Search form

06.02.2017

Drukāt

LTV ar subtitriem pārraidīs divas jaunas latviešu mākslas filmas

Photo

Latvijas Televīzija plāno sagatavot un pārraidīt februārī divas jaunas, Latvijā tapušas mākslas filmas ar subtitriem.


9. februārī pl. 21 : 45 LTV 1 ēterā būs redzama viena no pēdējo gadu populārākajām un kinoteātros skatītākajām latviešu filmām “Modris”.

Jura Kursieša pirmais kinodarbs – stāsts par 17 gadus jauno, bez tēva augušo pusaudzi Modri –viņa atkarību, tās sekām un saņemto sodu.

Modri filmā atveido Kristers Pikša, kuru filmēšanas grupa atrada rūpīgā un ilgā atlases periodā. Viņa mātes lomā Rēzija Kalniņa.

Filma "Modris" saņēmusi Nacionālā filmu festivāla Lielais Kristaps balvu kā labākā debija, nominēta Grieķijas nacionālajai kino balvai un ieguvusi vēl vairākas balvas starptautiskos festivālos.

11. februārī pl. 21 : 25 LTV 1 raidīs otru pirmizrādi – režisora Renāra Vimbas filmu “Es esmu šeit”. Tajā lomās Elīna Vaska, Andžejs Jānis Lilientāls, Edgars Samītis, Zane Jančevska, Ruta Birgere un Rēzija Kalniņa.

Tas ir aizkustinošs stāsts par meiteni Raju un viņas brāli Robi, kuri ir dzīvo kopā ar vecmammu Olgu, jo viņu tēvs ir miris, bet māte devusies Anglijā darba meklējumos.

Filmu apbalvoja ar "Kristāla lāci" Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā, vēlāk tā saņēma divas balvas starptautiskos kinofestivālos – Austrijā un Krievijā.

Nacionālajā kino festivālā "Lielais Kristaps 2016" atzīta par labāko pilnmetrāžas spēlfilmu.

Skatieties un vērtējiet arī jūs!

 

Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu redaktore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas