Search form

30.04.2019

Drukāt

Skatiet kinostāstu par nedzirdīgo ģimeni

Photo

30. aprīlī pl. 22:05 LTV1 būs skatāma dokumentāla filma ar titriem “Inga dzird”.


Filmas galvenā varone Inga ir vienīgais dzirdīgais cilvēks Latvijas laukos dzīvojošā nedzirdīgo ģimenē, un tas ir izaicinājums viņai jau agrā jaunībā.

Jau kopš bērnības Inga ir ģimenes tulks saiknei ar dzirdīgo pasauli, un viņas uzdevums ir palīdzēt ģimenei veidot savu uzņēmumu, lai nodrošinātu iztikšanu Latvijas laukos, kur nodarbinātības iespējas ir ierobežotas, bet cilvēkiem ar invaliditāti – gandrīz neesošas.

Taču tajā pašā laikā 15 gadus vecajai Ingai jāpabeidz pamatskola. Kā viņai izdosies apvienot skolas beigšanu ar tulka lomu ģimenē? Un vai vispār cilvēkam ir iespējama personiska izaugsme, ja viņš ir piesaistīts savai ģimenei kā "ausis"?

Par patiesām vērtībām dzīvē

"Mūsdienu pasaulē cilvēka dzīves vērtību bieži vien nosaka nopelnītās naudas daudzums, automašīnas modelis un dzīvesvietas prestižs,” uzsver filmas producente Ieva Goba.

Vērtējot savu dzīvi šādā patērētāju apsvērumu skatījumā, cilvēki bieži vien aizmirst, ka daudzas lietas pasaulē, ko mēs pieņemam kā pašsaprotamas, nemaz tādas nav.

Filma rosina skatītājus aizdomāties par dzirdes neatsveramo nozīmi mūsu dzīvē, tādējādi aicinot dziļāk apzināties un izbaudīt dzīves patiesās vērtības.

 

No interneta materiāliem sagatavoja LNS Informācijas nodaļa
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas