Search form

23.12.2019

Drukāt

Dienas centra “Rītausma” nozīmīgākās aktivitātes no rudens līdz decembrim

Photo

Rudens periodā aktīvākie klienti devās baudīt ieilgušo krāsaino zelta rudeni uz tuvākajām pilsētām, Siguldu, Carnikavu, Špakovska dabas parku, kopumā rudens sezonā soļu skaitītājs mobilajā telefonā saskaitījis 60 noietus kilometrus. Rudens svaigais gaiss viennozīmīgi padarījis klientus veselīgākus un izturīgākus, neskatoties uz daža klienta cienījamo vecumu


 

 

Mācību  gada sākumā māmiņai Nataliia Riznyk ar meitiņām bija iespēja apmeklēt Loreal īpašo pasākumu. Uz šo pasākumu tika uzaicinātas mātes, kuras audzina meitas ar invaliditāti, lai kopīgi pavadītu laiku, baudot skaistuma procedūras, kā arī, lai saņemtu profesionālu meistaru ieteikumus. Augstākās klases makeup un frizieru meistari lutināja un veidoja dalībniecēm frizūras un makeup. Pasākuma noslēgumā dalībniekiem tika uzdāvinātas jaunākas Loreal preces un notika kopīga fotografēšanās.

Dienas centra atbalsta persona dzemdībās Gunta Birnīte gada sākumā ieviesa tradīciju, katram jaundzimušajam bērniņam, kurš nācis pasaulē  ar atbalsta personas gādību dāvināt mūsu seniores adītās vilnas zeķītes. Liels paldies mūsu visčaklākajai adītājai Ervīnai Zigrīdai Žukauskai, šogad viņas adītās zeķītes jau saņēmuši četri mazulīši, bet tuvāko nedēļu laikā vēl cītīgi gaidām pasaulē ierodamies trīs mazulīšus, arī nākamais gads jau solās būt ražīgs, mazulīši dzimst mūsu klientu vidū.

Devāmies uz Enerģētikas muzeja krātuvi Rīgā, kurā glabājas vēsturisku sadzīves elektroierīču kolekcija, kas rada nostalģiskas izjūtas tiem, kuri piedzīvojuši padomju laikus. Kolekcijā bija aplūkojamas retro kļuvušas elektropreces kā, piemēram, veļas mašīna Rīga-60, matu žāvētāji, radio aparāti, putekļsūcēji, rūpnīcas "Straume" ražotie mikseri un kafijas dzirnaviņas, elektriskie gludekļi, vieni no pirmajiem datoriem un citas pazīstamas un nesenā pagātnē lietotas elektroierīces. Tika demonstrēta videofilma par to, ka tika būvēts Pļaviņu hidroelektrostacija (HES).

Pēc tam devāmies uz pirmo kafejnīcu Baltijā, kur gandrīz visus procesus ar nelielu atbalstu veic cilvēki ar funkcionāliem vai intelektuālās attīstības traucējumiem. "RB Cafe" ir sociālais uzņēmums, kas piedāvā izcilus konditorejas izstrādājumus, kafiju un telpu dažādiem pasākumiem. Tās primārais mērķis – integrēt Latvijas darba tirgū cilvēkus ar invaliditāti, mazinot vēsturiskos mītus un stereotipus. Mums ļoti viss garšoja un patika viesmīlīgā apkalpošanu. Iesakām apmeklēt kafejnīcu "RB Cafe" Bruņinieku ielā 63.

Novembrī Dienas centrs “Rītausma” saņēma apsveikumu un pateicību no Rīgas Domes labklājības departamenta centra piecu gadu jubilejā par veiksmīgu sadarbību un sociālā pakalpojuma nodrošināšanu dzirdes invalīdiem.

 

Dienas centrā ir ļoti talantīga kliente Ingrīda Sivko, kura nesen pat piedalījās Zaļā josta” rīkotajā radošajā konkursā “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums”, kopumā tika iesūtīti 600 izgudrojumi un no tiem 100 izgudrojumus atlasīja izstādei, bet 55 dalībnieki saņēma veicināšanas balvas. Prieks, ka Ingrīda piedalījās un viņas darbiņu var apskatīt izstādē. Izstādē skatāmas simtiem ideju dabai draudzīgai, oriģinālai un personalizētai dāvanu iesaiņošanai, sintētisko, pārstrādei nepiemērotus iepakojuma materiālus aizstājot ar dabas veltēm un otrreizējiem izejmateriāliem. Izstāde aplūkojama līdz pat 13.01.2020. modes un izklaides centra “Rīga Plaza” (Rīgā, Mūkusalas ielā 71) pirmajā stāvā pie info centra katru dienu no plkst. 10:00 līdz 21:00. Visā svētku periodā, aicinot apmeklētājus samazināt dabai kaitīgā, pārstrādei nepiemērotā dāvanu iesaiņojamā materiāla patēriņu.

 

Šonedēļ klienti pabija VEF kultūras pilī, kur jaunā ekspozīcija aicināja doties ar VEF vēsturi saistītos interaktīvos piedzīvojumos – izmēģinot, kā tas ir – piezvanīt, griežot telefona ciparripu, vai fotografēt ar VEF Minox, izjust, kā skanēja 30., 60. un 80. gadu radio, doties virtuālā tūrē pa  VEF teritoriju un iepazīt nozīmīgas vietas un objektus. Ekspozīcijā bija apskatāmi starptautiskās izstādēs godalgotie telefoni un radioaparāti, starp tiem arī leģendārais Tūrists un Spīdola. Parādīts daudzveidīgais 20. gs. 30. gadu izstrādājumu klāsts – elektriskās spuldzes, putekļu sūcējs, kabatas lukturīši un baterijas, vēja ģenerators u.c., ko precīzi raksturo teiciens: "VEF ražoja visu, sākot ar adatām un beidzot ar lidmašīnām." 50.– 80. gadu telefoni, telefona centrāles, tranzistoruztvērēji un stereomagnetolas raksturo VEF sasniegumus padomju periodā. Gida pavadībā pa pils telpām bija iespēja aplūkot VEF Kultūras pils Lielo zāli, Kamerzāli, Spoguļzāli,  Izstāžu zāli, mēģinājumu telpas, semināru telpas u.c., gida stāstījumā uzzinājām interesantus faktus par pils arhitektūru, vēsturi un rekonstrukciju. Klientus sajūsmināja rotējošā grīda un pagraba labirinti. Ja būs klientu atsaucība ir iespēja vēlreiz doties uz ekskursiju, lūgums pieteikties pie Dienas centra darbiniecēm.

 

Gunta Birnīte


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas