Search form

19.04.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.185


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Rīgas pašdarbnieki saņem Rīgas Domes atbalstu
LNS Rehabilitācijas centra projekts „„Rītausmā” uzaust talanti” saņēmis Rīgas Domes finansiālu atbalstu kultūras pasākumu organizēšanai maijā.
 Jau 1. maijā notiks pasākums „Darba svētkos darbojamies”, kurā paredzētas mākslas radošās darbnīcas, izstāde un drāmas kolektīva izrāde „Sapnis par skaistu dzīvi”.
Arī 8. maijā paredzētas radošās darbnīcas, bet vakarā būs jauniešu deju kolektīva koncerts un izrāde „Saites”.
Savukārt 11. maijā, pirms Mātes dienas, notiks ģimeņu dienas pasākums, kur radošajās darbnīcās piedalīsies bērni kopā ar vecākiem un beigās būs mazs ģimeņu talantu šoviņš, kurā bērni kopā ar vecākiem izpildīs dažādus uzdevumus.
Foto: www.lns.lv
 
Sporta ziņas
Kultūras centrā „Rītausma” 13. aprīlī LNSF balvas izcīņā šahā piedalījās 9 vīrieši un 3 sievietes.
Sīvā konkurencē  LNSF balvu šahā izcīnīja Dmitrijs Kļušenkovs, bet otrajā vietā palika Jānis Mesters. Ēvalds Klušs ieguva trešo vietu.
Jāuzslavē 4. vietas ieguvējs  Armands Hildebrants, kurš pirmo reizi piedalījās šajās sacensībās un dalībnieku vidū bija visjaunākais.
Sieviešu konkurencē 1.vietu ieguva Agnese Brīniņa, otrajā vietā Annija Vestfāle, bet trešajā –  Liena Čerepko.
Foto: Iveta Kraze
 
Ziemeļīrijā zīmju valodā sagatavots videostāstījums par alkohola kaitīgumu
Ziemeļīrijā martā notikusi jaunās informatīvās akcijas „Alkohols – viens dzēriens par daudz” videodiska prezentācija.   Ar Sabiedriskās veselības aģentūras finansiālo atbalstu sagatavots  materiāls britu un īru zīmju valodā, un tam ir arī skaņa un subtitri.
DVD paredzēts Ziemeļīrijas nedzirdīgo kopienas biedru informēšanai par alkohola kaitīgumu interesantā un viegli saprotamā veidā. Tajā ir daudz patiesu stāstu par reāliem notikumiem dzīvē. Tāpēc tā saprotama plašam skatītāju lokam.
Videofilmas uzņemšanā piedalījās nedzirdīgie aktieri. Tā ir tikai daļa no Britu nedzirdīgo asociācijas iecerētās programmas, kurā  par šo tēmu paredzēts veidot  vēl citas atraktīvas versijas zīmju valodā. 
Foto: www.bda.org.uk
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Valsts pasūtījumu Latvijas radio un televīzijā veidos jauna padome
Pie Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes izveidota Sabiedriskā konsultatīvā padome līdzdarbībai Latvijas radio un Latvijas televīzijas satura veidošanā, izpildot valsts pasūtījumu. Tajā iekļauti 20 pārstāvji no dažādām nevalstiskām organizācijām, piemēram, no Latvijas Žurnālistu asociācijas, Mediju institūta, Sabiedriskā politikas centra "Providus", Latvijas Krievu kultūras biedrības, Kinoproducentu asociācijas un citām.
 Latvijas Nedzirdīgo savienību šajā padomē pārstāvēs Inese Immure, kura jau līdz šim pratusi sekmīgi sadarboties ar Latvijas Televīziju: kopā ar LNS vadību panāktas pozitīvas izmaiņas un progress TV raidījumu subtitrēšanā un surdotulkošanā. Viņa gan uzskata, ka darāmā vēl ļoti daudz, lai nodrošinātu TV pārraižu plašu pieejamību cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.
Foto: www.nrtp.lv
 
Šogad 6. maijs būs brīvdiena
 To paredz likums Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas nosaka: ja svētku dienas – 4. maijs un 18. novembris – ir sestdienā vai svētdienā, tad nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.
 Šogad pārceltas vēl divas darba dienas decembrī: pirmdiena, 23.decembris, pārcelts uz sestdienu, 14. decembri, bet pirmdiena, 30. decembris, pārcelts uz sestdienu, 28.decembri.
Minētās izmaiņas attieksies uz valsts budžeta finansētām iestādēm, kur noteikta piecu dienu darba nedēļa no pirmdienas līdz piektdienai. Bet arī visas citas organizācijas un uzņēmumi aicināti ievērot šo darba dienu pārcelšanu.
Foto: www.apollo.lv
 
Deklarāciju VID var iesniegt, arī esot mājās pie datora
Gada ienākumu deklarāciju, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto ienākuma nodokli par ārstniecības un izglītības izdevumiem, var iesniegt arī internetā – Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS).
Lai iegūtu pieeju EDS, jānoslēdz līgums ar VID. Arī to var izdarīt internetā ar e-parakstu. Tas ir sarežģītāk, instrukcija ir gara un pieejama šādos portālos:
http://www.lvportals.lv/skaidrojumi.php?id=254764
http://www.vid.gov.lv/default.aspx?tabid=11&id=518&hl=1
Vienkāršāk kļūt par EDS klientu var, arī aizejot uz VID un noslēdzot līgumu par EDS lietošanu. Jums izsniegs lietotāja identifikatora numuru un paroli un uz epastu  atsūtīs EDS elektronisko parakstu, ar kuru  datorā parakstīt Gada ienākumu deklarāciju un citus VID dokumentus.
Foto: www.vid.gov.lv
 
 
VIDEOLOGS:
 
Mūsu biedri apgūst savas tiesības
Šajā pēdējā projekta „Klusuma pasaule” gadā aktivitātes „Informatīvais bloks „Tavas tiesības un pienākumi” ietvaros paredzēti 9 semināri. Rīgas biedrības Tukuma grupā tas notiks 26. aprīlī, Liepājas biedrībā – 11. maijā, Ventspils biedrībā – 8. jūnijā. Augustā semināri notiks Daugavpilī un Rēzeknē, bet septembrī – Valmierā un Smiltenē.
Bet tagad ieskatīsimies 13. aprīlī jau notikušajā seminārā Rīgā.
Video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas