Search form

09.08.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.196


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Valmieriešiem pievienojas rīdzinieki
Projekta „Klusuma pasaule” ietvaros Valmieras biedrība no 2. līdz 4. augustam rīkoja nūjošanas pārgājiena nometni Tūjā pie jūras. Dalībnieki – 20 klienti  un 4 citi interesenti – novērtēja  kā ļoti izdevušos. Notika dažādas sportiskas aktivitātes: nūjošana, ritmika, boccia spēle, veiklības stafete, soda metieni.
Pirmoreiz tādā pārgājienā piedalījās 5 biedri no Rīgas biedrības. Fotogrāfijā redzama boccia spēle, to var spēlēt visi, gan piecgadīgie, gan simtgadīgie. Tūjā dzīvojošā biedre Anita Šņepste kopā ar savu mazmeita sniedza mazu izrādi par Vilku un Sarkangalvīti. Mazmeita uzstājās arī ar melodeklamāciju un deju kopā ar piecgadīgo Valmieras biedrības biedres Ineses Mednes dēlu.
Foto: Igors Kuzenkovs
 
Pateicība brīvprātīgajiem
3. augustā projekta „Klusuma pasaule” ietvaros notika nedzirdīgo brīvprātīgo palīgu saiets „Es mīlu Latviju”. Tajā piedalījās 47 dalībnieki. Tie bija pašdarbnieki, kas aktīvi uzstājas dažādos pasākumos, un citi brīvprātīgie, kas palīdz organizēt pasākumus un sniedz atbalstu „Rītausmai”.
 Dalībnieki devās uz Laumu dabas parku Talsu novadā, pēc tam kopīgi apskatīja Roju, Kolku. Izbrauciena galapunktā Ventspils biedrībā dalībnieki ieradās ar sālsmaizi un sveica ventspilniekus ar izremontētajām telpām. Tur pieredzes apmaiņas braucienā bija ieradušies arī daugavpilieši, tā speciāli neplānots notika 3 biedrību salidojums.
Foto: Ruslans Gerenovskis
 
LNSF balvas izcīņa spiningošanā
3.augustā  Engures ezerā notika LNSF balvas izcīņa spiningošanā. Piedalījās 9 dalībnieki. Pēc 7 stundām sacensībām svēra lomus un sadalīja vietas. Pirmo vietu ar 4,250 kilogramiem zivju ieguva sporta kluba „Nedzirdīgo boulings” biedrs Aleksandrs Ņerodenko. Otro vietu ieguva Aleksandrs Romanovs no Rīgas sporta kluba „Nedzirdīgo sports” ar 2,228 kg. Trešo vietu ieņēma Pēteris Ločmelis no „Nedzirdīgo sports” ar 1,540 kg.
Aleksandrs Ņerodenko noķēra arī lielāko zivi šajās sacensībās –  70 cm garu un 2,330 kg smagu līdaku.
Nākamgad, iespējams, spiningošanas sacensībās iekļaus arī kastingu – tās ir sacensības, kad vizuļa vietā piesien svariņu un met mērķī uz zemes no dažādiem attālumiem.
Foto: www.lnsf.lv


LATVIJAS ZIŅAS
 
Tērvetē notiks Seno tradīciju festivāls
Tērvetē 10. un 11. augustā norisināsies Seno tradīciju festivāls. Piedalīsies vairāk kā  četrdesmit folkloras kopas un vēstures rekonstrukcijas klubi no Latvijas un ārzemēm. Sestdien, pl. 12 būs dalībnieku gājiens un svētku atklāšana Tērvetes estrādē ar koncertiem un cilvēka dzīves gājuma rituāliem. Aiz Tērvetes pilskalna būs izvietota 13. gs. zemgaļu sēta, ap to – senlaicīgas teltis cīnītājiem un amatniekiem.
Divu dienu garumā te tiks demonstrēts 9. – 13. gadsimta dzīvesveids, jātnieku paraugdemonstrējumi, senās zīlēšanas rituāli, māla podu apdedzināšana, krāsns kurināšanas utt.
Vīri no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas un Igaunijas demonstrēs seno  cīņu mākslu, varēs vērot kaujā kritušā vadoņa kremēšanu pie Svētā kalna, kā arī ziedošanu  auglības dieviem un uguns rituālu.
Arī festivāla apmeklētāji varēs izmēģināt senos tērpus, šaušanu ar loku un apgūt senās amatu prasmes. Ieeja ir bez maksas. Festivāla programma ir šeit: www.lielkenins.lv
Foto: www.apollo.lv
 
Jauni noteikumi par fotoradariem
Valdība izstrādājusi jaunus noteikumus par fotoradaru izmantošanas kārtību.
Tas paredz, ka  nepārvietojamo radaru izvietošanu nodrošinās valsts Ceļu satiksmes drošības direkcija, bet pārvietojamo radaru izvietošanu –  Valsts policija. Ja agrāk radarus izvietoja, kur gribēja, tad tagad būs noteiktas vietas, kur ir lielāki riski satiksmes drošībai.  Par tiem brīdinās speciālas ceļa zīmes.
 Vēl nav ziņots, kad ieviesīs jauno kārtību. Pagaidām uz ceļiem darbojas tikai četri Valsts policijas fotoradari.
Foto: www.db.lv
 
Piedalieties!
Kā zināms, invalīdu organizāciju apvienības SUSTENTO, kurā ir arī LNS, lozungs ir „Neko par mums bez mums!” Sekosim šim lozungam un biežāk piedalīsimies dažādu dokumentu apspriešanā un novērtēšanā, kuri attiecas arī uz mums.
Labklājības ministrija uzskata, ka Latvijā ir jāmaina pieeja sociālo pakalpojumu attīstībai. Tā ir izstrādājusi pamatnostādnes sociālo pakalpojumu attīstībai un aicina jebkuru interesentu piedalīties izvērtēšanā. Dokumenti ir pieejami šeit: http://www.lm.gov.lv/news/id/4779
Foto: www.lm.gov.lv
 
Labklājības ministrija (LM) aicina piedalīties arī aptaujā, lai novērtētu mājaslapas „sf.lm.gov.lv" dizainu un lietošanas ērtumu. 
Aptauja  pieejama šeit: http://visidati.lv/aptauja/857078140/. Piedalīšanās tajā ir anonīma un  aizņems ne vairāk nekā 10 minūtes.
LM aptauju notiek  līdz 31. augustam. Dalība šajā aptaujā ļaus kopīgi pilnveidot šo mājaslapu  un padarīt informāciju par Eiropas Savienības fondu ieguldījumu labklājības jomā vēl pieejamāku un saprotamāku.
Foto: sf.lm.gov.lv
 
 
VIDEOLOGS
 
Konference kā kongresa ģenerālmēģinājums
Projektā „Attīstības vektors” 7. augustā notika lielākais projekta pasākums – konference, kurā piedalījās dalībnieki no visas Latvijas, kā arī citu nevalstisko organizāciju pārstāvji. Galvenā tēma – LNS attīstība turpmāk. Konferencē tika demonstrētas prezentācijas, kuras īpaši interesantas padarīja tas, ka tās parādīja mūsu pašu cilvēki. Izcila prezentācija bija LNS prezidentam Arnoldam Pavlinam, vēl no LNS savas prezentācijas rādīja Ilona Liniņa, Sandra Gerenovska, Māra Lasmane un Zigmārs Ungurs. Vēlāk visi klātesošie izveidoja 4 darba grupas un lika prātus kopā, lai  piedāvātu savus risinājumus LNS tālākajai attīstībai. Paskatīsimies, kā viss notika.
Video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas