Search form

05.12.2012

Drukāt

Nedzirdīgie piedalās Invalīdu dienas pasākumos Tukumā un Jelgavā (foto)

3. decembris ir Starptautiskā invalīdu diena, kad valsts un pašvaldību iestādēm ir dota sevišķa iespēja parādīt savu attieksmi pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un labo gribu risināt šīs sabiedrības daļas intereses un vajadzības. Šeit neliels ieskats tajā, kas notika Tukumā un Jelgavā, kur nedzirdīgie biedri piedalījās vietējās pašvaldības organizētajos pasākumos par godu šai dienai.


 
Tukumā 1. decembrī pilsētas kultūras namā šai dienā veltītajā pasākumā dažādas biedrības tiekas ar citu nevalstisko organizāciju pārstāvjiem. Šo pasākumu jau astoto gadu pēc kārtas organizē NVO vadītāja Gunta Kalviņa. Tajā piedalījās arī mūsu Tukuma grupas biedri. Lienīte Meikša stāstīja: „Mēs skatījāmies bērnudārznieku priekšnesumus ar skaistiem Ziemassvētku dzejoļiem. Pēc koncerta piedalījāmies dejās un rotaļās ar citiem. Bija lieliska atpūta!
 
Jelgavā 3. decembrī Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvalde un pilsētas sociālo lietu pārvalde rīkoja šai dienai veltītu pasākumu „Ar sauli sirdī”. Jelgavas grupas biedri uz šo pasākumu bija ielūgti jau trešo gadu pēc kārtas.
 
 
Jelgavas mērs Andris Rāviņš savā uzrunā uzsvēra: svarīgi  vienmēr atcerēties, ka mēs dzīvojam visi kopā un mums ir pienākumi un atbildība citam pret citu. Pasākuma dalībniekus priecēja svinīgs koncerts, radošā darbnīca un atpūtas vakars ar loteriju.
 
 
Pagājušajā gadā pasākumā uzstājās „Rītausmas” pašdarbnieki, bet šogad  ar divām dejām godam uzstājās Rīgas biedrības Jelgavas grupas deju kolektīvs „Mītava” ar Aldi Ādamsonu priekšgalā. Jelgavnieki var lepoties ar savu teicamo dejotprasmi, ko apliecināja skatītāju lielās ovācijas. Pat Jelgavas Domes priekšsēdētājs īpaši uzslavēja mūsējos.
 
 
 
 
 
Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Māra Lasmane
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas