Search form

24.09.2019

Drukāt

Valmierieši viesojas Alūksnē!

Braucot uz Alūksnes pusi, pa ceļam pabijām Apē. Tur izstaigājām Jaunās Raganu klints takas. Uzzinājām raganu skaistuma un veselības noslēpumus, tādēļ devāmies pie viņu iecienītā strauta mazgāties.


Tālāk – uz Ernsta Glika muzeju, kurā uzzinājām Bībeles vēsturi. Izmantojot, tuvumā esošo Alūksnes Ev. luterisko baznīcu, apciemojām arī to. Tur ļoti jauka kundze, kura aizvietoja gidu, mums izstāstīja ineresantus stāstus par baznīcu un tās mācītājiem.

Ar pārdomu pilnām galvām, tālāk dodamies uz LNS Alūksnes biedrību, kur uzdāvināta dāvanu ar pilsētas simboliku. Mūs ļoti laipni sagaidīja Anita Ceple un Inga Osetrova. Izrādīja mums savas viesmīlīgās telpas. Dalījās ar savu darba pieredzi. Aizgājām uz bijušo biedrības ēku, kura vēl joprojām tiek izmantota mūsu biedru vajadzībām. Daudziem biedriem raisījās sentimentālas atmiņas no skolas gaitām.

Pēc gardām pusdienām tālāk ceļš veda uz Tempļa kalnu un skatu torni. Ne katrs varēja sadūšoties tajā uzkāpt. Tādēļ citiem tas bija brīvs brīdis uzelpot pirms došanās tālākajā ceļā.

Paviesojāmies Alūksnes Jaunajā pilī, kurā atrodas muzejs. Tajā mums gide izstāstīja daudzus interesantus vēstures faktus par tuvāko apkārtni – par Porcelānu izstrādājumu izstādi „Barons un porcelāna stāsti” un Mārtiņa Belicka velosipēdu privātkolekciju, Kristiana Brektes gleznu personālizstādi, Vitālija Jermolajeva mirdzošo, iluminiscējošo gleznu izstādi, kā arī Austras Lindes 120 tautumeitu miniatūraām un lellēm tautastērpos.

Tālāk ceļš mūs aizveda uz Viktora Ķirpes Ates muzeju. Tas mums stāstīja, pa seno laiku sūri grūto un smago darbu un to, kā tas vēlāk tika mehanizēts un atvieglots. Tas lika aizdomāties, cik tagad to visu paveikt ir viegli.

Nobeigumā tikām cienāti ar „slepeno zāļu uzlējumu” un gardo rupjmaizi ar medu. Paldies dāsnai saimniecei par sarūpēto cienastu! 

Jau krēslai tuvojoties, devāmies uz dzirkstošo bērzu sulas ražotni „BIRZĪ”. Tur mūs laipni sagaidīja saimnieks Ervins Labanovskis un mūsu biedre Vera Šukīte, kura tur jau ir ilgadēja darbiniece. Daudz laba uzzinājām par bērzu, kļavu un citiem dažādiem augiem, kurus samnieks izmanto sīrupu, dzirktošo dzērienu un stiprā dzēriena pagatavošanā.

Visus labumus bija iespēja nogaršot un iegādāties. Liels paldies Taigai Puķjānei par izplānoto ekskursiju. Pēc šīs pavadītās dienas ekskursanti secināja, ka nemaz nav vajadzības braukt pāri robežai, un maksāt bargu naudu, lai atpūstos no grūtās ikdienas.
 

 

Inga Upesjure
Foto: Inga Upesjure un Aleksejs Kraulis


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas