Search form

05.12.2019

Drukāt

Latvijas svētkos – uz Stokholmu!

Sakarā ar Latvijas svētkiem mēs, neliela grupiņa no Daugavpils biedrības, devāmies ekskursijā ar prāmi uz Stokholmu. Es un pārējie biedri braucām pirmo reizi. Elvīra mums palīdzēja iegādāt biļetes. Ar nepacietību gaidīju to dienu, kad beidzot dosimies ekskursijā.


Sākumā mums uz prāmja bija iesvētīšana. Tiem, kas brauca pirmo reizi, pie vaiga pielīmēja Stokholmas karogu – to noorganizēja Elvīra ar Regīnu. Mums patika uz kuģa, tur noskatījāmies šovu, klausījāmies jaukus latgaliešu koncertus un paši padejojām.

No atklātas jūras līdz Stokholmai vajadzēja kuģot vairākas stundas, jo ceļš ir līkumains, daudz salu – gandrīz uz katras uzcelts pa mājai – tik tipiskas – ar sarkanām koka ārsienām un baltiem logu rāmjiem.

No rītā Stokholmā mūs sagaidīja Alīna Bermane-Lyxell. Viņa mūs izvadāja pa pilsētu. Parādīja karaļa pili, karalienes ielas tirdzniecības zonu un citas interesantas vietas. Kopumā mēs nostaigājām ap 20 kilometru.

Stokholma atšķiras, piemēram, no Rīgas ar to, ka pilsēta ir pauguraina, ļoti daudz saglabātu vecu ēku.

Paldies Alīnai par ekskursiju. Atpakaļceļā uz mājam jau vairs nebija spēka dancot, bijām nogurušas, tikai paskatījāmies šovu.

Uz prāmja arī bija piedzīvojumi. Mums līdzi bija elektriskā tējkanna, no rīta paši uztaisījām tēju, kafiju, padzērām. Bet, kad atgriezāmies no ekskursijas pa pilsētu, mūsu kajītē atradām uz tējkannas noliktu zīmīte, ka personāls savācis tējkannas pamatni (lai mēs paši nevarētu vārīt sev kafiju, lai pirktu kafiju uz prāmja) un atpakaļ varēsim saņemt 30 minūtes pirms iebraukšanas Latvijā.
Brauciens bija lielisks, mums palika tikai tās labākās atmiņas.

Paldies Elvīrai un Regīnai par noorganizēto ekskursiju!

 

Anita Slavinska
Foto: Elvīra Čaika
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas