Search form

10.05.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.187


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Tuvojas pašdarbības festivāls
Biedrības aktīvi gatavojas šāgada pašdarbības festivālam, kas 1. un 2. jūnijā notiks  LNS lielā projekta „Klusuma pasaule” ietvaros Daugavpils novada Višķu pagastā, atpūtas bāzē „Virogna”.
Festivāls risināsies tieši pašvaldību vēlēšanu dienā, tāpēc vairākas biedrības izmantos iespēju vēlēšanās nobalsot iepriekš.
Cerēsim, ka ceļš uz tālo Daugavpils novadu nebūs šķērslis, lai pašdarbnieki un skatītāji ierastos kuplā skaitā. Festivāls sestdien sāksies pl. 14. Skatītāji var droši braukt iekšā ar savu transportu atpūtas bāzes teritorijā, ieejas maksas nebūs. Ja vēlas palikt pa nakti, tad jāņem līdzi teltis, par telts vietu maksāt nevajadzēs.
Pēc festivāla būs dažādas nodarbības un vakarā zaļumballe ar dzīvo mūziku.
Foto: www.virogna.lv
 
Rītausmā viesosies Rīgas mēra kandidāte
Trešdien, 15. maijā pl. 16 Rītausmā uz sarunu ar nedzirdīgajiem vēlētājiem ieradīsies Rīgas mēra kandidāte no Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Baiba Broka. Viņa ir pasniedzēja Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, kā arī Tieslietu ministra padomniece.
Foto: www.puaro.lv
 
Beigušās novusa spēles trešdienās
Rīgas biedrības interešu klubā „Nesteidzīgai atpūtai” 8. maijā noslēdzies pusgadu garais novusa turnīrs. Tas notika jau trešo gadu pēc kārtas, tā organizatore ir Jadviga Bočkāne. Sieviešu sacensībā jau trešo gadu pēc kārtas uzvarēja Gaida Martunele, kurai šogad apritēs 80 gadu. Otrajā vietā Jadviga Kučinska, bet trešajā – Vija Liškovska. Vīriešiem vismeistarīgākais Kārlis Grundmanis, otrais – Jānis Skerškāns,  trešajā vietā – Ēvalds Klušs. Dubultspēlēs 1. vietā Vincents Obolevičs un Andrievs Maldonis.
Foto: Inese Immure
 
Aicina pieteikties minivolejbola sacensībām
Rīgas Nedzirdīgo meistarsacīkstes minivolejbolā notiks 26. maijā pl. 13 Rīgas 51. vidusskolā Maskavas ielā 262. Komandā 2 vīrieši un 1 sieviete. Pieteikties varēs uz vietas pusstundu pirms sākuma. Dalības maksa vienam spēlētājam, kurš ir RSK „Nedzirdīgo sports” biedrs vai jaunietis līdz 16 gadiem, – 1 lats, bet pārējiem 5 lati.
Foto: www.studentusports.lv
 
ASV senators izmanto zīmju valodas tulku
ASV Senāta senators Rendals Pols 25. aprīlī izmantoja amerikāņu zīmju valodas (ASL) tulku, kad viņš sniedza īsu uzrunu, lai pievērstu uzmanību slimības neirofibromatoze 2. tipam, ar kuru saslimis viņa māsasdēls.
 Šī slimība ir audzējs, kas pārņem nervu audus. 98% gadījumu cilvēki kļūst nedzirdīgi. Tulka izmantošana Senātā bija neparasts gadījums, bet ne pirmā reize.
 Pirmoreiz zīmju valoda Senātā parādījās 1989. gadā debatēs par „Likumu amerikāņiem ar īpašām vajadzībām”. Kopš tā laika tā tur lietota ik palaikam. Bet Senāta ikdienas lūgšanu tulko zīmju valodā jau kopš 1952. gada.
R. Pols teica, ka slimības nežēlīgā gaita pilnībā iznīcina dzirdi, bet viņš nekad nav dzirdējis dēlu sūdzamies. Pats senators atzīst, ka viņa zīmju valoda ir vāja, tomēr lielākā daļa tuvāko ģimenes locekļu tajā runā labi un no  viņa mājās Ziemassvētku vakariņās parasti esošajiem 40 ģimenes locekļiem gandrīz visi mēģina iemācīties zīmju valodu. R. Polam vislabāk patīk mācīties rupjas zīmes, lai viņš varētu izjokot Marku, kad viņam neveicas golfa spēlē. Lielāku daļu tās zīmes, ko viņš iemācījies, viņš nevarētu lietot televīzijā.
R. Pola uzrunas mērķis bija vērst uzmanību uz zāļu izsniegšanas apstiprinājumu mazo daudzumu un finansējumu zinātnei, kas pēta ļoti retās slimības.
Interesanti, ka pats senators izmanto dzirdes aparātus abās ausīs. Žurnāls Time atzinis Polu par vienu no 2013. gada ietekmīgajiem cilvēkiem.
Avots: http://blogs.rollcall.com/wgdb/rand-paul-uses-sign-language-in-senate/
Foto: http://blogs.rollcall.com
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Informācija par pašvaldību vēlēšanām
Pēc trijām nedēļām, 1. jūnijā jau notiks pašvaldību vēlēšanas. Šogad pašvaldību vēlēšanu zīmēs deputātu kandidātu vārdi būs drukāti lielākiem burtiem, toties mazāks būs rombiņš, kur ievilkt plus vai mīnus zīmi kandidātam. Daudzos vēlēšanu iecirkņos darbosies jauna sistēma, kas nodotās balsis saskaitīs, izmantojot skenerus. Katram kandidātu sarakstam tiks piešķirts svītrkods, ar kura palīdzību automātiski sašķiros biļetenus. Jau iepriekšējās vēlēšanās 320 iecirkņi izmantojuši biļetenu skenēšanas metodi, bet tagad  to izmantos arī Rīgas, Liepājas, Daugavpils un Jelgavas iecirkņos.
Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā –  1. jūnijā būs  atvērti no pulksten 7 līdz 22.
 Vēlētājiem, kuri vēlēšanu dienā nevar nobalsot, būs iespēja nobalsot iepriekš. Iepriekšējā balsošana notiks trīs dienas pirms vēlēšanu dienas:
– trešdien, 29. maijā pl. 17 – 20;
– ceturtdien, 30 maijā pl. 9 – 12;
– piektdien, 31. maijā pl. 10 – 16.
Balsot jādodas uz to vēlēšanu iecirkni, kura sarakstā vēlētājs iekļauts.
Foto: www.diena.lv
 
13. maijā visā Latvijā varēs bez maksas pārbaudīt ādas veselību
Šajā datumā visā Eiropā atzīmē Eiromelanomas dienu, lai aicinātu cilvēkus rūpēties par savas ādas veselību un lietot aizsarglīdzekļus pret sauli.
 Šajā dienā arī Latvijas iedzīvotājiem Rīgā, Rēzeknē, Valmierā, Daugavpilī, Jelgavā, Liepājā un citās pilsētās būs iespēja pie ārstiem par brīvu veikt ādas profilaktiskās pārbaudes. Ārsti aicina uzvizītēm pieteikties laikus.
 Melanoma ir ādas vēža smagākā forma. Plānots, ka akcijas laikā ārsti sniegs bezmaksas konsultācijas līdz 1000 cilvēkiem. Tie pacienti, kuri nepaspēs pierakstīties uz bezmaksas pārbaudēm, varēs pārbaudīt ādu vēlāk – laikā no 14. līdz 17. maijam daudzas klīnikas piedāvās izmeklēšanu par samazinātu maksu. Sīkāku informāciju par ārstiem – akcijas dalībniekiem skatīt mājaslapā http://www.euromelanoma.lv/lv/doctors/index. Saslimšana ar ādas vēzi pieaug, tāpēc Eiromelanomas diena Latvijā tiek organizēta jau sesto reizi. No agresīvākās ādas vēža formas – melanomas mirušo skaits Latvijā 15 gadu laikā ir trīskāršojies.
Foto: www.epadomi.lv
 
 
VIDEOLOGS
 
Ieskatīsimies Kurzemes biedrību kopsapulcēs
Arī Ventspilī priekšsēdētāja nemainās, paliek Raisa Civkunova. Šī bija vienīgā Kurzemes biedrība, kur uz priekšsēdētājas vietu kandidēja vairāki biedri. Paskatīsimies, kā tur viss notika!
Liepājas biedrības kopsapulce notika 28. aprīlī. Par priekšsēdētāju ievēlēta  Gundega Paņko. Liepājā biedri visaktīvāk piedalījās sapulcē, paskatīsimies un pārliecināsimies paši!
Foto: Zigmārs Ungurs

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas