Search form

08.11.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.209


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Rēzeknieši atgriežas skolas solā
Rēzeknē projekta „Klusuma pasaule” ietvaros 31. oktobrī notika
 „Skolotāju diena”. „Skolēni” sasēdās solos pa divi kā skolas mācību stundā. Tam, kurš vēlējās izteikties,  vajadzēja celt roku.  Dalībnieki atcerējās savus skolas laikus, dalījās atmiņās par toreiz darītām nerātnībām un arī sasniegumiem,  savu mīļāko mācību priekšmetu un  visjautrāko notikumu skolā. Izrādās, visiem labā atmiņā palikusi pati pirmā skolas diena ar puķēm klases audzinātājai.
Pasākuma vadītāja Inese Geduša informēja dalībniekus, ka Latvijā ir vairāk nekā divi tūkstoši izglītojošo iestāžu, kurās var iegūt dažādu izglītību.
Pēc mācību stundas visi devās kopīgā pastaigā, kurā tapa bilde „Skolas pagalmā”.
Foto: Inese Geduša
 
Rīdzinieki dodas ekskursijās uz varas citadelēm
LNS Rehabilitācijas centra klientu apkalpošanas speciāliste Vida Meija 25. oktobrī atkal veda klientu grupu 16 cilvēku sastāvā ekskursijā uz Ministru kabinetu. Šī bija jau trešā ekskursija uz turieni. Diemžēl ekskursijas dalībniekiem neizdevās tikties ar ministriem un pamācīt viņus, kā vajag strādāt. Ministri laicīgi bija pazuduši no tautas modrajām acīm.
7. novembrī Vidas vadībā notika vēl viena ekskursija – šoreiz uz LR Saeimu.
Arī tajā piedalījās 16 cilvēki un divi tulki. Dalībnieki izgāja dokumentu kontroli, un arī kā lidostā vajadzēja iet cauri detektoram – vārtiem. Dalībnieki varēja savām acīm redzēt, kā notiek Saeimas sēde, uz vietas bija 96 deputāti. Tad ekskursijas vadītājs dalībniekiem parādīja dažādas sēžu zāles, bija izdevība arī paēst pusdienas Saeimas ēdnīcā – lēti un garšīgi!
Foto: Aivars Ķeiris
 
Futbolā jauni čempioni
Latvijas Nedzirdīgo čempionātā telpu futbolā 2. un 3. novembrī Rīgas 15. vidusskolas sporta hallē piedalījās  3 komandas. Pirmo vietu ieguva Latgales 1. komanda, kas kļuva par Latvijas čempioniem. Otrajā vietā Tālavas Nedzirdīgo sports komanda, bet trešajā ar zaudējumiem visās spēlēs – Latgales 2. komanda.
Rezultatīvākie spēlētāji šogad: pirmajā vietā Andrejs Žukovs no Latgales 1. komandas ar 13 gūtajiem vārtiem.
Foto: Maira Bruže
 
Austrālieši varēs justies drošāk ar jauno dūmu signalizācijas ierīci
Pateicoties valsts finansējuma programmai, nedzirdīgie un vājdzirdīgie Bundabergas pilsētas iedzīvotāji var saņemt jaunu valsts pakalpojumu – īpaši izstrādātu dūmu detektoru – brīdināšanas ierīci, kas pasargā nedzirdīgos pilsoņus iespējamā ugunsgrēka gadījumā. Tāda ierīce maksā vismaz 400 dolāru, bet viņi to saņems tikai par 50 Austrālijas dolāriem (apmēram 25 Ls).
 Parastās dūmu signalizācijas ierīces ir salīdzinoši lētas, bet nedzirdīgajiem cilvēkiem izstrādāts īpašs detektors ar mirgojošas gaismas signālu un vibrācijām.
Foto: www.cchdwi.org
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Uz zāļu aprakstiem būs jauns simbols
Šoruden  reģistrēto zāļu produktu lietošanas instrukcijās un aprakstos parādīsies jauns simbols – melns, otrādi apgriezts trīsstūris kopā ar īsu teikumu: šīs zāles ir pakļautas papildu uzraudzībai
Visas ES tirgū esošās zāles tiek rūpīgi uzraudzītas. Ja zāles ir šādi apzīmētas , tas nenozīmē, ka tās nav drošas. Tas ir aicinājums veselības aprūpes speciālistiem un pacientiem aktīvi ziņot par jauno zāļu blakusparādībām, kas novērotas, tās lietojot.
Tas var palīdzēt  daudziem citiem šo zāļu lietotājiem. Plašāku informāciju par to var iegūt Zāļu valsts aģentūras  mājaslapā: http://www.zva.gov.lv/?id=613&sa=613&top=3
Foto: www.apollo.lv
 
Pēc pēdējā lata – liels pieprasījums
Latvijas Banka 6. novembrī laida apgrozībā 1 lata monētu – Paritātes monētu, kas ir pēdējais īpašais lats.  Uz Paritātes monētas attēlots lata un eiro pārejas kurss. Cilvēki bija gatavi stāvēt rindā stundām, lai iegūtu to savā īpašumā. Jau nākamās dienas pusdienlaikā jaunā monēta vairs nebija nopērkama – izpirkta rekordātrumā!  Kopumā bija izkaltas 500 000 Paritātes monētas.
12 gadu laikā Latvijas Banka kopumā izlaida 23 īpašos latus. Pirmās monētas pēc laša bija stārķis un skudra. Tās bija izkaltas 250 000 katra , un to vērtība pēdējos mēnešos pieaugusi – stārķis šobrīd maksā apmēram 15 latus, skudra – 10 latus.
Foto: www.bank.lv
 
Var apskatīt Latvijas jauno naudu
Dailes teātra ēkā Rīgā, Brīvības ielā 75 līdz 13. decembrim būs apskatāma ceļojošā Eiro izstāde. Tur var uzzināt par eiro vēsturi, visu eirozonas valstu monētu dizainu un banknošu drošību. Šī izstāde pirmo reizi atklāta 2008. gadā Vācijā, pēc tam viesojusies daudzās valstīs.
Foto: www.apollo.lv
 
 
VIDEOLOGS
 
Helovīna spociņi Rītausmā
Tūlīt varēsiet paskatīties, ko vēroja un nofilmēja Informācijas centra darbinieks Rīgas biedrības nedzirdīgo jauniešu organizētajā Helovīnā  Rītausmā.
Video: Juris Grundulis

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas