Search form

22.11.2013

Drukāt

Videoziņas Nr.211


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Biedrībās svin valsts svētkus
Daudzās biedrībās atzīmēja Latvijas valsts 95. dzimšanas dienu. Vairākās biedrībās tas notika projekta „Klusuma pasaule” ietvaros, piemēram, Rēzeknē. Apmēram 20 biedri kopīgi nodziedāja valsts himnu, pēc tam noskatījās dokumentālo filmu „Barikāžu laiks”. Himnu valsts svētkiem veltītajā pasākumā kopīgi dziedāja arī citās biedrībās.
Pļaviņās šis pasākums notika jau 16. novembrī, un  tas tika apvienots ar šāgada jubilāru godināšanu. Liepājā 18. novembra pasākumā piedalījās ap 30 dalībnieku: nodziedāja himnu un pēc informatīvā pasākuma   pilsētas centrā noskatījās salūtu.
Ventspilī tematiskajā pasākumā piedalījās 13 dalībnieki. Arī viņi vēlāk devās uz Rātslaukumu skatīties  koncertu.
Kuldīgas biedrībā pēc svētku kliņģera nogaršošanas biedri uz kopīgas plāksnes atstāja katrs savu novēlējumu Latvijai, bet pēc tam sanāca pilsētas laukumā, lai piedalītos Gaismas ceļa veidošanā, savas svecītes noliekotBaznīcas ielā un no tām izveidojot burtus – LNS.
Foto: www.premjers.isma.lv, Mārīte Truntika, Ainārs Osmanis, Iluta Dubulte, www.delfi.lv, Žanete Škapare
 
Dambretē noskaidroti spēcīgākie
16. novembrī Rītausmā notika Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņa dambretē. Sešu vīriešu konkurencē uzvarēja Varis Strazdiņš, bet no četrām sievietēm spēcīgākā izrādījās Jekaterina Jasinska – Volkova.
Foto: Jekaterina Jasinska - Volkova
 
Jauna mājaslapa par izsargāšanos no HIV/AIDS
Vācijas AIDS palīdzības organizācija 11. oktobrī nosvinēja savu 30 gadu pastāvēšanu. Pasākuma laikā tika prezentēta jauna mājas lapa homoseksuāliem un biseksuāliem vīriešiem ar dzirdes traucējumiem –„AIDS info nedzirdīgajiem” (http://www.gehoerlosen-aids-info.de).
 Interneta vietne izstrādāta sadarbībā ar ekspertu komandu, kuru sastādīja šādi vīrieši. Mājas lapā ir informācija vācu zīmju valodā par tēmu HIV un AIDS. Tajā izskaidrotas atšķirības starp abām slimībām un par to, kur ir un kur nav inficēšanās risks. Tāpat atbildēti jautājumi par HIV testiem un drošu seksu. Zem katra video ir teksts vācu valodā. Sagatavotajiem materiāliem pievienotas arī saites uz sīkāku informāciju interneta resursos.
Pagaidām pabeigta mājaslapas pirmā daļa. Līdz gada beigām plāno izstrādāt otro daļu par citiem jautājumiem. Tā tiks publicēta nākamgad.
Foto: www.gehoerlosen-aids-info.de
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Līgumsodam noteikts ierobežojums
 Līgumsods ir tāds sods, kas paredzēts par līguma noteikumu pārkāpumu. Piemēram, jūs esat noslēguši līgumu ar dzīvokļa īpašnieku, ka noteiktā laikā izremontēsiet viņa dzīvokli. Ja līgumā paredzēts sods par termiņa neievērošanu, tad sods jāmaksā , ja nepaspēsiet izremontēt dzīvokli līdz noteiktajam laikam. Līgumsods var būt arī par laikā neatdotu kredītu , savlaicīgi nepiegādātu preci utt.
Labā ziņa ir tāda, ka Saeima pieņēmusi grozījumus Civillikumā, kas nosaka līgumsoda griestus, tas ir, tā ierobežojumu. No 2014. gada 1. janvāra šis sods nedrīkstēs būt lielāks par 10 % no saistību vai parāda apmēra. Atcerieties to un neļaujiet sevi apkrāpt!
Foto: www.lvportals.lv
 
Izmaiņas par bērnu kopšanas pabalstiem
No 2013. gada 20. novembra arī strādājošie vecāki varēs saņemt bērna kopšanas pabalstu par bērna kopšanu līdz viena gada vecumam, ja šajā laikā nesaņems maternitātes vai vecāku pabalstu.
Bērna kopšanas pabalstu par 2013. gada novembri un decembri plānots izmaksāt 2014. gada janvārī. Vecākiem jauni iesniegumi bērna kopšanas pabalsta piešķiršanai nav jāiesniedz. Šo pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra līdz 2014. gada 31. janvārim piešķirs automātiski.
 No 2014. gada 1. janvāra no Ls 100 līdz Ls 120 (171 eiro) mēnesī pieaugs bērna kopšanas pabalsts un vecāku pabalsta minimālais apmērs. Bērna kopšanas pabalstu Ls 120 apmērā varēs saņemt visi vecāki, kuri nesaņem vecāku pabalstu vai maternitātes pabalstu līdz bērna pusotra  gada vecumam.
Foto: www.tvnet.lv
 
Pārceltas darba dienas un brīvdienas
Tuvojas decembris ar lielajām Ziemassvētku un gadumijas brīvdienām. Šogad abi šie svētki ir nedēļas vidū. Tāpēc ir noteiktas izmaiņas. Darbdiena no pirmdienas, 23. decembra, pārcelta uz sestdienu, 14. decembri. Tātad sestdien, 14. decembrī būs jāstrādā, bet brīvdienas būs no 21. līdz 26. decembrim ieskaitot.
Darbdiena no pirmdienas, 30. decembra, pārcelta uz sestdienu, 28. decembri. Tātad sestdien, 28. decembrī būs jāstrādā, bet brīvdienas būs no 29. decembra līdz 1. janvārim ieskaitot. Taču šāda kārtība nav obligāta, pašvaldības, uzņēmumi un organizācijas savās darbavietās var to noteikt arī savādāk.
Foto: www.delfi.lv
 
 
VIDEOLOGS
Daudzi mūsu biedri no reģionālajām biedrībām jau pabijuši Rīgā, Rehabilitācijas centrā, kur mēneša garumā piedalījās sociālās rehabilitācijas programmā. Ieskatīsimies videologā, kas šajā programmā notiek.
Video: Zigmārs Ungurs

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas