Search form

17.01.2019

Drukāt

Dauderi

12. janvārī Rīgas RB Kurzemes grupa ar zīmju valodas tulku Daci Piternieci devās ziemas ekskursijā uz Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļu "Dauderi" Sarkandaugavā.


"Dauderu" krāšņā ēka atrodas skaistā vietā. Noskatījāmies video ar bildēm un stāstiem par šīs vietas un mājas vēsturi. Ēka uzcelta 1897. gadā – šis gadskaitlis redzams uz tornīša, kas slejas uz jumta. Ēku jau toreiz atzina par vienu no glītākajām privātmājām.

Uzzinājām, ka 1937. gadā Latvijas Kredītbanka "Dauderu" namu kā vasaras rezidenci uzdāvināja Ministru prezidentam Kārlim Ulmanim 60. dzimšanas dienā. Namā iekārtojās prezidenta darba kabinets. Aiz loga pa dārzu tolaik staigāja arī stirnas un aļņi.

Pēc Otrā pasaules kara šis nams vairs netika uzturēts. Pateicoties kolekcionāram Gaidim Graudiņam, kurš tagad ir 92 gadus vecs un dzīvo Vācijā, saistībā ar Latvijas vēsturi sakrāta to laiku liecību kolekcija. Tā nodota apskatei Latvijas sabiedrībai “Dauderu” namā.

Gida vadībā izstaigājām atpūtas, darba un virtuves telpas. Apskatījām G. Graudiņa savākto kolekciju – saktas, traukus, kausus, sekcijas, dīvānus u. c.Viens no grupas apmeklētājiem atrada neparastu čiekuru, kas bija nokritis no melnās priedes.

Iespējams, vēlreiz atbrauksim uz "Dauderiem", lai baudītu vasaras skatus un pabūtu krāšņajā dārzā.

Sirsnīgs paldies Kurzemes grupas vadītājai Vitai Alksnei par sarīkoto ziemas ekskursiju!

 

 

Līga Pauniņa
Foto: Valdis Krauklis
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas