Search form

29.04.2016

Drukāt

LTV īpašais piedāvājums 4. maija svētkos

Photo

4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Televīzija piedāvā īpašus raidījumus un filmas saviem skatītājiem ar dzirdes traucējumiem. Visi tie būs redzami LTV 1. kanālā.


Plkst. 11 : 55  Saeimas svinīgā sēde – ar surdotulkojumu

Pl. 12 : 35 "Ūdensbumba resnajam runcim"   ar subtitriem, režisora Vara Braslas veidota filma ģimenei

Pl. 15 : 45 "Mans draugs - nenopietns cilvēks"– ar subtitriem,  režisora Jāņa Streiča mākslas filma ar Jāni Paukštello  un kino leģendām  Lilitu Bērziņu un Ēvaldu Valteru

Pl. 17 : 30   Kultūras ziņu speciālizlaidums – ar surdotulkojumu. Par Nacionālā Mākslas muzeja atklāšanu

Pl. 18 : 55  "Īvāns" –  ar subtitriem, dokumentālā televīzijas pirmizrāde (zemāk skat. filmas aprakstu)

Īpaša dāvana sagādāta mazākajiem skatītājiem - LTV interneta vietnē www.lsm.lv, sadaļā Nedzirdīgajiem no 4.maija rīta būs pieejamas četras Latvijā veidotas animācijas filmiņas ar surdotulku : "Kā Lupatiņi veseļojās", "Kā Lupatiņi būvēja māju", "Kā Lupatiņi slēpās" un "Kā Lupatiņi kārtoja māju". Tās varēs noskatīties nedēļas garumā.

 

Dokumentālā filma "Īvāns"

Režisors: Andrejs Verhoustinskis; scenārijs: Nora Ikstena

Dainis Īvāns –  viens no spilgtākajiem Latvijas jauno laiku vēstures līderiem un personībām filmā saka, ka bērnībā vēlējies kļūt par Lāčplēsi, kura mutē Rainis licis vārdus – “Nav pagātnei varas, mans ceļš ir jauns”.

Par  Latvijas pagātni un tagadni  Īvāns stāsta bez noklusējumiem un politiski klišejiskiem  tekstiem. Viņš uzskata, ka vara degradē cilvēku, viņam ir savi argumenti, kuros šajā laikā ir būtiski ieklausīties.

Īvāns ir gatavs atzīt arī savas kļūdas un vilšanās, kas ir tik neraksturīgi mūsdienu politiskās domas līderiem. Viņš atzīst arī  personiskos zaudējumus, kas upurēti uz sabiedriski politiskās cīņas altāra.

Filma stāsta par cilvēku, kurš simbolizē jaunlaiku Latvijas vēsturi, par cilvēkvalsti, kas apvieno sevī  cerības, ideālismu, vilšanos, izvēles, kompromisus, uzvaras un zaudējumus. Un viņam bija jāatrod sevī spēks atgriezties pie pirmsākumiem, neļaut sevi samalt laikmeta griežiem un nebūt tikai par gadījuma karakalpu  dzīves noliktajā stāstā.

Dainim ir četras galvenās vērtības – tauta, zeme, valsts un ģimene. Tās nav mainījušās kopš Atmodas laika, lai arī pašam ir bijis periods politikā (Rīgas domē), ko viņš atceras nelabprāt. Dainis ir izanalizējis šo laiku,  un aktīva politiskā dzīve viņu vairs nevilina. Viņš toties palīdz savām kaimiņienēm pļaut zāli, apart laukus, novākt ražu.

 

Piepildītus un priecīgus mūsu kopīgos svētkus!

 

 

Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu daļas redaktore


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas