Search form

04.11.2015

Drukāt

LTV mājaslapā multiplikācijas filma ar surdotulkojumu

Photo

No 6. novembra LTV mājaslapā www.ltv.lv  katru darbdienu tiks ievietota multiplikācijas filma bērniem  “Mežainīši” ar surdotulkojumu. Katras filmas garums –  26  minūtes, tās ēterā būslīdz pat 2016. gada janvāra vidum. Katra sērija internetā būs skatāma vienu nedēļu.


Animācijas ciklu “Mežainīši” Latvijas Televīzija (LTV) pārraida atkārtoti (pirmo reizi tas ēterā bija 2015. gada janvārī – martā).

No jauno multiplikācijas filmu sagatavošanas ar tulkojumu zīmju valodā LTV uz laiku ir atteikusies, jo tas ir finansiāli dārgs (tehniskās izmaksas, filmēšana, montāža, surdotulka darba apmaksa) projekts.

Sarmīte Plūme, LTV  Dokumentālo raidījumu daļas redaktore informē:

 “Kad LTV iegādāsies īpašu tehnoloģiju šāda formāta raidījumu ierakstiem, iespējams, varēsim atsākt animāciju filmu tulkojumus zīmju valodā, ja vien izmaksas būs mazākas.”

Animācijas filmas“Mežainīši” īss saturs:

 Cilvēku nepamanīti, mežainīši starp mums dzīvo  jau tūkstošiem gadu. Bezbailīgajam Rudiņam, maigajam Septiņam un ziņkārīgajai Acainei ir tikai divi likumi: netikt pamanītiem, kad viņi zog neglīteņu ēdienu vai izjauc viņu plānus.

 Mežainīši cenšas savākt  iespējami lielākus pārtikas krājumus un nosargāt savu mežu no neglīteņiem (tā viņi sauc cilvēkus!). Mežainīšu dzīve strauji mainās, kad meža kempingā uz dzīvi apmetas Mija, viņas tētis Velijs un ļaunais kaķis.

 

 Sagatavoja: Inese Immure, LNS valdes locekle


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas