Search form

24.10.2018

Drukāt

Pasākumi oktobrī Kuldīgas RB


18. oktobrī – sanāk kopā "sieviešu klubiņš". Vadītāja Ligita Liepiņa. Tēma – rudens augļu un dārzeņu gardumi. Klubiņa mērķis
savstarpēji dalīties pieredzē, degustēt un uzzināt jaunas receptes, ko pēc tam izmantot savā virtuvē.

Galdā tika celta burkānu kūka, dažādi salāti, sacepums no dārzeņiem, smalkmaizītes ar āboliem un citi gardumi. Klubiņa dalībnieki tiekas reizi mēnesi, jo tā ir lieliska iespēja uzzināt kādus  ēst gatavošanas jaunumus un kopā uzradīt kaut ko vēl nebijušu.

 

 

Foto: Ligita Liepiņa

 

21.oktobrī – ekskursija, lai iepazītu kādu vēl neatklātu un skaistu vietu tepat Latvijā. Šoreizbija izvēlēti divi apskates objekti.

Vispirms – Lēnu dzirnavas Nīkrāces pagastā, Skrundas novadā. Dzirnavu saimnieks pastāstīja, ka dzirnavas sākotnēji  – pirms atjaunošanas bijušas  pussabrukušas, bez jumta. Tad pašu spēkiem atjaunotas, lai priecētu apmeklētājus.

Dzirnavu rats darināts pēc 16. gs. rasējumiem Latgales pusē un tagad darbojas kā agrāk. Protams, graudi vairs netiek malti, bet savs mazais HES gan ir ierīkots.

 Dzirnavu otrajā stāvā dzīvo paši saimnieki, bet pirmajā ierīkots senlietu muzejs. Visi muzejā apskatāmie darba rīki un
saimniecībai agrāk izmantotās ierīces ir pilnīgā darba kārtībā. Ekskursanti apskatīja gan "Bada pankūku" pannas, kurās izstrādātas pankūku pagatavošanas receptes gan latviešu, gan vācu valodās. Bija izstādīti arī kalēju darbarīki, urbji, gaļasmašīnas, ābolu mizojamie aparāti, ābolu un tabakas griezēji, pletīzeri un daudz, daudz citu priekšmetu un iekārtu.

 

Otrais apskates objekts atrodas "Garīkās", Rudbāržu pagastā, Skrundas novadā, kur mājas saimnieki nodarbojas ar šitaki sēņu audzēšanu. "Garīkas" ir  sena lauku muižas ēka, kurā vienā mājas daļā dzīvo paši saimnieki, bet otrā daļā iekārtota viesu māja.

 Ar šitaki sēņu audzēšanu saimnieki nodarbojas kopš 90. gadu sākuma. Šitaki sēnes pasaulē ir kulinārijas delikatese, satur augstvērtīgas barības vielas, un tām piemīt ļoti patīkama krējuma un riekstu garša. Šitaki sēnes ir dzīvības eliksīrs, kas dod enerģiju gan fiziskā, gan garīgā darba veicējiem. Vitamīni un citas bioloģiski aktīvas vielas sēnēs noder, lai profilaktiski pasargātos no slimībām.

Pēc ekskursijas degustāciju zālē izbaudījām gardo šitaki sēņu zupiņu.

 

 

Foto: Juris Ozoliņs, Valentīna Bērziņa


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas