Search form

26.10.2018

Drukāt

Latvijas simtgades svinības LTV

Photo

Tuvojoties mūsu valsts 100.dzimšanas dienai, Latvijas Televīzija sagatavos jaunus raidījumus un filmas ar subtitriem, kā arī plašu programmu 18. novembrī piedāvās ar surdotulkojumu.


3. novembrī LTV 1 ēterā pl. 13 : 10 varēs noskatīties pirmo raidījumu no cikla “Vēstures skolotājs” ar subtitriem. Tas ir izglītojošs raidījums vidusskolēniem. Ciklā būs 8 rai­dījumi, tie atainos dažādus mūsu valsts vēstures posmus. “Vēstures skolotāju” ar subtitriem varēs vērot raidījuma at­kārtojumos sestdienās ap pl. 13 : 00.

Ar subtitriem LTV sagatavos vairākas jau­nās filmas no Latvijas simtgadei veltītā filmu klāsta. 11. novembrī pl. 22 LTV 1 ar subtitriem pārraidīs populārzi­nātnisku dokumentālo filmu “Baltu ciltis” – stāstu par 13.gs. baltiem – kuršiem, zemgaļiem, latgaļiem, sēļiem, prūšiem, augštaišiem un žemaišiem, kā arī Baltijas somiem – lībie­šiem un Sāmsalas igauņiem.

17. novembrī pl. 22 LTV 1 ar subtitriem varēs noskatī­ties asa sižeta filmu – vēsturisku fikciju “Nameja gredzens” par Zemgales ķēniņu Nameju un viņa vadītajām zemgaļu brīvības cīņām pret krustnešiem.

8.decembrī pl. 21 : 25 LTV 1 ar subtitriem redzēsim do­kumentālo spēlfilmu “Mērijas ceļojums” – neparastu stāstu par jaunu sievieti Mēriju Grīnbergu, kura 2.Pasaules kara laikā izglāba lielu daļu Latvijas muzeju kolekciju.

No 13. novembra otrdienu vakaros pl. 22 : 15 LTV 1 demonstrēs jaunāko dokumentālo filmu ciklu “Latvijas kods”. Tās ir īsfilmas par Latvijas ļaudīm, notikumiem, pro­cesiem šodien. Kopā šai ciklā ar subtitriem tiks sagatavotas un pārraidītas sešas filmas.

Svētku diena – 18. novembris

Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā – 18. novembrī LTV ar surdotulkojumu sagatavos daudzus svētku pasākumus ievietošanai LTV interneta platformā www.lsm.lv sadaļā “Nedzirdīgajiem”: pl. 9 ekumēniskais dievkalpojums no Doma baznīcas; pl. 11 - Saeimas svinīgā sēde; pl. 12 – valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija Rīgas pilī; pl. 14 Nacionālo bruņoto spēku parā­de no 11. novembra krastmalas; pl. 18 : 30 svētku pasākums pie Brīvības pieminekļa un Valsts prezidenta Raimonda Vē­joņa svētku uzruna (Valsts prezidenta uzrunu pārraidīs ar subtitriem).

Visas dienas garumā pie Brīvības pieminekļa strādās īpašā Latvijas Televīzijas svētku studija. Arī pieslēgumi šai studijai tiks pārraidīti ar surdotulkojumu www.lsm.lv.

 

Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu daļa redaktore


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas