Search form

06.11.2019

Drukāt

Projekta “Varam, tāpēc arī darām!” ietvaros notiek pavārmākslas studijas nodarbības

Photo


Elvīra Čaika, projekta vadītāja dalās savos iespaidos par kulinārijas un konditorejas nodarbībām: “Mūsu klubā cilvēku atsaucība ir ļoti liela, katru reizi nodarbības apmeklē daudz cilvēku. Ausma Sadovska, kulināra un pavāre, ne tikai mums māca gatavot, bet arī iesaka to, ko nevajag pirkt. Piemēram, neiesaka pirkt margarīnu, jo tā sastāvs ir ļoti briesmīgs, labāk pirkt sviestu, tādu kā EKO.

Patiess prieks, ka varam organizēt gatavošanas nodarbības, tās ir ļoti lietderīgas un uzskatu, ka tās vajadzētu organizēt arī turpmāk.

Tagad mums ir savs cepeškrāsnis un plīts, varam jebkurā dienā nākt un kaut ko pagatavot. Dalība projektā deva iespēju iegādāties virtuves piederumus, kādus cilvēki principā nevar atļauties, bet tagad mūsu biedri var nākt un aktīvi darboties klubā. Mums paveicās, ka kopā ar Ausmu ir iespēja apgūt veselīgas gatavošanas pamatprincipus. Viņas vecāki bija nedzirdīgi un viņa atnāca uz klubu, arī māk zīmju valodu. Kad mums bija IK "Nezinīši", es aicināju Ausmu uz klubu, lai noskaidrotu, piemēram, kā pagatavot piparkūku, Vecrīgas kūkas. Ausma deva receptes un mēs mājās paši gatavojām. Kad rakstījām projektu, aicināju Ausmu apmācīt daugavpiliešus ēdienu gatavošanā. Viņa piekrita uzreiz, jāsaka gan, ka viņa nekad neatsaka, ja mēs kaut ko lūdzam. Viņa ir ne tikai profesionāla pavāre, bet arī ļoti foršs un jauks cilvēks, un mūsu nodarbībās atmosfēra ir omulīga. Savās nodarbībās mēs uzzinām jaunas receptes. Vienā no nodarbībām mācījāmies gatavot ķirbju krēmzupu. Visi klātesošie ļoti brīnījās par to, ka tajā var pievienot ingveru. Daudzi cilvēki pat nezināja, kas ir ingvers. Var šķist, ka no ķirbja neko garšīgu nevar pagatavot, bet tā nav. Mēs nezinājām, ka var pagatavot krēmzupu. Tā garšoja vienkārši kolosāli, un jāatzīmē, ka tā bija ne tikai garšīga, bet arī veselīga.

Ēdienu gatavošanas noslēpumus apgūst ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Nodarbībās darbojas visi, kas atnāk: kāds mizo, kāds griež, visi ir nodarbināti.”

 

 

 

Projekts „Varam, tāpēc arī darām!” tiek īstenots ar Daugavpils pilsētas domes, SIA „LNS Rehabilitācijas centrs” un biedrības „Latvijas Nedzirdīgo savienība” finansiālo atbalstu, to īsteno Daugavpils reģionālā biedrība.

 

Teksts un foto: Anita Slavinska, ziņu korespondente


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas