Search form

22.02.2016

Drukāt

Šovakar LTV 1 jauna BBC filma "Trešā pasaules kara komandcentrā" ar subtitriem

Photo

Šodien, 19.februārī plkst. 21 : 30 LTV 1 ēterā būs jaunas BBC filmas "Trešā pasaules kara komandcentrā" pirmizrāde ar subtitriem. Filma radījusi lielu interesi. Šo filmu LTV ir tikko saņēmusi, un, pateicoties LTV adaptācijas daļas centieniem un redaktores Lauras Hansones profesionalitātei, to izdevies arī notitrēt.


Šeit filmas "Trešā pasaules kara komandcentrā" (World War Three: Inside the War Room), BBC filma, Lielbritānija, 2016, anotācija:

Ņemot vērā krīzi Ukrainā un Krievijas iesaistīšanos Sīrijas karadarbībā, pasaule kopš aukstā kara beigām ir nonākusi tuvāk vadošo spēku sadursmei un Trešajam pasaules karam nekā jebkad agrāk.

BBC veidotajā filmā tiek pieņemtas hipotēzes un izstrādāti scenāriji, kurus Rietumu stratēģisti no visām pusēm apspēlējuši jau kopš Ukrainas konflikta sākuma. Šāda veida “kara spēles” parasti tiek izstrādātas pilnīgā slepenībā. Pirmo reizi vēsturē nofilmēta būtiska kara spēle, kuras izstrādē vairāku mēnešu garumā piedalījušies vairāki Lielbritānijas vecākie izbijušie militāristi, kā arī politiskās un diplomātiskās personas. Šoreiz kara spēlē tēma ir Krievijas iebrukums Austrumeiropā, precīzāk – Latvijā un Igaunijā, pieļaujot arī šausminošāko no visiem scenārijiem – kodoluzbrukumu.

Līdzīgi kā Ukrainā, arī šajās valstīs ir liels krieviski runājošo pilsoņu skaits, taču atšķirībā no Ukrainas Baltijas valstis ir NATO paspārnē.

Režisors Gabriels Reindžs šajā filmā, kura pēc žanra vistuvāk klasificējama kā dokumentāla drāma, ir izmantojis metodes, ar kuru palīdzību jau uzņēmis “Bafta” nominēto drāmu “Diena, kad apstājās Lielbritānija” (BBC Two, 2003) un Emmy balvas ieguvēju – “Prezidenta nāve” (C4, 2006).

Filmā kadri ar diskusijām komandcentrā mijas ar inscenētiem arhīva kadriem, lai uzskatāmā veidā atdzīvinātu militāro ekspertu un stratēģu izveidotos scenārijus.

 

Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu daļas redaktore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas