Search form

27.03.2019

Drukāt

LNS sievietes ceļā uz dzimumu vienlīdzību (video)

Pirmoreiz 8. martā tik ciešā kopsadarbībā ar LNS atbalstu notika Rīgas biedrības un Jauniešu centra organizētais interesantais pasākums “Sieviešu dienā ceļā uz dzimumu vienlīdzību”. Norisē netradicionāls, saturiski ļoti bagāts un neparasts.


Ievadā – solidaritātes gājiens

Pl. 13 mēs, dāmas – es, Inese Immure, Dzintra Intsone un Līga Landrāte no Valmieras kopā ar daudziem citiem cilvēkiem ( arī vīriešiem) piedalījāmies gājienā un bijām pie Saeimas.

Mītiņā bija spilgtas augstākstāvošo iestāžu pārstāvju uzrunas par līdztiesību starp abiem dzimumiem, diskriminācijas novēršanu gan karjeras izaugsmē, gan ģimenes dzīvē, gan darba tirgū.

Pēc tam kopīgajā sieviešu solidaritātes gājienā visi ar plakātiem devās cauri Vecrīgai līdz Brīvības piemineklim.

 

 

Lekcijas, pārrunas – par patiesu līdztiesību

No pl. 16 Rītausmas mājīgajā foajē ap 130 pasākuma dalībnieku pulcējās uz vairākām lekcijām par visu cilvēku, tostarp sieviešu tiesībām būt patiesi līdzvērtīgiem gan ekonomikas, gan ģimenes, gan karjeras izaugsmē, novēršot esošo reālo diskrimināciju.

Smagu tēmu par vardarbību un cilvēktirdzniecību risināja sieviešu centra “Marta” psiholoģe Lelde Švarca un vadītāja Iluta Lāce.

Tēma – sieviete un viņas vīrietis

Mājīgā noskaņā pie tējas galdiņiem sekoja atraktīvi veidots tēmas apskats par sievietes lomu attiecībās ar savu vīrieti. Notika sarunas, diskusijas un grupu teatralizētas izspēles par vardarbības izpausmēm.

 

 

Kā jauna ierosme – loterija

Tika izlozētas pašu nedzirdīgo uzņēmīgāko un talantīgāko biedru darinātās dāvanas: tēlojošās un praktiskās mākslas darbi, pakalpojumi un citas lietas ar ideju – atbalstīt viņus savu talantu izkopšanā, celt viņu pašapziņu, vairot apkārtējās sabiedrības pozitīvu attieksmi un atzinību mūsu LNS biedriem.

Šo ideju ar saviem darinājumiem atbalstīja daži paši atsaucīgākie un drosmīgākie. To vidū Edgars Celmiņš ar savu gleznu, Madara Indriksone ar savas firmas “ Poga rotā “ skaistām lietiņām, Anitas Grahoļskas firma “Agara”.

No LNS prezidentes Sandras Gerenovskas kā apsveikums un pateicība katram galdiņam tika pasniegta torte “Cielaviņa”. Tauta to ar ovācijām kāri notiesāja! Tāpat arī šefpavāra Inta Zvirbuļa sarūpētās smalkās sviestmaizītes ātri vien pazuda ēdāju mutēs – ņammm!

Visi bija priecīgi par to, ka guvuši jaunas zināšanas un pēc tam saturīgi pavadījuši laiku savu biedru lokā.

Līdz rīta agrumam ikviens varēja piedalīties dažādās interesantās spēlēs.

 

Pasākuma rezultāts sasniegts – gan organizatori, gan brīvprātīgie apmierināti, gan tauta laimīgāka un cilvēki gudrāki kļuvuši. Paldies visiem!

LIELAIS PALDIES VISIEM, KAS PIEDALĪJĀS UN LĪDZDARBOJĀS!

 

 

Sagatavots no Elfas Zariņas raksta – saīsināti. Pilns raksts būs publicēts Kopsolī 4. nr.
Foto: Inese Immure, Valdis Krauklis, Juris Grundulis

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas