Search form

16.08.2019

Drukāt

Baltijas ceļam 30 svinīgā pasākuma tiešraide ar surdotulkojumu

Photo

23. augustā plkst. 18 : 55 LTV 1 sāksies tiešraide no Brīvības pieminekļa, kur svinīgā pasākumā atzīmēs Baltijas ceļa trīsdesmitgadi. Šo raidījumu tiešraides režīmā ar surdotulkojumu varēs skatīties LTV interneta platformā www.lsm.lv.


23. augustā daudzviet pasaulē pieminēs un atcerēsies unikālo nevardarbīgās pretošanās akciju “Baltijas ceļš”, kad 1989. gadā šajā dienā apmēram 2 miljoni cilvēku sadevās rokās, izveidojot dzīvu, nepārtrauktu ķēdi 700 kilometru garumā - no Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai.

Šīs akcijas mērķis bija parādīt pasaulei Baltijas valstu vienotību un apņēmību atgriezties Eiropas valstu saimē, nevis samierināties ar 1939. gada 23. augustā parakstītā Molotova-Rībentropa pakta slepeno papildu protokolu, kas deva PSRS rīcības brīvību okupēt Latviju, Lietuvu un Igauniju.

“Ies dienas, un ies gadi. Daudz kas pagaisīs un aizmirsīsies, bet šis mirklis paliks” – šādus vārdus savā leģendārajā uzrunā Latvijas Radio todien teica Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

Šī uzruna skanēja tieši pulksten 19.00 – mirklī, kad sākās cilvēku sadošanās rokās. Dainis Īvāns šo uzrunu atkārtos arī 2019. gada 23. augusta svinīgajā notikumā pie Brīvības pieminekļa.

Pasākumā uzrunu teiks arī Valsts prezidents Egils Levits, skanēs dziesmas, kas tolaik bija īpaši populāras, arī neoficiālā Baltijas ceļa himna - Borisa Rezņika dziesma “Atmostas Baltija”. Tā kā vienlaikus līdzīgi svinīgie pasākumi notiek arī Tallinā un Viļņā, LTV skatītājiem būs iespēja redzēt arī tur notiekošo.

Pēc svinīgā pasākuma LTV tiešraide turpināsies ar īpašiem atmiņu stāstiem un intervijām. Tiešraidi vadīs LTV žurnālisti Henrieta Verhoustinska un Gundars Rēders.

 

Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu redakcijas redaktore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas