Search form

02.09.2007

Drukāt

Studiju vizīte Latvijā (05.10.)

         Pasaules Nedzirdīgo dienas lielajā pasākumā piedalījās arī LNS ārzemju viesi – EQUAL projekta “Klusās rokas” studiju vizītes ietvaros Latvijā viesojā...
        
Pasaules Nedzirdīgo dienas lielajā pasākumā piedalījās arī LNS ārzemju viesi – EQUAL projekta “Klusās rokas” studiju vizītes ietvaros Latvijā viesojās starptautiskās sadarbības partneri no Vācijas un Čehijas. Vizīti LNS plānoja maksimāli piesātinātu, daudzpusīgu un, atklāti sakot, nogurdinošu – mēs gribējām šajās trijās dienās ietilpināt maksimāli daudz, lai viesi no vienas puses uzzinātu pēc iespējas vairāk par nedzirdīgo cilvēku iespējām iegūt labu darbu, gan arī parādīt Latviju.
Tāpēc rādījām visu – SICā – kā nedzirdīgie un vājdzirdīgie var iegūt labu profesiju, LNS mītnē – ko mēs paši darām sociālajā rehabilitācijā, “Rītausmā “ – Maruta Piternice stāstīja par nedzirdīgo kultūras dzīvi un citiem projektiem.
Pēcpusdienā devāmies uz Daugavpili, kur vēlā vakara stundā viesiem vēl i paspējām parādīt svaigi saposto klubu un Elvīra Čaika ar Regīnu Katakinu stāstīja par daugavpiliešu ikdienu un rūpēm.
Nākošās dienas rīta cēlienā pabijām mūsu Daugavpils uzņēmumā SIA "LNS Dane" un direktores kundze mūs laipni izvadāja un izrādīja visu savu saimniecību, pēc tam – ceļš uz Rēzekni. Lai viesi labāk izjustu Latgales dabu un mūsu ikdienu, pie Višķiem griezām pa labi – Latgales skaistumu vislabāk ir izbaudīt braucot pa nekoptiem zemes ceļiem.
Aglonā, kur viesiem bija īsa ekskursija, ēdām arī pusdienas – ļoti ekstremāls piedzīvojums- pusdienas bazilikā.
Rēzekne. Kā vienmēr daudz ļaužu klubā, Sandra Gerenovska pastāstīja par saviem darbiem un projektiem. Svarīgākais punkts apmeklējuma laikā – kā nedzirdīgie bezdarbnieki var atgriezties darba tirgū. Neskatoties uz NVA un LNS nesadarbošanos jau daudzu gadu garumā, Rēzeknē lietas notiek – viesiem rādījām bezdarbnieku apmācības grupu. Žēl, ka citur Latvijā tādu gan nav.
Vizītes noslēgumā noorganizējām vēl vienu tikšanos – ar vienu no talantīgākajiem nedzirdīgajiem uzņēmējiem – Aināru Osmani (fotogrāfijās pirmais no kreisās), kurš izstrādājis grāmatvedības datorprogrammu Zalktis, kas gūst popularitāti Latvijā.  
Patīkami , ka viesiem bija lielie brīnumi – pie viņiem – ja arī nedzirdīgie organizē savu biznesu, tad parasti daudz pieticīgāku – apavu labošanu vai ko tamlīdzīgu. Prieks, ka varam būt lepni ar šādiem cilvēkiem.
Vizīte Latvijā noslēgusies. Nākošā mūsu tikšanās plānota vai nu novembrī Slovākijā, vai decembrī Vācijā.
        

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas