Search form

21.06.2012

Drukāt

Pirmie LNS ESF projekta ,, Alternatīvie sociālās rehabilitācijas pasākumi nedzirdīgiem Latgales reģionā” soļi

Photo

2012. gada 1. aprīlī ir uzsākta LNS ESF projekta ,,Alternatīvie sociālās rehabilitācijas pasākumi nedzirdīgiem Latgales reģionā” realizācija. Tā norise notiks Rēzeknē, J.Raiņa iela 5a, LNS Rēzeknes reģionālajā biedrībā.


Projekts ilgs 16 mēnešus un noslēgsies 2013. gada 31. jūlijā.   Projekts pilnībā finansēts no Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļiem. Kopējās tā ieviešanas izmaksas ir 96 622,26 LVL, no kurām attiecināmās izmaksas ir 96 622,26 LVL (ESF finansējums - 100%), t.sk. šķērsfinansējums veido 4 100,00 LVL.
 
Projekta vadītāja Aija Sannikova informē: Plānots izstrādāt sociālās rehabilitācijas programmu dzirdes invalīdiem ,,Atbalsts – 2’’un to ieviest. Programmas nosaukums ietver galveno domu: tiks sniegts atbalsts, kas līdz šim nav bijis nedzirdīgiem Latgales reģionā, piemēram, varēs apgūt datorgrafisko apstrādi, nūjot, tiks izveidots deju kolektīvs un notiks citas aktivitātes.

Projekta ietvaros tiks izremontētas divas telpas, kurās tiks izmantotas aktivitāšu realizācijā, lai sniegtu psihologa konsultācijas, arī nodarbotos ar sportu un ierīkotas dušas, lai cilvēki pēc vingrošanas varētu saposties, utt.

Pašlaik notiek telpu remonta un aprīkojuma iegādes pakalpojumu sniedzēju apzināšana, un tiek gatavota sporta inventāra iepirkuma dokumentācijas izstrāde. Bet programmas ieviešana sāksies no šī gada septembra un ilgs 9 mēnešus (līdz 2013. gada maijam).
Dalībnieku piesaiste projektam (apzināšana) notiks 2012. gada jūlijā, bet augustā ar šiem cilvēkiem tiks slēgti līgumi par atbalsta sniegšanu.
 
 Projekts aicina visus nedzirdīgos invalīdus, kas dzīvo Latgales reģionā un kuriem ir vēlme iesaistīties projektā, griezties personīgi LNS Rēzeknes reģionālajā biedrībā (Rēzeknē, Raiņa ielā 5a; 3.stāvs; tel. 64625590; 28745414) vai rakstīt uz e-pastu: [email protected] vai sūtīt SMS ar tekstu: Latgales projekts: vārds, uzvārds, kontaktadrese un telefons. Pēc sākotnējās informācijas saņemšanas un apkopošanas projekta grupa sazināsies ar potenciālo dalībnieku un vienosies par tikšanos, lai pārrunātu tālāko darbību.

Projektā tiek aicināti piedalīties gan LNS biedri, gan citi nedzirdīgie invalīdi, vecumā no 18 gadiem. Bez tiešā atbalsta (izglītojošā, sporta, kultūras u.c. aktivitātēm), mērķgrupas dalībniekiem, ja tie dienā piedalīsies projektā ne mazāk kā 8 stundas dienā, tiks segti ceļa izdevumi (5 lati) un tiks nodrošinātas pusdienas (3 lati). Aktivitāšu norise tiks plānota tā, lai cilvēki varētu savienot mājas dzīvi ar dalību projektā un notiks sesiju veidā – dažas dienas nedēļā. Saskaņojot ar dalībniekiem tās var būt gan darba dienas, gan brīvdienas (uzsvaru liekot uz sestdienu). Katrs dalībnieks gadā varēs saņemt atbalstu līdz 120 stundām. Ja kāds dalībnieks vairāk nevarēs piedalīties projektā, tad viņa vietā tiks piesaistīts cits nedzirdīgais.

Aktivitātes tiks realizētas Rēzeknes biedrībā, taču lūdzam pieteikties vai pieteikt arī tos dalībniekus, kuri veselības vai citu iemeslu dēļ nevar atbraukt uz Rēzekni. Ir plānots, ka projekts sniegs arī noteiktu atbalstu (tiks nodrošinātas sociālā darbinieka, psihologa u.c. speciālistu konsultācijas) arī klienta dzīvesvietā.
 
Sagatavojot šo rakstu, esam secinājuši, ka Rēzeknieši ir ļoti iepriecināti par drīzumā gaidāmām jaunām iespējām un labām pārmaiņām, ko sniegs šī projekta ieviešana biedrības dzīves apritē jau šajā rudenī.
 
Lūk, viņu pārdomas (apkopoja biedrības surdotulks Inese Geduša)

Artūrs Vindačs: Ļoti gaidu jauno projektu, jo uzzināju, ka tajā paredzēta deju kopas izveide, tāpēc gribētu pamēģināt tajā pilnveidot savu dejošanas prasmi. Man arī tuva ideja par to, ka mūsu biedrībā būs pavisam kaut kas jauns un vēl nebijis – trenažieru zāle. Pats darbojos kā brīvprātīgais jauniešu kluba "Juniors" vadītājs un domāju, ka tāda zāle motivēs daudzus jauniešus sākt trenēties un veselīgāk pavadīt brīvo laiku.  Turklāt jaunajā projekta būs ļoti dažādi lietderīgi un izglītojoši pasākumi, piemēram, datorapmācības,  radošās darbnīcas un daudz kas cits. Ir padomāts arī par cilvēkiem, kuri dzīvo Rēzeknes novadā  – viņiem apmaksās ceļas izdevumus. Domāju, tas atvieglos nokļūšanu no laukiem uz pasākumiem klubā,  jo diemžēl arī ceļanauda radīja problēmas daudziem, kuri ir bez darba.




Līga Pauniņa: Mani ieinteresēja datorapmācības programma, šai jomā vēlētos papildināt savas zināšanas. Manuprāt, interesants pasākumu cikls būs semināri un vizītes/ekskursijas, individuālas speciālistu konsultācijas un daudz kas cits. Lai visas labās idejas, kas ietvertas projektā, projekta darba grupai izdodas realizēt!











Jeļena Janeviča: Ļoti priecājos, ka mums savā biedrība radīsies superiespēja vingrot, turklāt būs pat fizioterapeites konsultācijas. Domāju, ka varam būt lepni par savu biedrību, ka LNS vadība uzticējusies mūsu varēšanai šeit uz vietas veikt un attīstīt tās labās lietas, kuras spēj nodrošināt Eiropas Savienības atbalsta finansējums. Es pati labprāt piedalīšos visās piedāvātajās aktivitātēs.








Vita Kravale
: Tas ir kas jauns! Sen jau vēlējos iemācīties pareizi darboties uz trenažieriem, turklāt laba iespēja konsultēties ar
fizioterapeiti. Manuprāt, mūsu biedrība būs pirmā, kurai izveidota sava trenažieru telpa. Tās izveide nostiprinās biedru veselīgāku dzīvesveidu, bet  nūjošana  mūs saliedēs. Būs interesanti! Paldies par šo Latgales projektu tā gatavotājiem un, protams, finansētājiem no ES! Pašai man patīk piedalīties biedrības pašdarbībā, īpaši pantomīmas uzvedumos. Tāpēc šeit tāds arī mans foto!






Jolanta Sarkane:
 Man liels prieks, ka strādāšu kā aktivitāšu vadītāja sporta jomā šajā jaunajā projektā. 
Nesen pabeidzu Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultāti un ieguvu bakalaura grādu veselības aprūpē un fizioterapeites kvalifikāciju. To varēšu izmantot šajās nodarbībās. Man zināms, ka LNS realizējusi daudzus projektus, kuri veicina nedzirdīgo cilvēku sociālo rehabilitāciju, sniedz viņiem atbalstu. Tagad arī es varēšu palīdzēt viņiem. Esmu agrāk piedalījusies Rēzeknes RB pasākumos kā brīvprātīgā, mācot vingrinājumus kluba apmeklētājiem. Viņu attieksme vienmēr laipna, saprotoša.

Savā darbā centīšos cilvēkus mudināt ikdienā vairāk padomāt par veselīgu dzīvesveidu: kā pareizi vingrot, kā atrast un piemeklēt pareizos vingrinājumus atbilstoši ikviena veselības stāvoklim un vajadzībām. Ļoti ceru uz ikviena klienta pretimnākšanu. Atbalsts Latgales reģiona cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem ir ļoti nepieciešams.



Materiālu sagatavoja: Laikraksta „Kopsolī” redakcija
 Pateicamies LNS Rēzeknes biedrības darbiniekiem par atbalstu materiāla sagatavošanā!

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas