Search form

08.11.2019

Drukāt

Lāčplēša dienas svētku raidījumi: tiešraidē ar tulkojumu LTV interneta platformā, filmas ar subtitriem televīzijas ekrānā

Photo

“Lāčplēša dienā 11. novembrī Latvijas Televīzija plānojusi sagatavot un pārraidīt īpašus svētku raidījumus cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem,” ziņo Sarmīte Plūme, Dokumentālo raidījumu redakcijas redaktore.


Kanālā LTV 1

Plkst. 18 : 56 Lāčplēša dienas ziņu speciālizlaidums – būs iespēja tiešraidē sekot līdzi notikumiem 11.novembra krastmalā pie Svecīšu sienas, kā arī vērot sižetus par atceres pasākumiem visā valstī. Ziņu speciālizlaidumu ar surdotulkojumu varēs vērot tiešraides režīmā LTV interneta platformā www.lsm.lv sadaļā “Nedzirdīgajiem”.

Plkst. 19:30 – Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens par godu 100.gadadienai kopš uzvaras pār Bermonta karaspēku.

Ar surdotulkojumu būs skatāms www.lsm.lv.

Militārā parāde un tautas gājiens notiks par godu 100.gadadienai kopš uzvaras pār Bermonta karaspēku. Parādi komandēs Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes komandieris pulkvedis Sandris Gaugers. To pieņems valsts bruņotā spēka augstākais vadonis, Valsts prezidents Egils Levits.

Parāde šoreiz būs īpaša. Tā nebeigsies ar svinīgo maršēšanu 11.novembra krastmalā, bet virzīsies pāri Akmens tiltam līdz pat Nacionālajai bibliotēkai, tādējādi izceļot Daugavas lomu Rīgas aizstāvēšanā un iezīmējot simts gadus senus notikumus, kad upe bija frontes līnija un bermontiešiem to neizdevās šķērsot. Rīga palika neieņemta, un tālākais brīvības ceļš veda turp, - pāri Daugavai. Šajā vakarā to izgaismos lāpu ceļš. Pa šo uguns ceļu ies šodienas karavīri un jaunsargi, ies studentu korporāciju pārstāvji, apliecinot Tēvzemes mīlestību un patriotismu gan tolaik, iestājoties brīvprātīgajā studentu rotā Rīgas aizstāvībai, gan šodien, atminoties vēsturi un studentu lomu tajā.

Plkst. 20 skanēs Rīgas baznīcu zvani, atgādinot par 1919.gada 11.novembra rītu, kad pilsētas zvani vēstīja par Latvijas jaunās valsts armijas uzvaru.

Plkst. 21: 15 Lāčplēša dienas ziņu speciālizlaidums (turpinājums). Ar surdotulkojumu to varēs noskatīties www.lsm.lv.

Kanālā LTV 7

Īpašas filmas ar subtitriem.

Plkst. 18 : 40 – režisora Andra Saulīša dokumentālā filma “Astoņas zvaigznes”.

Filma stāsta par latviešu strēlnieku brīvprātīgajiem bataljoniem, to izveidošanos un cīņām Pirmā pasaules kara laikā, latviešu strēlniekiem Krievijas pilsoņu karā, par Latvijas valsts pirmsākumiem un Latgales atbrīvošanas cīņām. Stāsts par vienkāršiem cilvēkiem, kurus izaicināja laikmets un, neprasot atļauju, noteica viņu dzīves robežas.

Plkst. 21 : 30 - Rīgas kinostudijas spēlfilma, klasiska melodrāma “Ezera sonāte” pēc Regīnas Ezeras romāna “Aka” motīviem.
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas