Search form

20.11.2012

Drukāt

Rīdzinieki un tukumnieki Latvijas dzimšanas dienā devās dižpārgājienā (foto)

18. novembra rītā mūsu ļaudis no Rīgas un Tukuma, atzīmējot Latvijas Republikas 94. gadadienu, piedalījās dižpārgājienā. Izstaigājot arvien jaunas takas dabā un iepazīstot savu dzimto zemi jebkurā gadalaikā – tas ir labākais veids, kā sevī vairot mīlestību uz Latviju.


Gājiena dalībnieki rīta pusē satikās pie veikala „K-Rauta” Tukumā, kur viņus ar autobusu aizveda līdz Kaives ozolam, kuru vērtē kā 800 – 1000 gadu vecu. Tā apkārtmērs ir šobrīd 10,2 metri, augstums 17 metri. Sadodoties rokās, ozolu aptvēra desmit pieauguši cilvēki.Dižpārgājiens turpinājās līdz kempingam „Sveikuļi”. Dalībnieki, apliecinot savu mīlestību un uzticību Latvijai, nogāja 18 kilometrus pa purviem, mežiem un vietām, kur nav ne taciņas. Pie Lāčupītes toties pavērās skaists skats uz ceļu – šādu pārskatāmu panorāmu   izveidojuši bebri, nograužot  visus kokus pie upes.

 
Pārgājiena galapunktā – atpūtas bāzē „Sveikuļi”  pie ugunskura visi pacienājās ar  karstu tēju.


Vairāk foto - galerijā.
 
 Nobeigumā mūsējie mēroja vēl 2 kilometrus līdz Tukuma centram. Dienā tātad nogājām kopā 20 kilometrus! Visi gandarīti par šo dienu, saelpojušies svaigu gaisu ar pilnu krūti un izvēdinājuši galvas, lai moži atkal dotos savās ikdienas gaitās.
 
 
Teksts un foto: Māra Lasmane

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas