Search form

21.06.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.193


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Kā biedrībās sagaida Līgo svētkus
Pati pirmā, jau 13. jūnijā, Līgodienas pasākumu atzīmēja Daugavpils biedrība. Tajā piedalījās 20 dalībnieki. Viņi pārrunāja, kā senlatvieši svinēja šo dienu, ieteica cits citam ieteica Jāņu siera receptes un Līgo ēdienus, pārrunāja, kā latviskās tradīcijas tiek atzīmētas viņu ģimenēs. Vajadzēja arī atcerēties kādas tautasdziesmas vai ticējumus saistībā ar Līgodienu. Risinājās arī dejas atrakcijas un spēles.
Līgodienu 20. jūnijā atzīmēja Rīgas biedrība, 21. jūnijā notiek Jelgavas grupas pasākums un arī Liepājā. Tukuma grupā šos svētkus svinēs 22. jūnijā. Vienīgie, kas sanāks kopā pašā Līgo vakarā 23. jūnijā  un jandalēsies visu nakti, ir valmierieši. Viņi uzskata, ka citādi nemaz nevar izjust to īsto Jāņu noskaņu.
Alūksnes grupa savu tradīciju pasākumu noteikuši  24. jūnijā.
Foto: www.remirotravel.lv
 
 Informācija Nedzirdīgo draudzei
24. jūnijā varēs skatīties Sv.Jāņa baznīcas Nedzirdīgo draudzes Jāņu dienas Dievkalpojumu ar surdotulkojumu internetā: http://www.youtube.com/user/Nedzirdigodraudze
Foto: www.youtube.com
 
Arī Rīgas Raiņa vakarskolas absolventiem izlaidums
21. jūnijā Dailes teātrī pl. 15 sāksies svinīgā izlaiduma ceremonija Raiņa skolas absolventiem. Tostarp nedzirdīgo klases 7 audzēkņiem.
Vidusskolu beidz  arī 5 nedzirdīgās meitenes, kas mācījās kopā ar dzirdīgajiem skolēniem citās klasēs, izmantojot tulka palīdzību. Apsveicam absolventus!
Foto: www.wikimapia.org
 
Britu slavenības iekļaujas zīmju valodas kampaņā
Aktieris Daniels Redklifs, kurš vairāk zināms kā Harija Potera lomas tēlotājs, pieteicies atbalstīt Dzīves un nedzirdīgo asociācijas („Life & Deaf Association”) kampaņu, kas veltīta sabiedrības informēšanai par britu zīmju valodu.
Kampaņas sākās 14. jūnijā, un tās nosaukums ir „Pasaki zīmju valodā – labrīt!”. Tās mērķis ir nedzirdīgu bērnu un jauniešu sabiedrībā iekļaušanās veicināšana. Tajā var piedalīties ikviens, iesūtot savu video ar sveicienu – „Labrīt!”. To jau izdarījušas arī vairākas citas britu slavenības – aktieri, dzejnieki, komiķi, TV personības, žurnālisti. To var apskatīt šeit: http://www.lifeanddeaf.co.uk/good-morning/
Foto: www.lifeanddeaf.co.uk
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Degvielas uzpildes stacijās "Virši-A" var iznomāt velosipēdus
Latvijā lielākais pašmāju degvielas tirgotājs „Virši-A” divkāršojis nomas velosipēdu skaitu savās degvielas uzpildes stacijās (DUS, jo pēc tiem ir liels pieprasījums.  
Šogad velosipēdu nomas punkti atklāti Smiltenes, Aizkraukles un Aglonas "Virši-A" DUS. Velosipēds  uz vienu stundu maksā 1 latu, bet uz visu dienu – 5 latus.
Arī mūsu Smiltenes RB biedri šo iespēju var izmantot. "Virši-A" iegādājies velosipēdiem saslēgus un papildus uzstādījis divriteņiem arī groziņus. Nākotnē  atvērs nomas punktus arī citās vietās Latvijā.
Foto: www.delfi.lv
 
Neplūciet Jāņu vainagiem un pušķiem aizsargājamos augus!
Dabas pārvaldes inspektori šajās dienās pārbauda zāļu tirgus, lai tajos neparādītos aizsargājami ziedi un augi. Latvijas aizsargājamie augi ir dažāda veida savvaļas orhidejas –dzegužpuķes, dzegužkurpītes un naktsvijoles. Ar aizsargājamajiem augiem, kurus nevajadzētu plūkt, var iepazīties Nacionālā botāniskā dārza mājaslapā: http://www.nbd.gov.lv/aizsargajamie.
Sodi par to plūkšanu un tirdzniecību ir bargi – fiziskām personām līdz 500 Ls, bet juridiskām personām līdz 1000 Ls, konfiscējot nelikumīgi iegūtos augus. Tādēļ pirms došanās puķu pļavā vai zāļu tirgū vajadzētu noskaidrot, kuri augi ir aizsargājami. Ziedu pušķiem un vainagiem var izmantot tādus bieži sastopamus augus kā pīpenes, madaras, rudzupuķes, āboliņu, smilgas, vībotnes, magones, papardes un citus.
Foto: www.delfi.lv
 
Aizbraucot strādāt vai dzīvot uz citu valsti, par to  jāziņo!
Iedzīvotāju reģistra likumā ir noteikts: "Ja persona, kurai ir Latvijas valstiskā piederība, uzturas ārpus Latvijas ilgāk par sešiem mēnešiem, tās pienākums ir paziņot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei savas dzīvesvietas adresi ārvalstīs." Norādītajai dzīvesvietas adresei ārzemēs ir tikai informatīva nozīme, lai persona attiecībās ar Latvijas valsti būtu sasniedzama.
Jāziņo arī par citām izmaiņām, kas notikušas ārzemēs, piemēram, par laulības reģistrāciju, šķiršanu; par bērna piedzimšanu; par personas vārda vai uzvārda maiņu un citas ziņas, kas minētas Iedzīvotāju reģistra likuma 10. pantā.
Turklāt pienākums paziņot attiecīgās izmaiņas ir ne tikai par sevi, bet arī par saviembērniem, kas jaunāki par 18 gadiem.
Paziņot par dzīvesvietas maiņu un adresi ārvalstīs var, aizpildot noteikta parauga iesniegumu vai uzrakstot to brīvā formā. Iesniegumu iespējams iesniegt dažādos veidos:
• klātienē vai nosūtot pa pastu uz PMLP Personu statusa kontroles nodaļu;
• klātienē vai nosūtot pa pastu uz Latvijas diplomātisko vai konsulāro pārstāvniecību ārvalstīs;
• elektroniski portālā www.latvija.lv
Atgriežoties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā, personai atkal jādeklarē dzīvesvieta Latvijā.
Foto: www.delfi.lv
 
 
VIDEOLOGS
 
Atbalsta personām – izlaidums
Projektā „Nepalikt vieniem klusumā” 14. jūnijā risinājās svinīgs notikums: izlaidums 10 atbalsta personām, kas apmācītas par asistentēm nedzirdīgajām sievietēm dzemdību un pēcdzemdību periodā. Klāt bija arī Latvijas TV 1 un tai pašā dienā raidījumā „Dienas ziņas” parādīja sižetu „Dzemdības klusumā”. Arī mēs vērojām un filmējām šo notikumu, ko tūlīt parādīsim.
Foto un video: Zigmārs Ungurs
 
Sveicam visus mūsu skatītājus un lasītājus Līgo svētkos! Tie ir vieni no līksmākajiem un gaidītākajiem svētkiem gadā, tāpēc novēlam jums aizmirst par visām problēmām un ar putojošu alus kausu un garšīgu jāņusieru rokās,  ar papardēs atrastu ziedu pie krūtīm sagaidīt saullēktu.

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas