Search form

26.04.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.186


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Sākušās biedrību konferences un kopsapulces
Pagājušās nedēļas nogalē konferences notika Valmieras un Smiltenes biedrībās. Valmieras biedrībā par priekšsēdētāju atkal ievēlēja Daci Lāci. Valdes sastāvā: bez priekšsēdētājas vēl būs Irina Jirgensone, Nadežda Jefremova, Igors Kurzenkovs un Vladimirs Kirre.
Smiltenē ievēlēja jaunu biedrības vadītāju – Anitu Cepli. Valdē  darbosies Lida Šilinska, Inga Osetrova, Laura Romane un Ritma Egle.
Sestdien, 27. aprīlī pl. 12 biedru kopsapulce notiks Kuldīgas biedrībā, pl. 15 – Ventspils biedrībā, bet svētdien, 28. aprīlī pl. 11 tā notiks Liepājas biedrībā.
Foto: Igors Kurzenkovs
 
Pieredzes apmaiņā uz Turciju
ES finansētā Lietuvas projektā Grundtvig programmas ietvaros piedalās arī Latvijas Nedzirdīgo savienība kā viena no 5 partnerorganizācijām. No mūsu puses darbu koordinē LNS Rehabilitācijas centra  Sociālās rehabilitācijas nodaļas vadītāja Brigita Aldersone. Viņa informē, ka projekta mērķis ir pilnveidot pieredzi darbam ar jaunāko un vecāko paaudzi, organizējot pilnvērtīgu brīvā laika pavadīšanu. Tāpēc projektā pieaicināto valstu dalībnieku grupas apmeklē cita citu pēc kārtas, lai apmainītos pieredzē.
Šonedēļ visu partnervalstu grupas tikās Turcijā, kur iepazinās ar Neformālās izglītības centru, kas organizē izglītojošus pasākumus kopīgi senioriem un junioriem, dzirdīgiem un nedzirdīgiem apmeklētājiem.
 LNS grupas sastāvā: Brigita Aldersone, Sandra Gerenovska, Māra Lasmane, Elvīra Čaika, tulks Aiva Šilinska.
Turpmāk šajā projektā paredzēts, ka dalībnieki Itālijā varēs iepazīties ar organizācijas Eurogame Dzirdīgo un nedzirdīgo jauniešu apvienības darbu, Slovēnijā apmeklēs nedzirdīgo skolu, bet Nīderlandē – Nodarbinātības valsts aģentūru.
Foto: www.educacionenmalaga.es
 
Plūdu zonā – piespiedu evakuācija
Valdība pirmdien izsludināja ārkārtas situāciju Daugavpilī un Daugavpils novadā. Ārkārtas situācija nozīmē, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) un Valsts policijai tiek dotas lielākas tiesības.
 Arī mūsu biedriem, kuri dzīvo plūdu zonā, jābūt gataviem, ka viņus var evakuēt arī tādā gadījumā, ja viņi paši grib palikt savās mājās. Pagaidām ārkārtas situācija izsludināta uz vienu nedēļu.
LNS īpašumi plūdos palikuši neskarti.
Foto: www.delfi.lv
 
Tuvojas lielā talka
Šosestdien notiks Lielā talka, taču Liepājas biedrībā talka jau notikusi 19. aprīlī, bet valmierieši sarīkojuši divas talkas – 18. un 24. aprīlī, Kuldīgā būs 26. aprīlī. Ventspilnieki nolēmuši, ka talku savā klubā rīkos pēc remonta, kas sāksies nākamnedēļ.
Foto: Dace Lāce
 
Noskaidroti Rīgas čempioni
Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstēs galda tenisā 7 vīriešu konkurencē uzvarēja Kārlis Valdmanis, bet no 3 sievietēm dalībniecēm labākā bija Līva Vaivade.
Foto: Andris Bergmanis
 
Laura – Latvijas čempionāta labākā dalībniece!
20. aprīlī notika Latvijas Taekvondo kaujas mākslas federācijas 1. Starptautiskais atklāto austrumu cīņu čempionāts, kurā piedalījās arī mūsu Laura Gaile. Viņa ieguva 1. vietu kirugi, 1. vietu pumse un 2. vietu spēka sitiena disciplīnā. Par šiem sasniegumiem viņu apbalvoja ar speciālu kausu kā labāko sacensību dalībnieku.
Foto: no Lauras Gailes personiskā arhīva
 
Kampaņa Portugāles zīmju valodai
Pirms neilga laika Portugālē notika reklāmas kampaņa, kas veltīta portugāļu zīmju valodai.
Portugāles Nedzirdīgo savienības kampaņas mērķis bija stiprināt zīmju valodas atpazīstamību dzirdīgo sabiedrībā. Tika rādīts 30 sekunžu garš reklāmas video ar nosaukumu „Karlosa saruna”, kura galvenais varonis ir nedzirdīgs jaunietis Karloss, kurš uzrunā publiku zīmju valodā.
 Dažas sekundes dzirdīgie, kuri nezina zīmju valodu, varēja izjust tādas pašas sajūtas kā nedzirdīgie dzirdīgo pasaulē – viņi Karlosu nesaprata. Šī reklāma televīzijā tika rādīta divas nedēļas. Papildus tai publicēti plakāti, kas rādīja, cik viegli ir mēģināt runāt zīmju valodā. Uz plakāta cilvēki rādīja, kādu zīmju valodas burtu ar asprātīgu komentāru, piemēram, „Šī nav laupīšana, bet gan burts „T” ”, kad tika rādīta „pistoles” zīme. Plakātus pavadīja teksts „Nedzirdīgi cilvēki arī runā portugāliski. Mācies viņus saprast”.
Kampaņa 270 reizes izrādīta sabiedriskajā televīzijā. Reklāma bija efektīva, jo ziņas par nedzirdīgo cilvēku vajadzībām tika atspoguļotas vairākas masu medijos. Valstī dzīvo 84 000 nedzirdīgo.
Video un plakātus skatīt šeit: http://www.behance.net/gallery/Learn-to-Listen/6382767
Foto: www.behance.net
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Var reģistrēt savu velosipēdu par brīvu
Laikā no 22. aprīļa līdz 10. maijam pl. 12 CSDD rīko īpašu velosipēdu reģistrācijas akciju e-pakalpojumos (https://e.csdd.lv). Šīs akcijas laikā katrs piecdesmitais CSDD e-pakalpojumos reģistrētā velosipēda īpašnieks dāvanā saņems velobraukšanai noderīgas lietas – velo saslēdzēju un atstarojošu vesti.
 Reģistrēt velosipēdu CSDD e-pakalpojumos ir pavisam vienkārši: jāatver mājaslapa https://e.csdd.lv,  jāveic autorizācijas pasākumi, jāatrod "Velosipēdu reģistrācija" un jāveic reģistrācija, kā rādīts video: http://ej.uz/pxy3. Reģistrācijai būs vajadzīgs arī rāmja numura foto un velosipēda foto JPG formātā.
Velosipēda reģistrācija ir brīvprātīga. Vienīgais iemesls, kādēļ CSDD to iesaka, ir biežās velosipēdu zādzības – reģistrētu velosipēdu būs vieglāk atrast.
Parasti velosipēda reģistrācija Ceļu satiksmes drošības direkcijā maksā Ls 1,59, bet, reģistrējot ar e-pakalpojumu  https://e.csdd.lv/ – Ls 0,65.
Foto: www.solipasoliem.lv
 
Arī mūsu amatnieki var piedalīties labdarības akcijā
Netālu no „Rītausmas”  Baldones ielā 7, Rīgā (Botāniskā dārza rajonā, Centrālā tenisa kluba telpās) 6. maijā no pl. 13 līdz 18 notiks labdarības gadatirgus. Ziedojumi nonāks labdarības fondā "Ticība, Cerība, Mīlestība", kas sniedz medicīnisko palīdzību bērniem ar smagiem kustību traucējumiem.
 Notiks koncerts un radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem.
Pašdarinātos izstrādājumus gadatirgum var pieteikt ikviens. Var rezervēt tirdzniecības galdu, zvanot uz telefona numuru 29272542 vai 28311777, kā arī nodot  darbus organizatoriem tieši gadatirgū vai arī līdz 2. maijam šajās adresēs: Baldones ielā 7; Lāčplēša ielā 13 (Lietišķo sieviešu apvienībā); Kr.Barona ielā 136c (Centrā "Kontakts").
Foto: www.delfi.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas