Search form

22.11.2019

Drukāt

“Latvijas koda” filmas – ar subtitriem (video)

LTV 1 sācis demonstrēt jaunākās dokumentālās filmas, kas tapušas Latvijas Televīzijas projekta “Latvijas kods” ietvaros. Visas filmas būs skatāmas ar subtitriem to pirmreizējā rādīšanā – otrdienas vakaros plkst. 22 : 05 LTV 1.


Šogad dokumentālo filmu autori meklē atbildes uz jautājumiem par pašapziņu. Pieci režisori caur dažādām prizmām aplūkos, ko šodienas Latvijā nozīmē pašapziņa.

26. novembrī būs skatāma režisores Andras Doršs debijas filma “Skaistai būt”. Filmas pamatā ir sarunas par meiteņu uzskatiem par apkārtējo vidi un savu vietu tajā. Filma ir laikmeta liecība ikdienai, ko nepārtraukti ietekmē sociālie mediji un dokumentē viedtālrunis.

3. decembrī LTV 1 demonstrēs pieredzes bagātās dokumentālo stāstu režisores Adrianas Rozes filmu “Vārdotājas”. Dzejniece Inga Gaile un dramaturģe Aiva Birbele kopā ar savām kolēģēm transformē sāpīgo caur humoru un palīdz arī savai auditorijai dziedināt sen noslēptas brūces, lauzt stereotipus un smieties līdz asarām. Tā ir filma sievietēm par sievietēm, ko gribēs noskatīties arī vīrieši.

10. decembrī programmā iekļauta filma “Brīva vieta – Lastādija” - režisores Aijas Bley stāsts par pašapziņas iegūšanu caur piederības sajūtu kopienai. Maskavas forštatē ir iedzīvojusies viena no kustības Free Riga komūnām – Lastādija (apkaimes daļas senais nosaukums).

Kvartāls ar mītisko nosaukumu piesaista dažādu paaudžu neformāļus, kuri kopīgi iedzīvina sapni par alternatīvu dzīvesveidu pilsētā.

17. decembrī “Latvijas koda” ciklu noslēgs jauno režisoru Katrīnas Tomašickas un Lauras Meļķes debijas filma “Prīsters”. Prīsters ir priesteris Rinalds no neliela ciema Latgalē. Jauns vīrietis ar labu humora izjūtu, smaidīgs un stalts – mazo draudzi uzrunājošs un vietējiem iedzīvotājiem mīļš.

Katram draudzes loceklim, vai tas ir pensionārs, bērns vai ģimene, tiek atrasta personīga pieeja, katram ir kāds savs pienākums draudzes dzīvē, tādējādi padarot baznīcu ne tikai par reliģisku iestādi, bet arī par kultūras un sociālu centru, kur cilvēks var justies noderīgs, var tikt uzklausīts un saprasts.

 

Sarmīte Plūme, LTV Dokumentālo raidījumu redakcijas redaktore
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas