Search form

28.08.2020

Drukāt

Tukumnieki izvēlas dzīvot zaļi

Photo

Tukuma novada Domes finansētajā LNS projektā “Mēs varam un darām!” plānotā veselības veicinošā nometne “Kā veselīgāk dzīvot?” notika 24. – 26. jūlijā viesu namā “Ronīši”, Klapkalnciemā, Engures novadā. 


20 projekta dalībnieki ieguva iespēju pilnveidot un paplašināt savas zināšanas par veselīgu, aktīvu un videi draudzīgu dzīvesveidu un tā lomu dzīves kvalitātes uzlabošanā, veselības veicinošiem pasākumiem Tukuma pilsētā un novadā.

Trīs dienu veselības veicinošās nometnes laikā tika nodrošināta piesātināta un plaša aktivitāšu programma: rīta vingrošana, fiziskās/sporta aktivitātes un netradicionālās sporta spēles, nodarbība “Ko nozīmē veselīgs un videi draudzīgs dzīvesveids?”, kopīgas veselīgas maltītes gatavošana, darbnīca “Dzīvot videi draudzīgi”, apaļais galds “Ar kādu sporta veidu Tu draudzējies?”, diskusijas u.c. aktivitātes.

Nometnes dalībnieki katru dienu pēc rīta rosmes aktīvi iesaistījās visās izglītojošās aktivitātēs un saņēma daudzpusīgu informāciju par veselīgu uzturu un dzīvesveidu, piemēram, dabas daudzveidības un aizsardzības jautājumi, vides piesārņojuma atstātā ietekme uz mūsu veselību, vides aizsardzības programma, zaļā kustība, kā un kādi sporta veidi uzlabo dzīves kvalitāti utt. Iegūtā informācija rādīja vēlmi nometnes dalībniekiem mainīt savu dzīvesveidu.

Nometnes lektore Māra Lasmane vadīja lekcijas par veselīga uztura gatavošanu, kā veidot savu ēdienkarti atbilstoši dzīvesveidam. Lektores vadībā nometnes dalībnieki, sadaloties komandās, katru dienu mācījās patstāvīgi gatavot brokastis, pusdienas un vakariņas. Tika mācīts, kā veikt pārtikas produktu pirmsapstrādi, ievērojot produktu apstrādes paņēmienus maksimālai uzturvērtību saglabāšanai tajos un, kā gatavojot ēdienus, saglabāt produktos maksimāli daudz vitamīnus un uzturvielas.

Nometnes dalībnieki arī mēģināja izstrādāt  savas receptes, atceroties par veselīga dzīvesveida principiem, gatavojot ēdienus. Kad ēdieni bija pagatavoti, tad visi kopā, ieturot maltīti piedalījās sarunās par veselīgiem un neveselīgiem ēdieniem.

Nometnes pēdējā dienā dalībnieki izvērtēja visas aktivitātes un izteica priekšlikumus nākotnē. Nometnes dalībnieki ir gandarīti par izpildītajiem uzdevumiem, un pateicās viens otram par sadarbību un izteica laba novēlējumus.

Jūsu uzmanībai piedāvājam apskatīt notikušās veselības veicinošās nometnes fotogrāfijas, lai visu redzētu savām acīm!

 
Raksts ir sagatavots ar Tukuma novada Domes finansiālu atbalstu.

Rakstu sagatavoja: Ivars Kalniņš, publicitātes un informācijas pasākumu ieviešanas vadītājs.

Foto: Māra Lasmane, publicitātes un informācijas pasākumu ieviešanas ziņu korespondente.


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas