Search form

17.10.2006

Drukāt

2006.g. oktobris (19/20)

    Mēs — sabiedrības daļa Aizvadīta kārtējā Nedzirdīgo diena. Ar jau tradicionālo apliecinošo devīzi: Mēs – sabiedrības daļa. Arī šoreiz notikums Rīgā Kongresu namā pulcināja daudzu...
   
Mēs — sabiedrības daļa
Aizvadīta kārtējā Nedzirdīgo diena. Ar jau tradicionālo apliecinošo devīzi: Mēs – sabiedrības daļa. Arī šoreiz notikums Rīgā Kongresu namā pulcināja daudzus simtus nedzirdīgo kopienas pārstāvju. Ļaudis nāca, lai vienotībā apliecinātu sevi kā būtisku sabiedrības daļu gan savā nostājā un rīcībā, gan kultūrā un valodā.
 
Jauni lēmumi
Par invaliditātes ekspertīzi
Valdībā apstiprināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos «Invaliditātes ekspertīzes kārtība Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijā».
 
Ieskats Igaunijas nedzirdīgo dzīvē
ES Socrates programmas Grundtvig 2 projekta «Deaf are not deaf» starp Latviju, Lietuvu, Igauniju, Īriju un Slovākiju, kuru realizē SIA «SALO Baltic International» ietvaros LNS pārstāvji — viceprezidents Edgars Vorslovs un LNS Komunikācijas centra zīmju valodas tulks Ainārs Ostvalds laikā no 11.—13.septembrim viesojās Igaunijā, lai iepazītos ar situāciju šajā valstī un tur nedzirdīgajiem pieejamiem pakalpojumiem.
 
Stāsti par dzīvi
Par līdakām un kādu lielisku ģimeni
Esot Ogrē, nejauši nopirku vietējās «Ogres ziņas», un, tajās ieskatoties, pēdējā lappusē pavīdēja pazīstamu jauniešu sejas: Līgas un Jura Bruģmaņu vecākais dēls Rolands un viņa paziņa Inga (attēlā).
 
Ikdienā — darbā un atpūtā
Ilona Palīce redakcijā ieradās pēc «KS» konkursā laimētās balvas un padalījās pārdomās par savām ikdienas gaitām un jautājumiem, kas skar nedzirdīgo dzīvi un situāciju sabiedrībā.
 
Nedzirdīgo sports Latvijā (1920 — 1945)
Jau ļoti sen nedzirdīgie cilvēki centušies apvienoties, lai kopā ar saviem likteņa biedriem pārvarētu savu nelaimi – kurlumu. Pirms I pasaules kara bijuši atsevišķi nedzirdīgo grupu mēģinājumi organizēties, bet iecere īstenojās tikai 1920.gadā, nodibinot Nedzirdīgo biedrību «Immanuel» («Dievs ar mums»), pēc tam Vispārējo Kurlmēmo biedrību utt.
 
Skats no malas
Man nevajag radio
Liekas, būs maz cilvēku nedzirdīgo sabiedrībā, kas nepazītu vai vismaz nebūtu dzirdējuši par Ivaru Kalniņu, jauniešu organizācijas «Efraims» vadītāju.
Viņa vārds bieži pavīd arī «KS» slejās – visbiežāk raksta vai nu pats, vai arī par viņu. Arī centrālajā presē ne reizi vien Ivars ir intervēts.
 
 
Materiāli no «Kopsolī» ievietoti fragmentu veidā. Pilnā apmērā varat tos izlasīt, iegādājoties vai pasūtot laikrakstu.
Neaizmirstiet pasūtīt laikrakstu «KOPSOLĪ». Pasūtīšana AC Diena, Latvijas Pastā, biedrībās un redakcijā     

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas