Search form

09.11.2017

Drukāt

Lāčplēša dienas īpašie svētku raidījumi ar subtitriem un surdotulkojumu LTV 1

Lāčplēša dienā 11.novembrī Latvijas Televīzija plānojusi sagatavot un pārraidīt īpašus svētku raidījumus cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem LTV 1.


Plkst. 11 : 05 ar subtitriem demonstrēsim pilnmetrāžas ģimenes animācijas filmu “Zelta zirgs”. Tās sižeta pamatā ir Raiņa pirms vairāk nekā 100 gadiem sarakstītā luga “Zelta zirgs”.

 

 

Plkst. 16 : 30 varēs noskatīties LTV veidoto dokumentālo filmu “Visu laiku snieg. Melānijas hronika”. Tā ir filma par filmu, kura iekļauta vakara programmā, un tā ļaus gan ieskatīties filmas veidošanas aizkulisēs, gan sagatavos un noskaņos gaidāmajai filmas “Melānijas hronika” televīzijas pirmizrādei. Dokumentālā filma sagatavota ar subtitriem.

 

 

Plkst. 18 : 00 sāksies Lāčplēša dienas ziņu speciālizlaidums ar surdotulkojumu – Lāčplēša dienas svētku norise ne tikai Rīgā , bet tiešraides no vairākām Latvijas pilsētām - Liepājas, Jelgavas, Daugavpils, Saldus un Valkas. To varēs vērot tiešraides režīmā LTV interneta platformā lsm.ltv.lv sadaļā “Nedzirdīgajiem”.

 

 

 

Plkst. 21 : 45 šo dienu noslēdzošais, dziļi emocionālais un patiesais stāsts – drāma “Melānijas hronika” ( ar subtitriem).

Režisors Viesturs Kairišs filmu uzņēmis pēc rakstnieces Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā”. 1941. gada 14. jūnija nakts Rīgā. Varas pārstāvji iebrūk Aleksandra un Melānijas namā, liek modināt dēlu un kāpt kravas mašīnā.

Stacijā vīrieši tiek šķirti no ģimenēm. Aleksandrs atvadās ar novēlējumu: “Audzini dēlu!”. Deportētos ved uz Sibīriju lopu vagonos. Lai izpildītu vīra novēlējumu, Melānijai vispirms nākas izdzīvot, pēc tam – dzīvot.

Izsūtījums viņu saved kopā ar dažādiem cilvēkiem, taču izsūtījums ir dzīves spoguļattēls – šķir tuvos un satuvina tālos. Kara beigās Sarkanais Krusts ļauj Melānijai aizsūtīt dēlu uz Latviju.

Visu izsūtījuma laiku viņa raksta Aleksandram vēstules un krāj kastē, jo nezina, kur tās nosūtīt. 1957. gadā Melāniju atbrīvo. Viņa dodas uz Rīgu, kur uzzina, ka viņas vīrs Aleksandrs jau pirms divpadsmit gadiem izsūtījumā miris. Intelektuāls vērojums mudina Melāniju uzņemties atbildību šķietami bezcerīgās situācijās un izkļūt no pasīvas upura lomas, traumu transformējot cilvēcībā.


Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu redakcijas redaktore


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas