Search form

07.12.2012

Drukāt

Konference Eiropas Parlamentā – pieejama nedzirdīgajiem (video)

Photo

Eiropas Parlamenta (EP) politiskā grupa Zaļie/Eiropas Brīvā alianse 5. decembrī Eiropas parlamentā, Briselē rīkoja konferenci „Blogeri demokrātijai”. Kāpēc tas ir svarīgi nedzirdīgajiem? Tā bija pirmā tikšanās, kas bija pieejama cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.


Ar runu to ievadīja EP Cilvēktiesības apakškomitejas vadītāja Barbara Lohbīlere: „Pirmdien (3. decembrī) bija Starptautiskā invalīdu diena, kuras mērķis bija celt informētību par dažādām barjerām, ar kurām cilvēki ar invaliditāti sastopas katru dienu. Ir daudz šādu barjeru. Mēs joprojām uzskatām, ka mums ir jāgarantē vienādas tiesības un iespējas. Tās pieder arī pie „Zaļo” vērtībām. Mēs vēlamies nodrošināt cilvēkiem ar invaliditāti pieeju mūsu politiskajam vēstījumam, tāpēc mēs to gribētu ieviest arī praksē. 
 
Šodienas konference ir daļa no rīcības plāna, ko izstrādājusi Zaļo/Eiropas Brīvās alianses grupa. Mūsu mājaslapā jau ir vairāki pielāgojumi, un mēs turpināsim palielināt pieejamību audiovizuālajai komunikācijai. Mēs sākām ar mājaslapā esošo video subtitrēšanu un dažu video tulkošanu starptautiskajās  zīmēs. Vēl vairāk pielāgotu video būs drīzā nākotnē.
 
Mēs ļoti pateicamies mūsu partneriem –  Eiropas Nedzirdīgo savienībai (EUD) un Eiropas Vājdzirdīgo federācijai par viņu atbalstu, zināšanām un vērtējumu. Jūs, iespējams, jau esat pamanījuši zīmju valodas tulku, kā arī subtitrus uz ekrāna blakus man, ko nodrošina tehnoloģija, kas runu pārvērš tekstā. Šī konference arī tiek rādīta tiešsaistē, iekļaujot tulkojumu zīmju valodā un subtitrus.
 
Mēs arī esam ļoti priecīgi redzēt šeit dažus Eiropas nedzirdīgo un vājdzirdīgo kopienas pārstāvjus. Ceru, ka jūs aktīvi vērosiet diskusijas, un būtu labi, ja jūs paši iesaistītos debatēs. Lūdzu, dariet mums zināmu, ko mēs varam uzlabot! Gaidīsim jūsu viedokļus, vērtēsim, kā šī pirmā konference izdosies.”
 
Divi galvenie konferences temati bija tehniskā infrastruktūra – brīvi pieejams internets un politiskās un sociālās izmaiņas blogojot – blogs kā politisks ierocis. Tika apskatīti tādi jautājumi kā cenzūra internetā visā pasaulē, Ēģiptes un Sīrijas „saglabāšana” tiešsaistē,  anonimitāte un krāpšanās internetā.
 
Konferences video ar tulkojumu starptautiskajās zīmēs un subtitriem angļu valodā joprojām var noskatīties šeit: http://www.greenmediabox.eu/archive/2012/12/05/blog4dem/
 
 
Sagatavoja: laikraksts „Kopsolī”


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas