Search form

17.08.2020

Drukāt

"Rītausmieši" sezonu sāk ar ekskursiju

Photo

Dejotājiem jaunais gads neiesākās janvārī, bet gan augustā, tikai šoreiz to nesākām uzreiz ar deju nometni, bet gan ekskursijā pa Kurzemi. Parasti visi kolektīva pasākumi saistīti ar gatavošanos koncertiem vai pašu uzstāšanos. Sen nebija organizēts vienkāršs atpūtas pasākums bez nodarbībām un stresa. Diemžēl ekskursijā nepiedalījās visi kolektīva dalībnieki, taču arī 13 ekskursanti ir grupa!


         Izbraucām no Rīgas ar savām automašīnām 8. augusta agrā rītā. Jau pēc pl. 10 bijām pie Slīteres bākas. Uzkāpām bākā, apmeklējām Slīteres rezervāta mācību centru un izgājām dabas taku patiesi skaistā laikā.

     Interesanti bija, ka Pēterezera dabas taka izrādījās bagāta ar sēnēm, taču nebija nevienam pat maisiņa, kur tās visas salikt. Tā nu izlīdzējāmies ar pašu plaukstām un tulks Rota ziedoja savas somas vienu kabatu. Mellenes gan bira pa taisno mutēs…

       Diena iekarsa jau no paša rīta, līdz ar to jūra Mazirbē bija kā glābiņš pēc divām izietām dabas takām. Kārtīgs iesildīšanās treniņš pirms deju sezonas uzsākšanas! Mazirbē ne tikai baudījām veldzi jūrā, bet arī apskatījām laivu kapsētu, kā arī turpinājām vākt sēnes, bet nu jau maisiņā.


       Mūsu tālākais punkts bija Kolka, kur uzkāpām skatu tornī, aizgājām līdz Kolkas ragam un baudījām saldējumu, kas tik karstā dienā bija augstākās baudas brīdis.

        No Kolkas nu jau Rīgas virzienā apmeklējām Ēvažu stāvkrastu, kur vairāki dalībnieki visus iepazīstināja ar GEOCATCH aplikāciju, atrodot vienu no neskaitāmajiem noglabātajiem “dārgumiem” visā pasaulē. Ekskursijas laikā kopumā atklājām 3 kontrolpunktus. Bija iespēja vēl vairāk, bet laika deficīts un spēka trūkums uz beigām to neļāva.

      Pūrciema baltā kāpa pirms Ģipkas bija pēdējais apskates objekts pirms pusdienām Rojā, kas sanāca stipri pavēlu, taču jautrā kompānijā un labā laikā burkšķošam vēderam netiek dota priekšroka. Varam uzteikt Rojas ēdnīcu “Ķipītis”, kur pieejams ne tikai gatavais ēdienu piedāvājums bistro veidā, bet arī ceptuves un lauku labumu produkcija. Rojā nopirkām arī žāvētas zivtiņas. Jautra izvērtās fotografēšanās pie nosaukuma ROJA burtiem.

        Ekskursijas programmā bija vēl daži apskates objekti, taču mēs kā pēdējo apmeklējām Kaltenes akmens kalves, kur vakara krēslā bija vēl īpašāka gaisotne kā parasti. Nu ļoti apgaroti un pat spocīgi tie lielie akmens krāvumi…

            Kopumā dienas laikā tika nostaigāti 16 km un ne jau pa taisnu virsmu – ļoti labs fiziskais treniņš un kolektīva saliedēšanas pasākums, pārvarot grūtības. Pa nakti palikām pie jūras Apšuciemā. Pāris minūtes nokavējām saulrietu, taču skaistas bildes sanāca tāpat!

            Svētdienas rītu sākām aktīvi – daži bija cēlušies uz saullēktu, taču visi dienu sāka ar brokastu putru, lai būtu spēks doties ceļā arī otrā dienā. Gājām pārgājienā uz Apšuciema dendrāriju, kas gan ir tuvāk nākamajam ciemam. Devāmies ceļā gar jūru, ik pa laikam peldoties, jo jau no paša rīta sākās svelme.

Ieejot mežā, turpinājās botānikas mācību nodarbības, jo atkal jau priecējām sevi ar mellenēm, brūklenēm, kā arī visdažādākajām sēnēm, kuras izrādās, visi nemaz nepazīst! Lāčupītes dendrārijā šobrīd gan nekas nezied, taču varēja baudīt interesantu džungļu sajūtu, kā arī ūdens atrakcijas, jo pie upītes uz kāpas izveidots slidkalniņš no plēves.

            Atpakaļceļš bija diezgan grūts, jo bijām kopā atkal nogājuši 10 km. Labi, ka varēja ik pa laikam nopeldēties un kārtīgi izpļāpāties. Kad atgriezāmies apmešanās vietā, bija jāķeras pie sēņu tīrīšanas, ko daži darīja pirmo reizi. Kopdarbs vainagojās ar pašu gatavotām pusdienām no Latvijas lauku un mežu labumiem. Atzīmējām arī mūsu Madaras vārda dienu – kur gan labāk kā ar savējiem!

            Pirms ekskursijas visi bija plānojuši laicīgi atgriezties Rīgā, taču prieks, ka neviens negribēja braukt prom, jo kopā jutāmies patiesi labi. Jācer, ka neatgriezīsies Covid ierobežojumi un tikpat jauki noritēs arī mūsu plānotā deju nometne augusta beigās, lai pienācīgi sāktu gatavoties Nedzirdīgo dienas koncertam, kas aizritēs LNS simtgades tēmā. Turam īkšķus, ka varēsim aizrautīgi turpināt tik aktīvi iesākto sezonu!

 

 


Teksts: Dana Kalpiņa-Geida


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas