Search form

15.11.2019

Drukāt

18.novembra svinības LTV ar subtitriem un tulkojumu zīmju valodā (video)


Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā – 18.novembrī LTV ar subtitriem un tulkojumu zīmju valodā pārraidīs vairākus svētku pasākumus.

LTV 1 ar subtitriem plkst. 11 : 55 - Latvijas Republikas proklamēšanas 101.gadadienai veltītā Saeimas svinīgā sēde ( ar subtitriem tiks pārraidīta Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces svētku uzruna).

Plkst. 13 : 25 - Nacionālo bruņoto spēku parāde no 11.novembra krastmalas.

Šis raidījums ar tulkojumu zīmju valodā būs skatāms tiešraides režīmā LTV interneta platformā ltv.lsm.lv .

Plkst. 14 : 55 – valsts augstāko apbalvojumu pasniegšanas ceremonija Rīgas pilī.

Arī šis raidījums ar tulkojumu zīmju valodā būs skatāms tiešraides režīmā LTV interneta platformā ltv.lsm.lv.

LTV 1 ar subtitriem plkst. 19 : 55 - Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita svētku uzruna pie Brīvības pieminekļa.

Visi raidījumi pēc tam būs pieejami LTV arhīvā interneta platformā ltv.lsm.lv.
sadaļā “Nedzirdīgajiem”.

LTV 1 ēterā skatāmas šādas filmas ar subtitriem:

Plkst. 07 : 00 - animācijas filma “Lote un pazudušie pūķi”.

Plkst. 10 : 05 – mākslas filmas “Puika” atjaunotā versija. Filma veidota Rīgas kinostudijā pēc Jāņa Jaunsudrabiņa darbu motīviem.

LTV 7

Plkst. 21 : 15 demonstrēs režisora Kārļa Lesiņa jauno dokumentālo filmu “Sabiedrotais” ar subtitriem.

Filma stāsta par situāciju pēc Pirmā pasaules kara, kad jaundibinātajai Latvijas valstij nācās iesaistīties politiskā un militārā cīņā par savu pastāvēšanu. Latvijas neatkarības izcīnīšanā nozīmīga loma bija Rietumu sabiedroto (Lielbritānijas, Francijas un ASV) atbalstam. Pirmajās Latvijas neatkarības cīņu norisēs iesaistījās Lielbritānija, kuras karakuģi Latvijas piekrasti sasniedza 1918. gada decembrī. Filmas scenārija pamatā ir vēsturiski dokumenti, tostarp Lielbritānijas militārās misijas vadītāja Ostina Kīnena un britu diplomāta Herberta Granta Vatsona ziņojumi Lielbritānijas valdībai par situāciju Latvijā, arī citas vēsturiskas liecības. Filmas vizuālo stāstu veido notikumu inscenējumi, fotoattēli un kinohronikas.

Plkst. 22 : 15 ar subtitriem varēs noskatīties populārzinātnisku dokumentālo filmu “Baltu ciltis” ( režisori Raitis Ābele un Lauris Ābele) ar krāšņām animētām epizodēm un vēsturiskās realitātes inscenējumiem.

Filma par 13. gadsimta baltu tautām, kas vēlāk izveidoja latviešu nāciju. Filmas galvenais varonis, tirgotājs Larss no Gotlandes, apceļo zemes, ko apdzīvo kurši, latgaļi, sēļi, zemgaļi, prūši, jātvingi, galindi, augštaiši un žemaiši, kas tobrīd sasnieguši savu augstāko attīstības pakāpi. Ko viņi darīja, kam ticēja un kas viņus darīja stiprus?

Piepildītu un gaišu Latvijas 101. dzimšanas dienu!

 

Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu daļas redaktore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas