Search form

02.09.2007

Drukāt

Cēsīs atklāj pirmo reģionālo atbalsta punktu cilvēkiem ar invaliditāti (02.11.)

   02.11.2006. Labklājības ministre Dagnija Staķe šodien Cēsu 4. arodvidusskolā atklās pirmo no astoņiem Sociālās integrācijas centra (SIC) atbalsta punktiem. Ministre uzsver, ka šādu ...
   02.11.2006.
Labklājības ministre Dagnija Staķe šodien Cēsu 4. arodvidusskolā atklās pirmo no astoņiem Sociālās integrācijas centra (SIC) atbalsta punktiem.

Ministre uzsver, ka šādu reģionālo centru Latvijā līdz šim ir pietrūcis, jo plašu un pilnvērtīgu pakalpojumu klāstu izglītības jomā cilvēki ar invaliditāti līdz šim varējuši saņemt tikai SIC galvenajā mītnē Jūrmalā. „Tagad mēs būsim daudz tuvāk cilvēkiem, kuriem nepieciešama mūsu speciālistu padoms un palīdzība,” atzina ministre.  Lai saņemtu vajadzīgo informāciju un palīdzību, Vidzemes iedzīvotājiem vairs nebūs jābrauc uz Jūrmalu. Turklāt SIC darbinieki paši apzinās mazāk aktīvos reģiona iedzīvotājus, lai piedāvātu tiem nepieciešamo palīdzību.
Atbalsta punktā cilvēkiem būs pieejama virkne pakalpojumu. Cilvēki ar invaliditāti savas dzīvesvietas tuvumā varēs iegūt detalizētu informāciju par mācību un rehabilitācijas iespējām un izlemt, kuri pakalpojumi ir viņiem piemēroti. Cēsīs piedāvās arī  ergoterapeita, fizioterapeita un citu mediķu konsultācijas. Interesentiem tiks piedāvāts profesionālās piemērotības noteikšanas kurss, kurā speciālisti izvērtēs klienta veselības stāvokli, zināšanas un intereses un palīdzēs cilvēkam izvēlēties piemērotāko profesionālo virzību. Atbalsta punktā varēs piedalīties SIC piedāvātajos e-apmācības kursos
Staķe pauda gandarījumu, ka atbalsta punkta izveidē iesaistījies arī pašvaldības sociālais dienests un Cēsu 4. arodvidusskola – tas parāda, ka invalīdu izglītības jautājums ir svarīgs arī pašvaldībām:  „Partnerība ir labākais ceļš, kā veidot šādus palīdzības punktus. Ar pašvaldības līdzdalību un atbalstu valsts darbs ir divtik vērtīgs, jo pašvaldības palīdz pielāgot mūsu sniegtos pakalpojumus vietējo cilvēku vajadzībām”. 
Latvijas reģionos līdz 2008. gada beigām būs astoņi šādi atbalsta punkti – arī Daugavpilī, Rēzeknē, Barkavā, Jelgavā, Viesītē, Kuldīgā un Cīravā. Atbalsta punktu tīkla izveidei tiek izmantots Eiropas Savienības fondu līdzfinansējums.
SIC ir Labklājības ministrijas padotības iestāde, kas cilvēkiem ar invaliditāti piedāvā iegūt profesionālo un 1. līmeņa augstāko izglītību, nodrošina sociālo, profesionālo un medicīnisko rehabilitāciju, kā arī sniedz citus pakalpojumus, lai cilvēkiem ar invaliditāti palīdzētu iekļauties sabiedrībā un darba tirgū.

Informācija pārpublicēta no Labklājības ministrijas mājas lapas. 

        

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas