Search form

01.08.2003

Drukāt

NEDZIRDĪGO DIENAS norise

28.septembrī Kongresu namā notika NEDZIRDĪGO DIENAI veltīts sarīkojums. Šo notikumu LNS prezidents Arnolds Pavlins nosauca par vienu no lielākajiem un skaistākajiem notikumiem LNS vēsturē.Šā plašā sai...
28.septembrī Kongresu namā notika NEDZIRDĪGO DIENAI veltīts sarīkojums. Šo notikumu LNS prezidents Arnolds Pavlins nosauca par vienu no lielākajiem un skaistākajiem notikumiem LNS vēsturē.
Šā plašā saieta norisi ir grūti aprakstīt, jo tas bija jāredz savām acīm un jāizjūt ar savu sirdi katram pašam. Un to jau arī izdarīja vairāk nekā 1000 skatītāju, piepildot lielo zāli, un vairāk nekā 200 pašdarbnieku, uz skatuves nomainot cits citu ar dziesmu, deju, uzvedumu ritmā.

 
         
 
Vispirms bija tikšanās ar filmas "Romeo un Džuljeta" režisoru Viesturu Kairišu, galveno lomu tēlotājiem Ritu Fedotovu un Armandu Slemperu, kā arī filmas darba varianta demonstrējums.
Zāle bija pārpildīta, interese liela.
Režisors filmu orientējis uz dzirdīgajiem skatītājiem, un par to saka : "Gribēju to pasauli, ko pazīst nedzirdīgie, parādīt citiem, kuri to nezina ...".
Bet filmas ideju viņš formulē kā universālas (visiem kopīgas un saprotamas) valodas veidošana.

 

Pēc tam apmeklētāji devās uz plašo foajē, kur varēja iepazīties ar Zīmju valodas centra, Surdotenniskās palīdzības centra un laikraksta "Kopsolī" prezentāciju - zīmju valodas vārdnīcām, surdotehnikas paraugiem, saņemt laikrakstu "Kopsolī".
 

Dienas plašākais pasākums bija nedzirdīgo pašdarbnieku koncerts "Mēs - sabiedrības daļa" , kurā piedalījās Latvijas Nedzirdīgo savienības mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi no Daugavpils, Smiltenes, Rēzeknes, Valmieras, Rīgas, Liepājas, Ventspils un Rīgas 218.bērnudārza, Daugavpils logopēdiskās internātskolas, Valmieras vājdzirdīgo vērnu internātskolas, Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātskolas, Rīgas 51.vidusskolas un Raiņa vakarskolas audzēkņi.
Svinīgā sarīkojuma ievadā LNS prezidents kā galveno atzīmēja šīs dienas kopiības sajūtas veidošanu. Viņš teica: "Mēs šeit neesam nākuši žēloties vai raudāt par savu sūro likteni, bet kopā apliecināt sevi kā pilntiesīgu sabiedrības daļu. Jā, mums ir daudz problēmu, kas vēl jārisina, bet arī to varam izdarīt, tikai strādājot kopā." 
Koncerts bildēs:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pasākumu atbalstīja Rīgas Dome un Rīgas kongresu nams.


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas