Search form

20.03.2019

Drukāt

Atskats uz nodarbībām ziemas periodā

Garajos ziemas mēnešos Dienas centrs “Rītausma” piedāvāja klientiem jaunas interesantas nodarbības un pilnveidoja jau esošās nodarbības, kuras pieejamas ikvienam centra klientam.


Dienas centra klientiem bija bezmaksas iespēja uz vietas mūsu centrā pārbaudīt glikozes un holesterīna līmeni, prieks par to, ka atsaucība bija tiešām ļoti liela un mazās Dienas centra telpas kļuva par šaurām. Speciāliste individuāli katram sniedza ieteikumus, ko darīt tālāk, ja kāds no šiem rādītājiem pārsniedz noteikto līmeni.

 

Dejo vesels!

Nelielai klientu grupai (līdz 10 cilvēkiem) bija iespēja iziet deju terapijas nodarbības kursu terapeites Irinas Panovskas vadībā. Ko dod deju terapija cilvēkam? Deju kustības uzlabo ikviena fizisko, emocionālo, kognitīvo (uztvere, atmiņa, domāšana) un sociālo veselību

Deju procesā rodas vide, kurā iespējams radoši izpaust savas domas, jūtas, tā panākot izmaiņas kustību stilā, emocionālajā stāvoklī un domāšanas veidā. Nodarbību ievadā un nobeigumā vienmēr notika pārrunas ar katru klientu.

Nodarbībās tika izmantoti palīgmateriāli (audumi, lakati, bumbas u.c.). Šajās nodarbībā katrs atklāja par sevi jaunas lietas. Pats galvenais – dažus klientus ieraudzījām pavisam citādus nekā līdz šim viņus bijām iepazinuši, – par to ir neaprakstāms prieks. Pateicos visiem klientiem, kuri nenobijās un nāca uz šīm nodarbībām līdz galam, jo arī bija tādi, kuri pēc pirmās nodarbības pazuda.

 

 

 

Olimpiskā centra apmeklējums

Otrs lielākais notikums senioriem pēc 55 gadu vecuma bija iespēja bez maksas 8 reizes apmeklēt ūdens aerobikas nodarbības šajā centrā.

Pirmajā reizē pieteicās un ar tulku devās uz pirmo nodarbību četri drosminieki. Vienas nodarbības ilgums ir 45 minūtes, kuras laikā kopā ar treneri baseinā notiek aktīva vingrošana. Pēc nodarbības ir iespēja nedaudz vēl papeldēt vai pasildīties saunā.

Neskatoties, ka laukā valdīja ziemas aukstums, klienti aktīvi izmantoja šo iespēju kopā ar tulku devās uz nodarbībām. Arī ar šiem klientiem es ļoti lepojos, jo viņi pieņēma jaunu izaicinājumu savā ikdienā. Nākamā grupa sešu cilvēku sastāvā Olimpisko centru kopā ar tulku apmeklēs maijā. Ja jūs vēlaties apmeklēt 8 bezmaksasr ūdens aerobikas nodarbības, lūdzu piesakieties Dienas centrā pie darbiniecēm.

 

 

Ja sports un kustēšanās nav pie sirds…

Var izmēģināt jaunu nodarbību Edītes Brences vadībā – gleznot uz audekla ar eļļas krītiņiem un krāsām. Sākumā atsaucība nebija liela, bet beigās interesentu loks auga un ikviens vēlējās radīt kādu gleznu.

Tagad šīs gleznas rotā Dienas centru, un ikvienam 8.martā bija iespēja šīs gleznas redzēt Rītausmas foajē. Ja arī jūs vēlaties izmēģināt roku gleznošanā, laipni aicināti Dienas centrā.

 

Jaunu nodarbību cikls – Cigun

Gaidot pavasari, Dienas centrs piedāvās Cigun vingrošanu. Kas tas ir? Cigun ar 5000 gadu senu vēsturi nāk no Ķīnas medicīnas ar iedarbīgu zināšanu kompleksu. Šie vingrojumi ir ļoti vienkārši izpildāmi un neprasa īpašu sagatavotību, lokanību, priekšzināšanas vai vecuma ierobežojumu.

Vingrojumu pozitīvais efekts izpaužas dažādos veidos, bet īsumā var tikt raksturots kā veselības uzlabošana un dzīvesprieka paaugstināšana. Vingrojumu efekts ir pierādīts arī mūsdienu zinātniskajos pētījumos. Latvijā Saulainā Cigun virzienu ir ieviesis Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas prezidents, ārsts, rakstnieks un Cigun skolotājs Igors Kudrjavcevs.

Ar nepacietību gaidām pirmo nodarbību jau 26.martā. Par brīvajām vietām interesēties Dienas centrā. Paredzēts astoņu nodarbību cikls.

 

 

Teksts: Gunta Birnīte
Foto: Gunta Birnīte, Edīte Brence


 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas