpūtas parkā
31. decembrī pilsētas iedzīvotājus un viesus pl. 21 aicina uz pasākumu, kur bērni kopā ar Salatēti, Vilku un Zaķi ies rotaļās, skandēs dzejoļus un dziesmiņas, kā arī saņems saldumus; pl. 22.30 Jaungada šovs – piedalīsies aktieri, trikus rādīs cirka mākslinieki, bet Rūķenes cienās ar Jaungada veiksmes zirņiem un Pūķa dziru.
Aicinām uz pasākumu ierasties maskās un karnevāla tērpos. Pl. 23.50 Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāja A.Bartaševiča apsveikums; pl. 24 svētku salūts un pēc tam diskotēka.
Foto: www..rezekne.lv
 
VALMIERĀ
Gadumijas sagaidīšana Valmieras centrā
Valmieras centrā pl. 24 notiks svētku salūts, bet jau stundu pirms salūta – no pl. 23 līdz 1.00 naktī apmeklētājiem būs atvērts Valmieras muzeja Izstāžu nams.
Foto: www.valmiera.lv
 
 
DAUGAVPILĪ
Salūts – Vienības laukumā
Kā jau Daugavpilī pieņemts, tad salūts sāksies 1. janvārī vienos naktī!
 
ALŪKSNĒ
Gadumijas svētki
Aicinām alūksniešus, novada iedzīvotājus un viesus gadumiju sagaidīt kopā! Tieši pusnaktī, sākoties Jaunajam gadam, laukumā pie administratīvās ēkas varēs vērot salūtu.
Foto: www.aluksne.lv
 
 
 
 
Un nobeigumā – daži padomi, kā droši un veiksmīgi svinēt svētkus   
 
Visiem svinētājiem dažādās sabiedriskās vietās un mājās aicinām būt īpaši piesardzīgiem un uzmanīgiem šādos gadījumos.
 
Rīkojoties ar pirotehniku
Neprasmīgi rīkojoties ar petardēm un raķetēm (pirotehniku), var rasties traumas ar paliekošiem veselības bojājumiem –  sadragātas plaukstas, redzes pavājināšanās vai pat zudums, smagi galvas bojājumi utt.
Pirotehniku jāiegādājas tikai tajos veikalos, kur to atļauts pārdot, bet nekad no rokas – tā var būt nekvalitatīva un nedroša. Tāpat nedrīkst to izgatavot pats. Vienmēr rūpīgi jāiepazīstas ar  lietošanas instrukciju.
Jāraugās, lai šie izstrādājumi nenonāk nepilngadīgo rokās,  jāpastāsta bērniem par to, cik nopietnas sekas var būt, ja netiek ievērota pievienotā pamācība un drošības noteikumi.
Ja kādu raķeti neizdodas iedarbināt, nedrīkst to darīt vēlreiz vai pētīt, kas nav kārtībā. Tā jānodzēš ūdenī. Ierīces nekādā gadījumā nedrīkst vērst pret sevi vai apkārtējiem. Raķetes var ievainot ne tikai tuvumā esošos, bet arī ielidot māju logos, balkonos un malkas šķūņos un traumēt cilvēkus.
 
Pieskatīt bērnus
 Jaungada svinībās īpaši rūpēties par viņu drošību, neatstāt nepieskatītus karsta šķidruma traukus, ko bērns varētu apgāzt vai uzraut sev virsū un gūt apdegumus, neatstāt bērnus vienus pašus telpās, kur ir iedegtas svecītes. Ļoti bīstami tās dedzināt eglītē. Bērniem dāviniet viņu vecumam atbilstošas rotaļlietas!
Jā, vēl par dzīvniekiem mājās – svētku burzmas un trokšņa laikā viņi var satraukties un uzvesties agresīvi, tāpēc labāk tos turiet atsevišķi slēgtā vietā.
 
Mērenību, lietojot alkoholiskos dzērienus
 Ievērojiet mēru! Reibumā ļoti bīstama ir iešana pat kājām pa tumšu vietu bez atstarotāja. Protams, nekādā ziņā nesēsties pie stūres.
 Esiet uzmanīgi, atverot šampanieti – no tā lidojošā korķa iegūtās traumas ir šo svētku negadījumu topa augšgalā.
Nemēģiniet alkohola reibumā izskaidroties par savstarpējām attiecībām – arī tas diemžēl bieži beidzas ar miesas bojājumiem.
 
Mājas drošībai
Nestāstiet svešiniekiem un gadījuma paziņām, kā arī neatklājiet sociālajos tīklos, kur un kā pavadīsiet svētkus.
Ja dodaties prom uz ilgāku laiku, sarunājiet kādu, kurš palaikam apraudzīs jūsu mājokli. Tāpat pirms iziešanas no mājas vēlreiz pārliecinieties, vai logi un durvis ir ciet un elektroierīces izslēgtas.
 
Kur meklēt palīdzību
Neatliekamo medicīnisko palīdzības un Valsts ugunsdzēsības glābšanas dienestu varat izsaukt , nosūtot sms pa tālruni 27893400 (ierakstiet to savā mobilajā telefonā).
Varat arī lūgt to izdarīt citiem:
♦ ātrā palīdzība – 113;
♦ glābšanas dienests – 112;
♦ ģimenes ārstu konsultācija vienkāršu saslimšanu gadījumos  66016001.
 
 
Sagatavoja: Gunta Birnīte un Ilze Kopmane

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas