Search form

04.12.2012

Drukāt

Alūksnē: Gaidot pirmo Adventi, darina vainagus (foto)

Photo

Sniega māte piektdien strādāja no visas sirds, laukā sniga un putināja uz nebēdu. Mūsu kluba telpās uz kārtējo nodarbību sanāca grupas biedri, ar bažām gaidot pasniedzējas no Rīgas – vai netiks ieputinātas pa ceļam. Kāds prieks bija, ka abas – radošo nodarbību vadītāja Santa un psiholoģe Natālija tomēr sveikas un veselas ieradās! Grupas biedri pēc ierastā scenārija sadalījās divās daļās, un darbs varēja sākties.


Pasniedzēja Santa pastāstīja par savu ieceri un palīdzēja grupas biedriem apgūt jaunas iemaņas Adventa vainagu gatavošanā. Interesanti, ka vīriešiem šis darbs arī tīri labi patika, un tā visi lietā lika auduma strēmeles, diegus, šķēres un , protams, izdomu. Otra grupa šo laiku izmantoja kopā ar psiholoģi Natāliju, daudz jauna uzzinot par Adventa tradīcijām:  kā to svinēja senos laikos, ko ēda, kādi ticējumi bija jāievēro. Piemēram, viens no tiem: pirmo sveci Adventa vainagā iededz ģimenes mazākais bērniņš, otro iededz vecākais bērns, trešo – māte un pēdējo, ceturto sveci iededzina tēvs... Ar lielu interesi nedzirdīgie biedri sekoja psiholoģes stāstījumam. Izprast to palīdzēja tulce Ritma Egle. Paldies.
 

 
Pa to laiku arī pirmais vainags bija izgatavots. Pie karstas tējas tases  pārrunājām padarīto, un grupas mainījās vietām, lai turpinātu ieplānoto. Nemanāmi pienāca vakars, bet telpās valdīja gaišs  prieks par padarīto darbu, gūtajām zināšanām, ieskatu senajās tautas tradīcijās.
 
Tagad kluba telpas rotā divi krāšņi, pašu izgatavoti Adventa vainagi. Katrs tajos ielicis savu roku veiklību un sirds mīlestību. Domāju, ka daudzu dalībnieku mājās arī pēc kārtas iedegsies Adventa  svecītes pašu rotātajos vainadziņos un   Ziemassvēkus mūsu biedri sagaidīs saskaņā ar senču tradīcijām.



Ir svarīgi pabūt kopā, parunāt, gūt jaunas iemaņas, jo daudzi nedzirdīgie ir vientuļi savā klusumā. Mīļš paldies Santai un Natālijai par kopābūšanu ar mums tālajā, sniegotajā Alūksnē.
 
Šis vērtīgais pasākums notika ESF finansētā LNS projekta „Klusuma pasaule” ietvaros.  Ar nepacietību gaidīsim nākamo nodarbību 14.decembrī.


Vairāk foto - galerijā.
 
 
Teksts: Anita Ceple
Foto: Santa Kesenfelde

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas