Search form

19.05.2017

Drukāt

LTV “Raķetēni” ar tulkojumu zīmju valodā atgriežas!

Photo

Latvijas Televīzija, domājot par jauniem, saistošiem projektiem bērniem ar dzirdes traucējumiem, sāk demonstrēt animācijas seriālu "Raķetēni 2" ar tulkojumu zīmju valodā. Šīs filmiņas ir paredzēts ievietot LTV interneta portālā www.ltv.lv  vienlaikus ar to demonstrēšanu LTV 1 ēterā.


Jau no šīs nedēļas nogales – no 20. maija sestdienu un svētdienu rītos plkst. 8 : 30 jauno animācijas seriālu “Raķetēni 2 “ varēs vērot gan LTV 1 ( bez zīmju valodas tulka), gan internetā, kur tas būs sagatavots ar tulkojumu zīmju valodā bērniem ar dzirdes traucējumiem.

“Raķetēnus” nedzirdīgie bērni jau iepazina pirms pāris gadiem, kad šis bija pats pirmais projekts Latvijas Televīzijā, kas sagatavots speciāli ievietošanai internetā.

Tad arī pirmo reizi tika izmantota tehnoloģija, kad zīmju valodas tulks neaizsedz ekrānā redzamo, bet stāv ārpus kadra un ar atraktīvām kustībām “tulko” ekrānā redzamo. Tieši tāpat ir sagatavots “Raķetēnu” turpinājums – otrās sezonas 40 filmiņas.

Kosmosa noslēpumu atklāšana turpinās!

“Raķetēnu” otrā sezona atgriežas pie mazajiem skatītājiem, jo žiperīgie, zinātkārie Kosmosa Akadēmijas audzēkņi ir gatavi uzņemt jaunas un zvaigžņotas zināšanas par Visumu, kosmosa tehnoloģijām un vēl, un vēl..!

Visi fakti atbilst jaunākajiem zinātnes atklājumiem, kā arī konsultanti no NASA ir rūpīgi izvērtējuši katru seriāla epizodi, lai nodrošinātu precizitāti zinātnes un kosmosa tehnoloģiju atspoguļojumā animācijas seriālā.

Otrās sezonas sērijās uzzināsim, kā raķetēni iemācīsies jaunas lietas par skaņas viļņiem, kas nāk no kosmosa, kā arī viņiem pievienosies jauns raķetēns ar īpašām vajadzībām, kuram ir tikai viens spārns, raķetēni mācīsies, kā būt tolerantiem un pieņemt citādāko, kā palīdzēt mācībās un kontroldarbos.

Animācijas filmiņas adaptēšanu zīmju valodā LTV nodrošina zīmju valodas tulki Elza Volonte un Ainārs Ostvalds. Abi turpmāk palīdzēs aizraujošo LTV animācijas filmu piedzīvojumus baudīt arī nedzirdīgajiem bērniem.

 

Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu redakcijas redaktore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas