Search form

29.10.2018

Drukāt

Trešās tikšanās ar Igaunijas nedzirdīgajiem – viesi no Tartu Rīgā

13. oktobra skaistajā saulainajā sestdienā Tartu grupa ar 47 dalībniekiem šoreiz viesojās pie mums Rīgā. Ekskursiju vadīja Tartu apgabala Nedzirdīgo asociācijas priekšsēdētāja vietnieks Sīms Kaunisāre. Tartu dalībnieku grupā bija pārstāvēti visu paaudžu ceļotāji.


Viesus sirsnīgi sagaidījām Jūrmalā, kas ir Jūrmalas centrālā daļa, 24 km no Rīgas. Izveidojusies kā rīdzinieku un ārzemju tūristu izklaides vieta ar promenādēm, viesnīcām un restorāniem.

Vispirms – Jūrmalas bistro kafejnīcas apmeklējums, pēc tam pa pilsētu ekskursiju kā gide novadīja jūrmalniece mūsu tulks Diāna Josta. Pabijām Jūrmalas muzejā, iepazināmies ar peldvietas vēsturi, tad skatījām skaisto Jūrmalas pilsētas simbolu Majoru pludmalē – tēlnieka Jāņa Bārdas bronzā atlieto ilgmūžības, bagātības un mīlestības tēlu „Bruņurupucis” (no 1995.gada). Diemžēl tas izsolīts mākslas darbu izsolē un no Majoriem pazudīs šoruden.

Pēc tam gājām gar jūrmalu uz Dzintaru pusi. Parādījām viesiem Dzintaru koncertzāli un skaisto apbūvi starp Jūras un Jomas ielām, kas sniedz spilgtu priekšstatu par Jūrmalas arhitektūru.

Turpceļā uz Rīgu autobusā ekskursijas vadītāja Santa Kesenfelde sīkāk iepazīstināja brauciena dalībniekus ar ekskursijas programmu: skats uz Rīgas panorāmu, Brīvības piemineklis, Līvu un Doma laukums, LR Saeima, nams Trīs brāļi, Brēmenes muzikanti, Jāņa baznīca, Melngalvju nams un laukums, 11.novembra krastmala u. c.

Pie Rīgas radio un televīzijas torņa mūs viesmīlīgi sagaidīja gide, bet es pati šoreiz biju tulka lomā. Tornis ir ne tikai augstākais Baltijas valstīs, bet arī visā Eiropas Savienībā, kā arī trešais augstākais Eiropā. Pazīstams arī kā Zaķusalas televīzijas tornis, ir 368 metrus augsts. Labos laika apstākļos no tā iespējams redzēt Rīgas hidroelektrostaciju Salaspilī un Siguldas augstākos punktus, kā arī Rīgas jūras līci un kuģus tajā. Gide informēja, ka tornis  2019. gadā tiks slēgts divus –trīs gadus uz atjaunošanas darbiem.

Pēc garās pastaigas aizbraucām uz Lido, kur nobaudījām īstu Latvijas ēdienu garšu!

Dodoties mājup, igauņi mums pateicās par ļoti vērtīgo braucienu.

LIELS paldies gidei/tulcei Diānai par jauko ekskursiju, igauņi bija sajūsmināti.

Paldies arī Rūdolfam Kesenfeldam par atbalstu, gides vēstures stāstu un foto, Sanitai Gabrānei un visiem pārējiem, kas bija kopā ar mums jaukajā draudzīgas sadarbības apmaiņā.

 

Teksts: Santa Kesenfelde
Foto: Rūdolfs Kesenfelds un Sīms Kaunisāre


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas