Search form

19.09.2012

Drukāt

Nedzirdīgs pāris iegūst tiesības braukt kruīzā

Photo

Nedzirdīgam britu pārim sākotnēji tika liegta iespēja doties brīvdienu ceļojumā ar kruīzu, bet viņu dēla kampaņa lika mainīt kruīza operatora domas, raksta Lielbritānijas televīzijas kanāla „Channel 4” ziņu portāls.


Kārena un Pīters Harisoni vienīgi vēlējās doties mierīgā kruīza brīvdienu braucienā uz Turciju un Grieķiju. Bet kruīza operators „Thomson Cruises”saskatīja problēmu faktā, ka pāris ir nedzirdīgs. Nedēļu pirms došanās braucienā Kārena Harisona brīdināja par šo faktu kompāniju, lai tā varētu attiecīgi sagatavoties. Un tad šī tūrfirma laulātajiem paziņoja, ka viņi nevarēs doties ceļojumā, ja  viņiem līdzi nebūs dzirdīgs asistents.
 
 „Diemžēl mums nav citas iespējas kā atteikt jums braucienu ar kuģi, ja  nevarat ceļot kopā ar vismaz vienu cilvēku, kurš var dzirdēt trauksmes signālus un paziņojumus un būtu kopā ar jums un jūsu sievu vienā kajītē,” – tā kompānija informēja pāri un piedāvāja citu variantu:„Ja jūs nevēlaties atcelt savu brīvdienu ceļojumu, tad vienīgā iespēja, ko varam piedāvāt, ir mainīt jūsu braucienu uz piemērotu ceļojumu pa sauszemi.”
Kompānija paziņoja, ka tās kuģi ir pārāk veci, lai tiem būtu aprīkojums, kas nodrošinātu Harisonu pārim drošu jūras braucienu.
Lielbritānijā pastāvošajā likumā par cilvēku ar invaliditāti diskriminācijas novēršanu un vienlīdzību daži panti  nosaka, ka atsevišķos gadījumos nedzirdīgo un citu invalīdu tiesības ceļot neattiecas uz kruīza kuģiem. Šo likumu kopā ar citiem, kas attiecas uz ceļošanu ar dzelzceļu vai pa gaisu, plāno mainīt šī gada beigās.
 
Tomēr Harisonu ģimene bija pārliecināta, ka viņiem vajadzētu atļaut ceļot. Viņi taču  jau iepriekš bez problēmām  bijuši citos kruīza braucienos un iztikuši bez pavadoņa. Tāpēc viņu dēls Pols Harisons sociālajos medijos uzsāka kampaņu. Viņš sazinājās ar Lielbritānijas 4. kanāla (Channel 4) ziņu redakcijas komandu,iesaistoties kampaņā, kas informē britu sabiedrību par invalīdu tiesībām un problēmām.

Šī spiediena rezultātā tūrisma firma „Thomson Cruises” atkāpās no savas sākotnējās noraidošās pozīcijas un tagad piedāvā dažādus  pielāgojumus nedzirdīgo kuģa pasažieru vajadzībām, piemēram, vibrējošus peidžerus informēšanai ārkārtas gadījumos. Harisoni varēs ceļot, kā bija plānojuši.
 
Šos peidžerus izmanto kuģa personāls, bet kompānija plāno tos nodrošināt Harisonu ģimenei un nākotnē visiem citiem nedzirdīgajiem pasažieriem, lai ar viņiem varētu sazināties ārkārtas gadījumos.
 
Harisoniem tika mainīta arī kajīte, lai tā būtu tuvāk uzņemšanas telpai, viņus nodrošinās ar stjuarti, kas viņiem sniegs visu nepieciešamo informāciju. Tie ir tikai daži no pārējiem paredzētajiem pielāgojumiem.
 
Savā paziņojumā kompānija atvainojās Harisona kungam un kundzei par visiem pārpratumiem: „Mēs kopīgi esam nonākuši pie risinājuma, kas ļauj Harisonu pārim droši ceļot uz kuģa „Thomson Celebration”. Mūsu modernizācijas programmas ietvaros veikuši pasākumus, lai nākotnē nodrošinātu labāku aprīkojumu un apkalpošanu klientiem ar dzirdes traucējumiem un citu invaliditāti. Lūdzam cilvēkus ar invaliditāti mūs savlaicīgi informēt par viņu nodomu ceļot ar kuģi, lai varētu nodrošināt  pielāgojumus, kas atbilstu viņu prasībām.”
Harisonu ceļojums sākās 10. septembrī. „Tas ir liels solis uz priekšu. Tās ir milzīgas izmaiņas, salīdzinot ar sākotnēji pieejamo servisu kuģī. Kompānija pēc kruīza brauciena nevar vien sagaidīt manu vecāku domas par to, ko vēl vajadzētu uzlabot servisā. Es jūtos atvieglots un laimīgs, ka tūrisma firma un kuģa apkalpe  izdarīja dažas vienkāršas pārmaiņas, lai pielāgotos maniem vecākiem,” sacīja Pols Harisons, vērtējot kampaņas rezultātu.
 
Viņš atzīst, ka tas bija kauna traips tūrisma firmai, kuru vajadzēja piespiest  izdarīt šīs pārmaiņas, sarīkojot kampaņu sociālajos medijos.
„Mēs esam neapmierināti, ka vajadzēja vairākkārt pārliecināt kompāniju, lai tā mainītos uz labo pusi. Labi, ka sociālie mediji un sabiedrisko attiecību speciālisti  iesaistījās šajā akcijā kopā ar mums un citiem cilvēkiem,  komentējot kuģa kompānijas politiku. Viņi varēja ignorēt šo sūdzību un tā pazustu nebūtībā, bet viņi tomēr nolēma sadarboties ar mums.
Pateicos kompānijai „Thomson Holidays” par to, ka tā pēc plaši publicētā neveiksmes stāsta tomēr padarīja manus vecākus laimīgus. Galvenais ir panākts – viņi devušies savā brīvdienu braucienā!”


Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī’'
Foto: www.channel4.com
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas