Search form

25.10.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.207


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Daugavpilī iepazīst citu tautu paražas
Daugavpils biedrībā projekta „Klusuma pasaule” ietvaros 19. oktobrī notika „Nacionālais vakars”. Šoreiz tas bija krievu valodai veltīts radošais tradīciju pasākums ar atpūtu krievu gaumē. Piedalījās 23 biedri. Viņi tika iepazīstināti ar krievu tautas tradīcijām, dejām un dziesmām. Bijaa atvērta arī radošā darbnīca, kurā  no flīša auduma varēja izgatavot populāro suvenīru –  matrjošku. Dalībnieki izspēlēja pasaku „Rācenis”, izpildīja krievu dziesmas un dejas.
Foto: Igors Čaika
 
Kas ir Kāpostu Māra?
Rēzeknes biedrībā projekta „Klusuma pasaule” ietvaros 19. oktobrī notika latvisko tradīciju pasākums „Kāpostu Māra”.  
Tā dalībnieki tika iepazīstināti ar daudziem ticējumiem, paražām, kāpostu stādīšanas un kopšanas īpatnībām. Pats interesantākais izrādījās tas, ka  kāpostus šajā reizē ēst nedrīkst.  Bet vienu no tradīcijām šajā dienā rēzeknieši izpildīja – viņi iesēja krāsainas lentas „ābeles kokā”, tādā veidā godinot augļu kokus, jo tad  tie došot daudz augļu.
Tagad rēzeknieši cer uz lielu  ražu nākamgad.
Foto: Mārīte Truntika
 
Novusā noskaidroti spēcīgākie
Ķekavas novadā 19. oktobrī risinājās Latvijas Nedzirdīgo federācijas balvas izcīņa novusā. Piedalījās 6 sievietes un 9 vīrieši. Sievietēm individuāli uzvarēja Inta Kadeģe, bet vīriešiem – Omaris Jaunzemis. Dubultspēlēs sievietēm par uzvarētājām kļuva Jekaterina Jasinska – Volkova un Līva Vaivade. Vīriešu dubultspēlēs uzvarēja Omaris Jaunzemis un Austris Ņikiforovs.
Foto: Varis Strazdiņš
 
„Samsung” piedāvā skatīties Vīnes operas tiešraidē ar subtitriem
No 27. oktobra operas mīļotāji visā pasaulē varēs skatīties tiešraidē atsevišķas izrādes no pasaulesslavenās Vīnes Valsts operas Austrijā. To nodrošinās kompānija „Samsung”. Tā būs ekskluzīva iespēja „Samsung” „SMART TV” televizoru īpašniekiem. Vēl cita aplikācija   viedtālruņiem un planšetdatoriem dos iespēju skatīties operu ar subtitriem vācu, angļu, korejiešu un vēlāk arī citās valodās, turklāt arī   ar skaņdarbu notīm.
2013. gadā pārraidīs septiņas izrādes, sākot ar Riharda Štrausa operu „Rožu kavalieris”. Vienas tiešraides cena 14 eiro, bet iepriekš pārraidītās izrādes par 5 eiro.
Atsevišķā aplikācijā par 2,69 eiro būs pieejama operas programma, kas piedāvās satura aprakstu un informāciju par operu, māksliniekiem un komponistu.
Foto: www.samsungtomorrow.com
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Uzmanību, krāpnieki!
Jau vairāk nekā pusgadu portālā draugiem.lv darbojas krāpnieku grupa. Izkrāptās naudas summas ir no 5 līdz 100 latiem. Krāpnieki izsūta uzticama izskata e pastus un cer, ka kāds uzķersies un ievadīs internetā savas paroles vai finanšu datus.
 Krāpnieki izdomā dažādus stāstus. Bija gadījums, kad  piedāvāja lēti nopirkt telefonu, kas bijis domāts kā dāvana mātei, bet  tad pēkšņi steidzami vajadzīga nauda mājupceļam no Somijas, tāpēc to lēti pārdod. Kāds cilvēks uzķērās, izsūtīja naudu, bet, protams, nesaņēma ne telefonu, ne savu naudu atpakaļ.
 Bīstamākais ir tas, ka krāpnieki spēj iekļūt,  kāda jūsu paziņas profilā draugiem.lv un sūtīt viņa vārdā viltus piedāvājumus, piemēram, piedalīties kādā akcijā, loterijā, kur vajadzīgi jūsu bankas kartes dati, lai it kā pārskaitītu  balvu.
Jums var piedāvāt  neparasti lētu mobilo telefonu vai  lūgt steidzami pārskaitīt draugam naudu lidmašīnas biļetei. Neticiet šiem piedāvājumiem, nesūtiet nevienam savus datus!
Foto: www.draugiem.lv
 
Informācijas avots par eiro
LV portāls (http://www.lvportals.lv/skaidrojumi.php?id=258539) līdz eiro ieviešanai 2014. gada 1. janvārī trīs reizes nedēļā piedāvās īsas informatīvās uzziņas par vienoto Eiropas valūtu. Šeit būs pirmā tāda uzziņa.
Eiropas Ekonomikas kopiena (EEK) starptautiskiem darījumiem  sākumā  izmantoja bezskaidras naudas valūtu– ekiju.
 1992. gadā EEK dalībvalstis parakstīja Māstrihtas līgumu, kurā bija iekļauts arī nosacījums par kopēju spēcīgu un stabilu valūtu. Līgumu parakstījušo valstu savienība no tā brīža saucās Eiropas Savienība.
1995.gadā tās jaunā valūta ieguva nosaukumu euro (eiro), kas darināts no vārda "Europa" (Eiropa) pirmās zilbes. Eiro ir arī savs simbols €. Tas aizgūts no grieķu alfabēta burta epsilons. Eiro forma simbolizē Eiropas civilizācijas šūpuli, bet divas eiro simbolu šķērsojošās paralēlās līnijas nozīmē stabilitāti.
Foto: www.lvportals.lv
 
Svētdien pulkstenis jāpagriež par stundu atpakaļ
27. oktobrī apmēram  70  valstīs notiks pāreja atpakaļ no vasaras laika. Latvijā tā notiks 27. oktobrī  pl. 4:00 naktī no sestdienas uz svētdienu, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu atpakaļ.
Eiropas Savienības ietvaros vasaras laika sākums un beigas ir noteiktas vienoti visām tās dalībvalstīm.
Informāciju par laiku visā pasaulē ( laika joslām, cik ir pulkstenis kādā konkrētā valstī jeb pilsētā, par valstu pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ utt.) var iegūt portālā www.timeanddate.com.
Foto: www.apollo.lv
 
Informācija autobraucējiem
No rītiem tagad jau gaisa temperatūra ir zem nulles, tāpēc ceļi var būt apledojuši. Neatlieciet ilgāk ziemas riepu uzlikšanu savai automašīnai.
Ja  gadās būt avārijas vietā, nebaidieties sniegt cietušajiem pirmo palīdzību. Jāzina, ka ir tikai divas situācijas, kad cietušo var vilkt laukā no auto. Pirmā – ja cietušais ir bez samaņas un viņam jāveic atdzīvināšanas pasākumi. Otra –  ja cietusī automašīna kūp, liesmo vai arī tā var kaut kur iekrist, piemēram, no tilta ūdenī. Visos pārējos gadījumos jāgaida ātrā palīdzība un cietušo nedrīkst aiztikt, jo viņam var būt mugurkaula trauma vai orgānu plīsumi.
Foto: www.motors24.lv
 
 
VIDEOLOGS
 
Zelta briedumā – populārs pasākums
Šogad apaļo gadu jubilāru pasākumā  „Zelta briedumā” piedalījās ļoti kupls dalībnieku skaits – 180. Jubilāru bija 19. Skatīsimies pasākuma norisi videologā.
Video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas