Search form

01.11.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.208


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Alūksnieši apgūst jaunas zināšanas
Oktobra nogalē 11 projekta „Klusuma pasaule” klienti piedalījās divu dienu pārgājienā /nometnē Gulbenes novada atpūtas parkā ”Lācītes”.
Viņi apmeklēja netālo svecīšu muzeju. Tā īpašniece laipni izrādīja vairāk nekā 1000 dažādu krāsu un formu sveču kolekciju un pastāstīja par to izgatavošanu un izrotāšanu, noslēgumā dodot iespēju pašiem apmeklētājiem pagatavot savas vaska sveces un „liet laimītes”.
 Pārgājiena dalībnieki pabija arī zemnieku saimniecības vīna darītavā  un Gulbenes novada Beļavas pagasta Ozolkalnā, kur atrodas siera ražotne. Tajā ražo 30 dažādus sierus, arī sviestu un biezpienu. Turpat uz vietas varēja nopirkt gatavos ražojumus.
Foto: Anita Krasnā
 
Pļaviņieši izpēta savu novadu
22 . oktobrī 12 Pļaviņu biedrības biedri devās ekskursijā uz vietām, kuras savā apkārtnē vēl nebija apskatījuši. Vispirms viņi izpētīja Pļaviņu novada muzeju, tur noskatījās arī videofilmu par Pļaviņu vēsturi. Pēc tam tālāk devās uz  Aiviekstes pagasta zemnieku saimniecības mājas vīna ražotni, kur gatavo vīnus no dažādām ogām un augļiem. Izrādās, tas notiek diezgan vienkārši – salej mucās augļu vai ogu sulu, pielej glikozes sīrupu un liek šim šķidrumam nostāvēties 2 gadus,  un  tad vīns ir gatavs. Kas vēlējās, varēja šo vīnu degustēt, tas ir, nogaršot.
 Saimniecībā ražo arī 45 grādu stipru upeņu un ābolu spirtu.
Foto: Ainārs Osmanis
 
Valmierā izdzen ļaunos garus
28. oktobrī Valmieras biedrībā atzīmēja Simjūda dienu. Kas tā ir par dienu? Pēc senas tradīcijas tajā sasauc visus miroņus,  dod tiem ēst un dzert. Barību liek zem kokiem, sevišķi ozoliem. Kausiņus ar dzeramo izvieto uz pirts krāsns, kur iet pērties.
 Tomēr to visu valmierieši nedarīja. Viņi dzina projām no savām mājām urgučus jeb ļaunos garus, ar slotu izslaukot  savas biedrības telpu kaktus. Tagad var cerēt, ka viss iespējamais ļaunums no Valmieras biedrības izdzīts uz neatgriešanos.
 Izdzīšanā piedalījās 22 pasākuma dalībnieki. Paldies viņiem par labo darbu!
Foto: www.lns.lv
 
Pāru volejbolā maz dalībnieku
Rīgas Nedzirdīgo kausa izcīņā minivolejbolā 27. oktobrī piedalījās trīs pāri. Uzvarēja Dmitrijs Ašmins pārī ar Nikolaju Sjutrukovu.
Foto: Vladimirs Morstovs
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Nepārmaksājiet par OCTA!
Pašlaik Latvijā ir daudz  apdrošināšanas starpnieku portālu internetā, kuros autoīpašnieki var iegādāties OCTA polisi. Ievadot transportlīdzekļa datus, katrā no tiem var redzēt cenu piedāvājumu, kurā iekļauta arī papildus maksa starpniekam. Bet tā atsevišķi nav izcelta, un mēs to neredzam. Tāpēc nepatiess ir viņu apgalvojums, ka tās ir visizdevīgākās cenas. Tā nav!
Visizdevīgāk OCTA polisi var iegādāties  pa tiešo no paša apdrošinātāja. Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs (LTAB) ir izveidojis OCTA kalkulatoru, kurš pieejams biroja mājaslapā www.ltab.lv. Tur autoīpašnieki var iegūt  informāciju par patiesajām OCTA cenām bez maksas starpniekiem.
Foto: www.apollo.lv
 
Uzmanību – bīstami solāriji!
Veselības inspekcija ir veikusi kontroli solārijos – ļoti daudzi no tiem neatbilst  prasībām. Tas var būtiski ietekmēt pakalpojuma drošumu un radīt risku to lietotāju veselībai. Pats galvenais trūkums – netiek ievērota prasība par  ultravioletā (UV) starojuma  pieļaujamo stiprumu. Bet tas ir bīstami klientu veselībai – normām neatbilstošs  UV starojums  var izraisīt ādas priekšlaicīgu novecošanos un veicina saslimšanu ar ādas vēzi.
Veselības ministrija aicina neizmantot vairāku solāriju pakalpojumus! Bīstamo solāriju adreses var izlasīt šeit:
http://www.vi.gov.lv/lv/sakums/aktuali/this-just-in/veselibas-inspekcija-bridina-par-nedrosiem-solariju-pakalpojumu-sniedzejiem
Foto: www.kasjauns.lv
 
 
VIDEOLOGS
 
Ieskats Informācijas centra darbā
Šoreiz videologā jūs varēsiet doties nelielā ekskursijā pa LNS Informācijas centru un pavērot, kā notiek videoziņu gatavošana.
Video: Zigmārs Ungurs un Juris Grundulis


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas