Search form

18.10.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.206


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Alūksnes biedriem pirmais brauciens
12. oktobra sestdienā projekta „Klusuma pasaule” klienti no Smiltenes biedrības Alūksnes grupas devās savā pirmajā pieredzes apmaiņā uz Liepājas biedrību.
 Pēc iekārtošanās viesnīcā viņi apskatīja pilsētas centru, pēc tam devās uz jauno Liepājas biedrības namu.
Tur alūksniešus sagaidīja apmēram 20 vietējie biedri. Biedrības vadītāja Gundega Paņko pārskatāmi prezentēja Liepājas biedrības 65 gadus ilgo darbību. Pēc tam liepājnieki uzklausīja Anitas Ceples informāciju par Smiltenes biedrību un Alūksnes grupu. Notika pārrunas, kopīgas spēles, atrakcijas, alūksnieši parādīja mazu priekšnesumu.
Nākamajā dienā alūksnieši devās jaukā pastaigā pa Liepājas himnas tēlu aleju, pabija pie Gulbju dīķa un pludmalē, apskatīja promenādi un Dzintara pulksteni, bet  Karostas cietumā izjuta drūmo cietuma auru.
 Daudziem  tā bija pati pirmā iepazīšanās ar Liepāju. Tagad visi ar nepacietību gaida nākamo pieredzes apmaiņu kādā citā biedrībā.
Foto: Airita Krasnā
 
Četri semināri pēc kārtas
Projekta „Klusuma pasaule” ietvaros oktobrī  biedrībās  Daugavpilī, Rēzeknē, Valmierā un   Smiltenes biedrības Alūksnes grupā notika motivācijas semināri „Mēs visu spējam, mēs visu varam – tu arī”.
 Par nedzirdīgo iespējām iesaistīties dažādos sabiedriskajos procesos skaidroja šīs aktivitātes vadītāja Sandra Gerenovska, kā  arī pārstāve no invalīdu organizāciju apvienības Sustento Laimdota Svikliņa.
 Interesanta bija psiholoģes Natālijas Beļakovas lekcija par naudu. Vai naudu vajag mīlēt? Kādā krāsā jābūt  makam, lai nauda tajā turētos? Vai tajā drīkst likt fotogrāfiju? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem semināra dalībnieki saņēma atbildes, kas rosināja padomāt. Tagad viņi varēs pat  pamācīt citus.
Foto: www.lns.lv
 
„Kopsolī” atgādina: laiks pasūtīt!
Vēl tikai divi mēneši, un laikraksts „Kopsolī” uzsāks savas pastāvēšanas sešdesmito gadu, jo mūsu avīze ar nosaukumu „Apkārtraksts” pirmoreiz pie lasītājiem nonāca 1954. gadā.
Nākamais gads tātad ir „Kopsolī” jubilejas gads. Reizē tas būs arī lielāku pārmaiņu gads, kad būs jāmeklē jaunas iespējas mūsu laikraksta  pastāvēšanai. Šogad beidzas lielais LNS projekts „Klusuma pasaule”, kura ietvaros iznāca arī mūsu laikraksts un četrus gadus to bez maksas saņēma ap 500 projekta klientu, kā arī ap 200 abonentu, kuri bija pasūtījuši „Kopsolī” par maksu. Tagad visiem pašiem tas jāpasūta par maksu.
Nākamgad par brīvu „Kopsolī” saņems tikai LNS Goda biedri.
Laikraksta redakcija sirsnīgi pateicas visiem, visiem lasītājiem un izsaka cerību, ka ikviens LNS biedrs būs avīzes lasītājs arī nākamgad. Jau sākusies preses pasūtīšana 2014. gadam visās pasta nodaļās, kur parastajā kārtībā var pasūtīt arī „Kopsolī”.
Lai saņemtu mājās, jāpasūta Latvijas Pastā –  indekss 1012, cena – 9 Ls.
Lai saņemtu redakcijā, biedrībās, Rītausmā, jāpasūta  uz vietas – 6 Ls  līdz 31. decembrim; pēc tam – 7 Ls.
Pasūtot mūsu avīzi, jūs atbalstāt tās turpmāko pastāvēšanu , bet pretī saņemat plašu un daudzpusīgu informāciju par nedzirdīgo dzīves ikmēneša jaunumiem Latvijā un pasaulē.
 Uz tikšanos mūsu „Kopsolī” lappusēs arī 2014. gadā!
Foto: www.lns.lv
 
Nedzirdīgais cīnās, lai kļūtu par stjuartu
Nedzirdīgais 51 gadus vecais drāmas pasniedzējs Šuki Asulīns cīnās, lai kļūtu par pirmo nedzirdīgo lidmašīnas stjuartu Izraēlā. Jau divus gadus viņš aktīvi sazinās ar vietējo lidsabiedrību „El Al”, lai tā pieņem viņu darbā par   stjuartu, ziņo Austrijas nedzirdīgo ziņu portāls.
Tomēr kompānija drošības apsvērumu dēļ to nedara, kaut arī noteikumi nedzirdīgajiem tikai aizliedz būt par pilotu, bet stjuarta profesijā šāda ierobežojuma nav. Taču aviokompānijas var  brīvi pieņemt arī pašas savus noteikumus.  „Es vēlos veidot vēsturi un kļūt par Izraēlas pirmo nedzirdīgo stjuartu,” saka Asulīns. „Visu dzīvi esmu jutis, ka man tas paredzēts. Esmu gatavs darīt visu, kas nepieciešams, lai tas notiktu. Viss, ko es lūdzu, ir dot man iespēju. Nedzirdīgie cilvēki nav invalīdi. Diemžēl ir dzirdīgi cilvēki, kuri kavē mūs.”
Uz šo Asulīna paziņojumu „El Al” reaģējusi ar skaidrojumu, ka kompānija vēlējusies īstenot nedzirdīgā vīra sapni, tomēr ir grūtības: nedzirdīgs stjuarts nespēj reaģēt uz lidmašīnā atskaņotu paziņojumu, piemēram, evakuācijas gadījumā. Šādās situācijās stjuartam vajadzētu brīvi komunicēt ar pasažieriem.
 Lidsabiedrība interesējusies, vai amerikāņu aviolīnijās bijuši līdzīgi gadījumi, bet nav varējusi atrast nevienu nedzirdīgu stjuartu.
Foto: www.haaretz.com
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Kas ir ISIC kartes?
ISIC karte (International Student Identity Card) ir vienīgā starptautiski atzītā studenta, skolēna un pedagoga apliecība.
 Karti oficiāli atzīst  universitātes un studentu organizācijas visā pasaulē, bet kā identifikācijas dokumentu to izmanto 120 valstīs.
ISIC skolēnu karti var iegūt visi vispārējo un profesionālo skolu, kā arī tehnikumu audzēkņi;  augstskolu un koledžu audzēkņi, bet ITIC skolotāju karti –  mācību iestādēs strādājoši skolotāji.
Karti var  izmantot, piemēram,  skolu un augstskolu bibliotēkās un ieejas kontrolei pasākumos vai skolas telpās.
 Vispopulārākais ISIC karšu izmantošanas veids ir atlaidēm gan Latvijā, gan ārzemēs. Tās piedāvā ēdināšanas iestādes, kino, muzeji, teātri, kursi, grāmatnīcas,  veikali un citi.
ISIC karšu saņemšanai jāpiesakās pašiem –  cena Latvijā ir 5 lati ( periodam no septembra līdz nākamā gada decembrim). Kartes izplata SIA "ISIC.LV" un "Swedbank". Tā ir vienīgā banka, kur ISIC karti var izmantot arī kā bankas karti. . Informācija un pieteikšanās  ISIC mājaslapā: http://isic.lv/ISIC-jaunumi
Foto: Zigmārs Ungurs
 
TV3 un LNT būs maksas kanāli
No 2014. gada 1. janvāra komerctelevīzijas kanāli TV3 un LNT būs pieejami tikai par maksu. Šīs izmaiņas visvairāk skars līdz 7% skatītāju, kuri pašlaik televīziju skatās tikai bezmaksas apraidē. Tieši viņiem jau šobrīd vajadzētu sākt izvērtēt un izvēlēties sev piemērotāko kabeļtelevīziju, satelīttelevīziju vai virszemes televīzijas maksas paketi, lai, sākot ar 2014. gada 1. janvāri, varētu turpināt skatīties iemīļotākās kanālu TV3 un LNT pārraides.
Latvijas TV tagad kļūs par vienīgo televīziju, kas būs pieejama skatītājiem, kuri nevar atļauties abonēt maksas kanālus.
Foto: www.db.lv
 
Vai rīdzinieka karti obligāti vajag?
Mūsu biedri rīdzinieki, kuriem ir e – talons, jautā, vai viņiem obligāti jāiet kārtot rīdzinieka karti? Tie, kuriem ir personalizētais e talons un kuri lieto kādu no Rīgas domes atlaidēm braukšanai sabiedriskajā transportā , līdz personalizētā e talona derīguma termiņa beigām var lietot savu  e talonu, un šobrīd viņiem nav jādodas pēc "Rīdzinieka kartes". Tā tiks izsniegta tad, kad būs jāmaina esošais e talons.
Sīkāka informācija šeit: http://www.rigassatiksme.lv/lv/aktualitates/-rigas-satiksme-nosaka-kartibu-ridzinieka-kartes-un-ridzinieka-statusa-sanemsanai/
Rīgas Dome sākusi pārrunas ar Siguldas novada domi par abpusēji izdevīgiem nosacījumiem braukšanai sabiedriskajā transportā abu šo pašvaldību iedzīvotājiem. Atvieglojumus paredzēs siguldiešiem, kas izmantos Rīgas sabiedrisko transportu, un rīdziniekiem, kas apmeklēs Siguldu. Līdzīga vienošanās iecerēta arī ar citām Pierīgas pašvaldībām.
Plānotā biļešu cena Rīgas sabiedriskajā transportā no  1. janvāra rīdziniekiem ir 0,42 Ls/0,60 EUR, bet nerīdziniekiem 0,84 Ls/1,20 EUR. Pašlaik  cena gan rīdziniekiem, gan nerīdziniekiem ir vienāda: 0,50 Ls/0,71 EUR
Foto: www.nra.lv
 
 
VIDEOLOGS
 
Šoreiz videologā parādīsim vēl kādas projekta „Klusuma pasaule” aktivitātes komandu. Viņi paši pastāstīs, ko darīja projektā, kādi ir rezultāti un kāda ir situācija šobrīd. Skatāmies!
Video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas