Search form

02.11.2016

Drukāt

Īpašie svētku raidījumi ar subtitriem un surdotulkojumu Latvijas Televīzijā novembrī

Valsts svētku dienās novembrī Latvijas Televīzija plānojusi sagatavot un pārraidīt īpašus raidījumus cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.


11.novembrī

Lāčplēša dienā, 11. novembrī LTV 1 plkst. 17 : 00 ar subtitriem pārraidīsim dokumentālo filmu “Neatkarības sardzē”. Tas būs stāsts par Zemessardzi no tās pirmajām dienām līdz mūsdienām, parādot gan kaujas spēju attīstību, gan sadarbību starptautiskajā vidē un veicamo uzdevumu dažādību.

Plkst. 17:30 un 21:15 Ziņu speciālizlaidums – Lāčplēša dienas svētku norise ne tikai Rīgā , bet tiešraides no visiem Latvijas vēsturiskajiem novadiem – no Liepājas un Jelgavas, no Rēzeknes un Cēsīm. To varēs vērot tiešraides režīmā LTV interneta platformā www.ltv.lv sadaļā “Nedzirdīgajiem”.

Plkst. 21 : 45 LTV 1 ar subtitriem Latvijas – Lietuvas kopražojuma spēlfilma “Pelnu sanatorija” ( režisors Dāvis Sīmanis).

Filmas darbība norisinās 1917. gadā Kurzemē. Kara pēdējās dienās atvaļināts vācu kara ārsts Ulrihs tiek nosūtīts uz nomaļu sanatoriju, kur ārstējas kontuzēti un mentāli traumēti kareivji. Ulriham atklājas dīvaina, sapņaina pasaule, kurā valda miers un aizmirstība. Tas izrādās pārbaudījums viņa racionālajam prātam un viņa apņēmībai "ieviest kārtību". Savukārt negaidīta pieķeršanās kādam pamestam, mežonīgam zēnam ļauj Ulriham atgūt notrulināto cilvēcību. Taču karš vēl nav beidzies – agrāk vai vēlāk tas sasniegs arī šo patvēruma vietu.

18.novembrī

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā – 18.novembrī LTV ar surdotulkojumu sagatavos vairākus svētku pasākumus ievietošanai LTV interneta platformā www.ltv.lv sadaļā “Nedzirdīgajiem”: plkst. 8 : 55 ekumēniskais dievkalpojums no Doma baznīcas; plkst. 11 : 55 - Saeimas svinīgā sēde; plkst. 13 : 55 Nacionālo bruņoto spēku parāde; plkst. 15 : 00 Triju zvaigžņu ordeņa pasniegšanas ceremonija. Jāuzsver, ka militāro parādi 11.novembra krastmalā LTV plāno pirmo reizi pārraidīt ar surdotulkojumu internetā www.ltv.lv.

Plkst. 20 : 00 LTV 1 Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa svētku uzruna ar subtitriem tiešraidē no Brīvības pieminekļa.

Visas dienas garumā piedāvāsim maziem un lieliem skatītājiem svētku filmas: no plkst. 7 : 00 interneta vietnē www.ltv.lv būs skatāmas vairākas animācijas filmas par Lupatiņu ģimenes piedzīvojumiem. Plkst. 7 : 25 ar subtitriem LTV 1 pārraidīsim jautru filmu ģimenei “Ūdensbumba resnajam runcim”, bet plkst. 10 : 20 – piedzīvojumu filmu bērniem “Mazie laupītāji”. Plkst. 12 : 45 ar subtitriem varēs noskatīties kulinārijas raidījumu “Sirmais. Kulta ēdieni. Misija Rupjmaize Latvijā”, bet plkst. 16 : 25 – dokumentālo filmu “Runātāji” no filmu cikla “Latvijas kods” ( informācija – nedaudz tālāk).

Svētku mēnesī

19.novembrī plkst. 22 : 55 LTV 1 ar subtitriem pārraidīs jaunāko režisores Lailas Pakalniņas mākslas filmu “Ausma”. Tā ir pirmā Latvijas spēlfilma, kas iekļauta Eiropas Kino akadēmijas labāko filmu sarakstā.

Padomju mītradē populārs bija stāsts par mazo pionieri Pavļiku Morozovu – viņš nodeva čekai savu tēvu, kurš nebija apmierināts ar padomju varas rīkošanos, un Pavļiku par to nogalināja paša ģimene. Pavļika Morozova “varoņdarbs” padomju propagandai kalpoja kā neapšaubāms paraugs jebkuram padomju pilsonim – kļūt par ziņotāju, lai ko tas maksātu.

Šajā filmā, 75 gadus pēc Pavļika Morozova, mazais zēns nosaukts par Jāni un dzīvo padomjlaika Latvijā, kolhozā Ausma. Viņa tēvs ir padomju varas ienaidnieks un plāno sazvērestību, dēls nodod tēvu un tēvs viņam atriebjas. Tad kurš šajā padomju pasakā ir labais un kurš sliktais? Filma atklāj, ka “izmežģītas” smadzenes ir bīstamas visos laikos. Arī mūsdienās.

Valsts svētku mēnesī LTV 1 uzsāks demonstrēs unikālu dokumentālo filmu ciklu “Latvijas kods” – tā ir jaunu, 2016.gadā tapušu televīzijas dokumentālo īsfilmu izlase par Latvijas vidi, dzīvi un cilvēkiem. Filmas būs skatāmas reizi nedēļā – trešdienās plkst. 19 : 30, tās visas ir sagatavotas ar subtitriem.

9.11.2016 Vectēva tēvs. (Woodpecker Pictures)

Filmas režisors Kārlis Lesiņš kopā ar vectēvu Andri dodas ceļā uz Krievijas tālajiem ziemeļiem. Apņēmības pilni, abi ir gatavi pārvarēt 1 800 km braucienu oranžajā žigulī, lai vectēvs atrastu sava izsūtītā tēva kapa vietu. Andris ir skeptisks pret mazdēla cēlo mērķi, jo tas, kas sagaidīs abus galamērķī, nav prognozējams. Pēc vectēva domām, tiekot līdz galamērķim, abi neko neatradīs un tādā pašā neziņā par pagātnes notikumiem, abi dosies atpakaļ uz Latviju. Tomēr Kārlis ir pozitīvi noskaņots un brauciena laikā cer ne tikai atrast atbildes uz daudzajiem neatbildētajiem jautājumiem, bet arī satuvināties ar vectēvu, kurš viņam bijis vecāku vietā. Kārlis zaudēja vecākus agrā bērnībā, līdzīgi kā vecaistēvs Andris. Tas ir abu kopīgais ceļojums pretī nezināmajam oranžajā žigulī uz Krieviju- Severovdvinsku!


16.11.2016 Runātāji. ( Vides Filmu Studija)

Režisors: Dainis Kļava
Scenārija autors: Guntis Bojārs

Latviešu valodā ir trīs dialekti un ap pieci simti izlokšņu.
Filmas varoņi runā trijās no tām, izstarojot latviešu valodas krāšņumu, kurā viena doma var būt tik dažādi izrunāta.

23.11.2016 Bez viņiem. (Kaņepes Laikmetīgās Kultūras Centrs)

Režisors: Dāvis Kaņepe

Filmā redzamajiem jauniešiem cietumā kopā vēl jāpavada vairāk nekā 60 gadi. Ko darīt ar tik daudz brīva laika?
Piecu mēnešu garumā seši jauni teātra un hip-hop pasniedzēji dodas radošā izaicinājumā, lai parādītu latviešu sabiedrībai, ka puiši aiz restēm, pretēji vispārpieņemtiem uzskatiem, ir kas vairāk. Lai gan pirmajā acumirklī jaunieši liekas nepacietīgi, neticīgi un pat rupji, tās izrādās tikai ārējās maskas, kas viņiem ir jānēsā, lai izturētu sadzīvi vienā no nežēlīgākajām vidēm – pusaudžu vidū, nepilngadīgo kolonijā. Tajā valda likumi, noteikumi un būt radošam nemaz nav tik viegli. Pasniedzēji palīdz ieslodzītajiem atklāt sevī pārsteidzošus talantus, kas ļauj izlauzties no monotonās cietuma ikdienas.


30.11.2016 Deniss. (Mistrus Media)

Režisors: Armands Začs

Deniss ir krievvalodīgs jaunietis, kurš strādā ātrās ēdināšanas restorānā un savas dienas pavada drūmā vienistabas dzīvoklī, kurā viss vēl joprojām liecina par puiša mirušās vecmāmiņas klātbūtni. Reizi nedēļā Deniss kāpj uz skatuves un pārtop par stand up komiķi. Iedvesmu saviem jokiem jaunietis smeļas no savas vienveidīgās ikdienas un, paša vārdiem, ''neinteresantās'' biogrāfijas.

07.12.2016 Lai smuki! (2D Studio)

Režisore: Lāsma Ābele

Filma stāsta par vienkāršu cilvēku centieniem radīt sev apkārt skaistu vidi un atspoguļo mūsdienu sabiedrībā svarīgu tēmu - cilvēka un pilsētvides attiecības.

Diviem filmas galvenajiem varoņiem, savā starpā nepazīstamiem rīdziniekiem - pensionārei Valentīnai un vīrietim labākajos gados - Armandam, ir kopīgs un visai neparasts hobijs – viņi savas mājas priekšā un pagalmā iekārto dārziņu no pašu veidotiem un atrastiem objektiem, tādējādi radot savdabīgas pagalmu izstādes, ko apkārtējie ne vienmēr uztver viennozīmīgi.

Filma seko galveno varoņu darbībām, kad tie nolemj izveidot dekorācijas tuvojošiem Līgo svētkiem. Notikumu gaitā atklājas tas, ka viņi nav vieni savos sapņos un darbos - viņiem ir savs spēcīgs atbalsts, kas liek aizdomāties, kas ir šo darbību būtība. Skatītājam filma liks saprast, ko mums katram nozīmē skaistums, vai skaistums ir universāls - kurš nosaka, vai kaut kas ir skaists, vai nē?

 

Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu daļas redaktore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas