Search form

20.11.2019

Drukāt

Arī alūksnieši nūjo!

Photo

LNS Smiltenes RB Alūksnes grupa turpina realizēt Alūksnes novada domes līdzfinansēto LNS projektu “Rūpes par veselību sakās ar veselīgu uzturu un sportu!”.


Alūksnieši ir ļoti apzinīgi un atbildīgi projekta dalībnieki. Šogad viņiem radās lieliska iespēja uzlabot un stiprināt savu veselību, piedaloties nūjošanā. Nūjošana šeit tika organizēta pirmo reizi. Nodarbības vada ļoti atsaucīga sertificēta nūjošanas instruktore Solveiga Kristīne Selga. Viņa ir īsts atradums!

Lai noskaidrotu, kā biedriem šis nodarbības patīk vai nepatīk, ir vajadzīgas vai nav, projekta dalībniekiem tika uzdoti šādi jautājumi.

1)Vai jums patīk piedalīties nūjošanas nodarbībās?
2) Kas visvairāk patīk šajās nodarbībās?
3) Vai agrāk esat nodarbojušies ar nūjošanu?
4) Vai būtu nepieciešams arī turpmāk organizēt nūjošanas nodarbības?
5) Vai jums pašsajūta mainās pirms un pēc nūjošanas?

Ritma Egle, zīmju valodas tulce, nodrošina tulkojumu nūjošanas nodarbību laikā: “Ļoti priecājos, ka ir tāda iespēja. Man ļoooti patīk! Svaigais gaiss, izkustēšanās, dalībnieku nopietnā attieksme pret nodarbību norisi. Nekad neesmu nodarbojusies ar šo sporta veidu, esmu redzējusi nūjotājus, bet pašai vienmēr pietrūka uzņēmības uzsākt.

Jā, domāju vajadzētu organizēt arī turpmāk, bet tikai bez instruktora – vienkārši pašiem organizēt nūjošanas pēcpusdienu vai vakaru, jo gadās, ka noteiktajā laikā līst lietus, tad nesanāk nodarbība.

Pirms nūjošanas ir mazliet slinkums sākt kustēties, domāju – labāk kādus darbiņus tā vietā varētu padarīt, bet piespied sevi – un viss kārtībā. Pēc nodarbībām ir prieks, mazliet nogurums un gandarījums par jauki pavadīto laiku. Un sārti vaigi!”.

Gaļina Mirošņičenko, projekta dalībniece: “Esmu ļoti priecīga, ka ir tādas aktīvas nodarbības. Pateicos projektam! Ir daudzas pozitīvas lietas, ko nūjošana dod veselībai, var teikt, tā ir ārstnieciska. Nūjojot elpoju svaigu gaisu, arī tas ir pozitīvi. Agrāk pirmo reizi redzēju, kā citi seniori pie ezera nodarbojas ar kādu dīvainu zemes bakstīšanu ar nūjām, tagad zinu, ka tā ir nūjošana. Vajag, vajag arī turpmāk organizēt nūjošanas nodarbības. Mums taču nepieciešams uzturēt labu veselību. Uz nūjošanu eju ar prieku un pēc tās sajūta ir fantastiska. Naktī tik salds miegs!”.

Pāvels Osetrovs, projekta dalībnieks: “Man bija patīkams pārsteigums, ka pie mums sākās nūjošanas nodarbības. Man patīk sports, visvairāk patīk ārā sportot tāpēc ka svaigs gaiss. Kad biju ārzemēs, redzēju, ka tur daudzi cilvēki nūjo. Es pats līdz šim neesmu ņēmis nūjas rokās. Tagad mums ir nūjas, super!

Turpmāk arī obligāti jāorganizē nūjošana, lai stiprinātu organismu un tik ātri nenovecotu.

Reizēm nūjošanas sākumā man ir slinkums uzsākt. Pēc nodarbības jūtos pacilāts, bet mazliet noguris. Uz mājām eju priecīgs”.

 

Karīna Pavlova
Foto no Alūksnes grupas arhīva
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas